anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacja ma stare specyfikacje co wprowadza kupującego w bład

tadeksasnal
#9 Pomysłodawca#

Mam nagminny problem z produktyzacją, w której Allegro trzyma jakieś stare mocno nieaktualne parametry. Producent zmiena parametr. Ja jestem w stanie zmienic go w mgnieniu oka ale kupujący patrzy na główny tytuł i parametry które sa błędne, potem się sypią negatywy, zwroty itd. 

Jak allegro widzi swój problem? Będziecie mi zwracać prowizje za towar niezgodny z opisem? 

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@tadeksasnal Czy możesz podać przykład konkretnej oferty oraz doprecyzować o jakie dokładnie parametry chodzi? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

tadeksasnal
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_ 
Oferta nr 9724703310 w tytule przedmiotu jest pojemność 4400 mAh podczas gdy w rzeczywistości jest 3400 mAh

Oferta 9719262313 - w parametrach 3600mAh w rzeczywistości 3400mah

Oferta 10579555177 - w parametrach i tytule 1800 mAh w realu 1500mAh

Oferta 10579499688 - w tytule ma 2300 mAh w realu 3200mAh 

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@tadeksasnal Cześć. Jeśli zauważysz błąd w danych produktu, możesz zgłosić ich aktualizację samodzielnie. Zrobisz to za pomocą przycisku "Zgłoś błąd w produkcie" - taki przycisk znajdziesz w różnych miejsca, m.in. w : 
-  wyszukiwarce produktowej, gdzie wybierasz, co chcesz sprzedawać na Allegro,
- w formularzu wystawiania, gdy edytujesz lub wystawiasz nową ofertę, 
- w zakładce Moje oferty, gdy klikniesz w nazwę produktu - znajdziesz ją zaraz poniżej nazwy oferty. 

Katalog produktów jest tworzony we współpracy ze sprzedającymi, dlatego Twoje sugestie są bardzo ważne. Wszystkie poprawki są później weryfikowane i dodawane.  

W tym przypadku jednak (np. oferta nr 9724703310) nie występuje błąd w produkcie, tylko do Twojej oferty jest podpięty inny produkt - w katalogu znajdziesz baterię do laptopów HP, Compaq litowo-polimerowa 3800 mAh. Możesz edytować swoją ofertę (z poziomu zakładki Moje oferty) i połączyć swój produkt z prawidłowym produktem. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

eighty5c
#7 Wielbiciel#

A ja mam wrażenie że ten katalog nie jest prowadzony we współpracy ze sprzedającymi. Tym bardziej że to moja firma produkuje to co sprzedaje na Allegro, ma porejestrowane kody EAN, po kontakcie z obsługą pracownik stwierdza faktycznie że katalog się rozjechał, czeka się 3-4 dni by potem usłyszeć "Proponowane zmiany są niezgodne z regułami produktyzacji przyjętymi w Allegro". I tak cały czas. Mam wiele tych samych produktów w różnych opcjach i każdy ma inny tytuł, inny kod EAN tak jak to wymaga GS1, w jednym wymiar jest podany w centymetrach w innym w milimetrach w jeszcze innym urwana część tytułu. W jednym jest kolor w innym nie ma. Całkowita niespójność z tym co jest zarejestrowane w GS1.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@eighty5c Przykro mi, że masz takie odczucia. Widzę, że Twoja sprawa jest ponownie analizowana w zgłoszeniu numer 20676312 - otrzymasz odpowiedź mejlową. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

eighty5c
#7 Wielbiciel#

Owszem. Uważam że tytuły do katalogu produktów powinny być pobierane z GS1 tak jak jest dany produkt zarejestrowane a nie generowane przez jakiś algorytm czy coś podobnego.

oznacz moderatorów

tadeksasnal
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka kolejny raz dostaje informację od klienta że ten zostaje wprowadzony w błąd. Oferta nr 8139089226 w tytule macie info że bateria jest Litowo-Jonowa podobnie w parametrach, choć nigdy od kiedy tylko producent ją wymyślił taka nie była. Nawet oryginalne są polimerowe.  Zero weryfikacji poprawności zgłaszanych produktów. Zgłosić oczywiście mogę. Post factum jak pisałem... 

oznacz moderatorów

tadeksasnal
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka 

No fajnie że mogę zgłosić, tylko wcześniej mam na głowie wiadro pomyj od klienta. Jak Allegro wyobraża sobie kontrolowanie setek/tysięcy produktów, których nie jest producentem? Takie zmiany zgłoszenia mogę sobie dokonać post factum bo wcześniej jest to fizycznie niewykonalne.  Klient kupuje towar więc jest zawierana umowa kupna sprzedaży. Co jeśli klient zażąda wydania towaru zgodnego z umową? Mam go wyprodukować? 
Inna sprawa bardziej przyziemna na stronie https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/kiedy-nie-otrzymam-rabatu-transakcyjnego... jest napisane że jeśli klient wskaże w formularzu zwrotu że towar jest niezgodny opisem (przez np Waszą opieszałość w aktualizowaniu zmian) to JA ma za to pokrywać koszty prowizji? Pięknie jest to wymyślone. Może uczciwie było by wziąć te koszty na siebie? 
Czy jesteś w stanie zadeklarować, że jeśli otrzymam łapkę w dół, lub choćby zmniejszona ilość gwiazdek gdzie kupujący ocenia zgodność z opisem to Allegro usunie taką ocenę (zaniżającą średnią z resztą)? Wymyślcie to tak, żeby klient wiedział co jest brane z produktyzacji a co jest realną ofertą sprzedającego, bo teraz to jest porażka jak czytam. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@k_owczarek1 jest zaciekawiona tym......

@_HolaOla_ Nie wiem jak jest w tym przypadku ale challenge jest szerszy... Produkt wprowadzony do bazy i wszystko jest ok, ale producent POD TYM SAMYM kodem EAN zmienia parametr. No i pytanie : kto to powinien zmienić w bazie, oraz drugie : a co z tymi co mają jeszcze produkt ze starych dostaw ze starym parametrem? 

Jak się bawić to się bawić z rana w poniedziałek !😂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Mam podobny problem i nie wiem co z tym zrobić. Z uporem godnym lepszej sprawy pod aukcję z tymi przełącznikami

 PRZEL.ISO.2-3_2-3_zw.JPG

algorytm podstawia mi całkiem inne

PRZEL.ISO-2-9+siec.JPG

I które mam wysyłać kupującym?

To już kolejny taki numer. 

 

 

 

oznacz moderatorów

Pepsic0
#8 Zapaleniec#

Jaku intensywnie kupujący chciałbym aby allegro przestało wymagać od sprzedających ciągłego aktualizowania ich bazy danych produktów. 

To ma szansę zadziałać tylko dla popularnych produktów, natomiast to za co cenię (ceniłem?) allegro to, że dało się tam też znaleźć rzeczy mało popularne i bardzo specyficzne - sam fakt, że komuś takie dziwactwa chce się wystawiać jest godny pochwały. Nie oczekujcie od sprzedających, że będą Wam budować bazę EAN za darmo.

Jeśli taki pomysł nie przejdzie (a pewno nie przejdzie, bo zarobek jest na masie i na produktach popularnych) to przynajmniej dajcie możliwość kupującym wyłączyć kompletnie funkcje związane z łączeniem produktów i zmianą tytułów/parametrów po EAN

oznacz moderatorów