anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z wielowariantowością - nie wyświetlają się wersje produktowe

MAMY ROZWIĄZANIE!
WorkiWoreczki
#8 Zapaleniec#

Wystawiłem kilka aukcji dla worków na śmieci jako wielokrotność aukcji podstawowej (tj. x5/ x10/ x25). Spiąłem je w jeden pakiet w zakładce WIELOWARIANTOWOŚĆ. Niestety aukcje nie wyświetlają powiązań (różnych wersji produktowych). Tym samym Klient nie ich znajduje. Mariusz

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20
H_A_X
#9 Pomysłodawca#

Mariusz, zmagam się z tym problemem od kiedy została wprowadzona wielowariantowość na portalu, z tego co wiem, to każdy ma z tym problemy, niestety światełka w tunelu na rozwiązanie tego problemu przez Allegro nie widać 😕

oznacz moderatorów
WorkiWoreczki
#8 Zapaleniec#

A powinno zależeć WSZYSTKIM na poprawnym "podaniu" powiązanych produktów potencjalnemu Klientowi.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@WorkiWoreczki rozpocznijmy od pytania - skąd dokładnie posiadasz kody EAN dla tych produktów? Na przykładzie pierwszej oferty 13401978861 kod EAN: 5903738586745, który masz tam podany, wskazuje go jako duplikat produktu o kodzie EAN: 5024812075709. 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
WorkiWoreczki
#8 Zapaleniec#

Kod EAN 5903738586745 mam od Dostawcy worków. 

oznacz moderatorów
WorkiWoreczki
#8 Zapaleniec#

Rzeczywiście - na innym sklepie jest ten sam produkt z błędnym kodem EAN. Na wskazanym sklepie jednak występuje wyłącznie 1 produkt w kilku wersjach pakietów ilościowych. Co mam zatem zrobić aby to poprawnie się wyświetlało? Bardzo proszę o wskazówki.

oznacz moderatorów
WorkiWoreczki
#8 Zapaleniec#

Już poprawiam. 

oznacz moderatorów
WorkiWoreczki
#8 Zapaleniec#

Poprawione. Co jest nie tak, że wskazane w treści powyżej produkty nie wyświetlają się mimo połączenia w wielowariantowości?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@WorkiWoreczki wszystkie oferty połączone są z jednym produktem, więc niemożliwe jest utworzenie wariantów produktowych skoro to jeden produkt. 
Rozumiem, że w ofertach są inne ilości worków, ale w takim razie dla każdej oferty powinien być stworzony osobny produkt. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
WorkiWoreczki
#8 Zapaleniec#

Jak zatem mam pokazać różne wersje pakietów ilościowych moim Klientom?

oznacz moderatorów
WorkiWoreczki
#8 Zapaleniec#

Czy ja dobrze rozumiem, że każdy pakiet sztukowy (1/ 5/ 10/ 25) ma mieć przypisany osobny EAN??? Przecież to będzie potwornie zaśmiecać katalog!!! Musi istnieć przecież opcja, aby Klient na jednej planszy miał do wyboru różne pakiety ilościowe tego samego worka do śmieci. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@WorkiWoreczki w takim przypadku możesz utworzyć oferty z zestawem tego samego produktu. 
Aby to zrobić: 
Przejdź do zakładki Mój asortyment. Zaznacz te oferty, które chcesz przekształcić w zestaw wielu sztuk (oferty muszą być połączone z produktem z Katalogu produktów Allegro).
Rozwiń opcję Zestawy i wybierz "Zmień ofertę w zestaw wielu sztuk".
W części "Warunki oferty" podaj:
- liczbę produktów w zestawie – czyli ile sztuk produktu otrzyma klient po zakupie w jednej ofercie
- liczbę zestawów – czyli Twój stan magazynowy. Gdy się wyczerpie lub go uzupełnisz, oferta zakończy się lub wznowi.

W tym artykule znajdziesz więcej informacji na ten temat. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
WorkiWoreczki
#8 Zapaleniec#

Szanowna Pani. Ale ta oferta, którą przykładowo zgłosiłem wraz z linkami jest dokładnie tak skonstruowana. Zatem niestety Pani wersja rozwiązania problemu kompletnie nic tu nie wnosi. Problem jak był, tak jest nadal. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sklepkapi aby poprawić warianty produktowe uzupełnij proszę plik, który możesz pobrać z tego artykułu i prześlij go za pomocą tego formularza

@WorkiWoreczki ok, przepraszam rzeczywiście nie zwróciłam na to uwagi. 
Poproszę Cię o cierpliwość, dodanie EANu do różnych zestawów nie rozwiąże tego problemu, natomiast, zapytam, czy w takim przypadku w porządku będzie zmiana parametru "Liczba sztuk w opakowaniu", ponieważ teoretycznie w opakowaniu jest zawsze taka sama liczba worków, ale zmiana w tym parametrze spowoduje powstanie nowych produktów. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
WorkiWoreczki
#8 Zapaleniec#

Też raczej nie, bo produkt podstawowy tj. "matkę" pobieram z katalogu, gdzie wartość "ilość sztuk w opakowaniu" jest zadana, określona w katalogu jako cecha i niezmienna. Nie mogę zmienić tej wartości dla np. 5 czy 10 rolek tego produktu. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@WorkiWoreczki dzieje się tak, ponieważ jest to parametr identyfikujący, dlatego poczekajmy proszę na odpowiedź. Jeśli będzie to prawidłowe działanie, podczas wystawiania oferty nie powinieneś wybierać produktu, tylko stworzyć nowy zmieniając właśnie ten parametr. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
WorkiWoreczki
#8 Zapaleniec#

Wg mnie nie ma opcji. Połączenie ręczne lub automatem przez Allegro pakietów ilościowych po EANie - z zadaną ręcznie inną wartością "ilość w opakowaniu" spowoduje wg mnie automatyczną zmianę też tego parametru wg wartości z katalogu produktowego.

oznacz moderatorów
WorkiWoreczki
#8 Zapaleniec#

Oj mam nieodparte wrażenie, że kolejne zmiany - istniejących już przecież zasad w wielowariantowości, połączone z niewydolnym (niestety) cały czas systemem połączeń z katalogiem Allegro wprowadzają koszmarny zamęt w poprawnej obsłudze sklepu i zmuszają Sprzedających do ciągłego angażowania się w rozwiązywanie problemów z funkcjonalnością.    

oznacz moderatorów
sklepkapi
#9 Pomysłodawca#

witam czy allegro naprawdę nie widzi problemu z wielowariantowością? 

u mnie skarpetki jeden producent różne wzory o różnych ean i nie łączy tzn niby połączone ale w ofercie nie widać. Mam wiele takich produktów które są niepołączone lub niepoprawnie połączone 

oznacz moderatorów