anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacja problem z marką

logario_ig
#12 Orędownik#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

Kilkukrotnie zgłaszaliśmy w produkcie 691621172452 poprawienie marki z "Bijgigs" na "Bigjigs Toys". Za każdym razem zmiana jest akceptowana i za każdym razem produkt wraca później do błędnego brzemienia marki "Bigjigs".

 

Tak w ogóle to moglibyście poprawić hurtem we wszystkich produktach markę "Bigjigs" na "Bigjigs Toys" bo jakiś czas temu ujednociliście nazwę tej marki w kategoriach, a w produktach wciąż pałęta się stare brzmienie "Bigjigs". Samego "Bigjigs" nawet nie ma na liście do wyboru marki, ale w produktach wciąż siedzi stara wartość. To powoduje, że jakakolwiek próba edycji ofert z takim produktem, system proponuje uaktualnienie dobrych parametrów na złe. 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To tylko wierzchołek góry lodowej w bałaganie do jakiego doprowadza ta "produktyzacja".

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No tak, z tą produktyzacją to coś najgorszego, co Allegro mogło wymyślić.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@logario_ig Dokładnie taki sam problem rozwiązuję tu z moderatorem. 

Zmiana musi być wykonana na liście dostępnych wartości w parametrze Marka i Producent oddzielnie dla każdej kategorii. Po tej zmianie produkty i powiązane oferty same se zaktualizują.

Część kategorii @_HolaOla_ mi już załatwiła, ale została jeszcze jedna.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

W mojej ocenie sytuacja taka powstała w wyniku przeniesienia jakimś automatem występujących w produktach nazw producentów i marek do zamkniętej listy wartości do wyboru. 

Nie wiem jakie będą teraz ograniczenia dopisywania nowych wartości, ale przy tworzeniu jakiś "artysta" stwierdził że AnnA's14 to błąd i powinno być Anna's14.  Pewnie ucierpiało znacznie więcej znaków towarowych, ale nie wszyscy sie jeszcze zorientowali.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@logario_ig, dzięki za Twoje zgłoszenie. Działam w sprawie ujednolicenia nazwy w produktach. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@logario_ig, otrzymałam informację, że zmiany zostały naniesione. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

logario_ig
#12 Orędownik#

@mr_oma Jednak zmiany nie zostały wprowadzone. Jest jeszcze dużo produktów, które zostały z marką "inna (BigJigs)" zamiast "BigJigs Toys" np.: (EANy)

691621530948

691621530962

691621531082

691621531143

691621525005

itd. jeszcze ze 20 kolejnych ale nie chce mi się tego tu przepisywać.

Poprawcie to proszę.

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@logario_ig wskazane przez Ciebie oferty są zakończone. Czy możesz wskazać aktywną ofertę, w której jest niepoprawna nazwa marki? Zweryfikujemy to!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

logario_ig
#12 Orędownik#

@la_nika To nie są numery ofert tylko EANy produktów z katalogu.

oznacz moderatorów

dosmaku
#9 Pomysłodawca#

Co gorsza, Allegro nic sobie w zasadzie nie robi z tych problemów i zgłaszanych błędów. W kółko słyszę/czytam: "przepraszamy za długi czas oczekiwania", "zgłoszenie jest w trakcie weryfikacji" i całą już masę innych socjotechnicznych, na przemian wykorzystywanych zwrotów.

Czas leci, a ja nadam mam bajzel w ofertach/produktach, a szczególnie w markach i kategoriach, które Allegro zmienia w "produktach" jak się żywnie podoba - dosłownie. Nadmienię, że reprezentuję producenta. Są to więc moje produkty, a co za tym idzie EANy. Okazuje się jednak, że nie mam w sumie wpływu na to jak ma nazywać się mój "produkt", a nawet nazwa marki, która jest przez Allegro wprowadzana do nazwy "produktu" na zasadzie chybił trafił. Do zrobienia porządku, próbowałem wykorzystać plik, który ściąga się z Allegro do edycji i później wykorzystać go do uploadu. Cała praca również poszła na marne, ponieważ to zwyczajnie nie działa, a obsługa instruuje mnie, żebym poniekąd ręcznie kopiował informacje o produktach/ofertach do nowej formatki exel. XXI wiek?

Produktyzacja Allegro to jakiś kompletny marazm, którego sami twórcy chyba nie rozumieją. Czy ktoś jest w stanie pomóc?

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Ja Wam gratuluję wytrwałości w zgłaszaniach.

Ja z tego już zrezygnowałem. Poprawienie jednego tylko produktu w katalogu - to 2-3 tyg. Plus szereg e-maili. 

Katalog produktów - to "dzieło Allegro". Jest "produktem" Allegro, a jego tworzenie jest w 100% przerzucone na sprzedających. 

Teraz popatrzmy, czym jest ten katalog - to jest chyba największa baza danych dostępnych w handlu produktów. Allegro chce skatalogować wszystkie dostępne w Polsce w sprzedaży produkty. Czy ktoś spotkał się z większą bazą danych? Ta baza jest tworzona przez wszystkich sprzedawców na Allegro - a nie przez serwis Allegro. To nigdy nie będzie działać prawidłowo. Allegro łączy automatycznie oferty z produktami z katalogu, potem je odłącza. 

Z jakiego powodu? - nie wiadomo. 

Zgłaszanie aukcji, zgłaszanie produktów z katalogu - to istna droga "przez mękę". Bzdurne odpowiedzi, brak reakcji, konieczność kolejnych zgłoszeń - to standard. Kto zapłaci zgłaszającym za ich czas? Allegro chce mieć ten katalog za darmo - sorry, to się nie uda.  Sprzedający to nie "jelenie", żeby pracowali za darmo. Podobnie jak i pracownicy Allegro - w większości odpowiadają zapisanymi "gotowcami".

Proponowałem niejednokrotnie serwisowi Allegro swoje usługi - weryfikację aukcji, zgodność z produktem z katalogu. Ta usługa byłaby odpłatna - to chyba normalna rzecz, nikt na Allegro nie pracuje za darmo. Niestety - brak jakiegokolwiek odzewu - czyli po prostu, Allegro nie jest zainteresowane zgodnością ofert z katalogiem produktów i zgodnością opisów aukcji z regulaminem.

oznacz moderatorów

dosmaku
#9 Pomysłodawca#

Jeszcze jest taka opcja, żeby zasypywać czat Allegro zgłoszeniami i zmobilizować większą ilość sprzedawców, żeby zająć im tym czas. A kilku znających problem znam osobiście.

Jak oni z nami tak my z nimi 🙂 Słuszna uwaga, że to nasz czas i koszt. To co Allegro wyprawia i jak kontaktuje się w sprawie produktyzacji to zwyczajny brak szacunku. Co chwilę inna osoba, która pyta o to samo.

Skoro nie można panować nad jakością prezentacji swoich produktów na Allegro, to będziemy ograniczać rozwój sprzedaży tutaj i przesuniemy siły na inne platformy oraz zdecydowanie na nowy esklep. 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@dosmaku @AGD-SERVICE  Ze swojego otoczenia zauważyłem, że ci co mogli utworzyli kilka produktów i podpinają pod nie po kilkadziesiąt różnych ofert. Zupełnie nie przeszkadza im że nazwa produktu nijak się ma do oferowanego produktu. Ważne że spełniają wymagany poziom produktyzacji.

Ból może powstać jak Allegro zadecyduje, że wyszukiwanie jest tylko po nazwie i parametrach produktu a nie nazwie oferty.

oznacz moderatorów

dosmaku
#9 Pomysłodawca#

U na była dokładnie taka sytuacja. Jednak to wprowadzało klientów w błąd. Były telefony z pytaniami albo wiadomości od klientów z uwagami typu: "mają Państwo błąd w nazwie". Bałagan z produktyzacja na Allegro odbija się więc bezpośrednio na wizerunku sprzedających, a nie samym Allegro. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Na Allegro się odbije, ale pewnie później lub pójdą po rozum do głowy.

oznacz moderatorów

4Kitchen
#10 Popularyzator#

"Bałagan z produktyzacja na Allegro odbija się więc bezpośrednio na wizerunku sprzedających" >> dokładnie tak, zauważ że nawet Interface mobilny jest skonstruowany w taki sposób aby ukrywać tytuł sprzedawców a podstawiać tytuł AUKCJI z katalogu allegro.
dzięki temu korpo wywołują przeświadczenie u konsumenta że dopisek nad zdjęciem jest ... TYTUŁEM AUKCJI 🙂

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Ja przestałam się tym przejmować. Niech łączą  wózek dla dziecka z nocnikiem  jeżeli tak im pasuje. A kiedy kupujący zgłasza pretensje to odsyłam go w pierwszej kolejności do Allegro a potem do tytułu i opisu. W końcu wiem co sprzedaję a przy takim podejściu do tematu jakie obecnie prezentuje administracja serwisu,  produktyzacja nie stanowi dla mnie priorytetu. To jest tak jak z " Polskim Ładem " Wszyscy widzą że rządzący pogubili się w tym co promują, ale dla nich nie stanowi to problemu. Kiedyś się to naprawi.

oznacz moderatorów

dosmaku
#9 Pomysłodawca#

Jest to oczywiście rozwiązanie. Płacimy im jednak za promocję produktów, za samą sprzedaż etc. i trudno przejść obojętnie nad taką butą ze strony Allegro oraz faktem, że choć trudno to oszacować, to można się zastanawiać na ile wpływa to negatywnie na sprzedaż. W normalnych warunkach taki bałagan w opisach, brak spójności na niezależnym esklepie osłabia sprzedaż lub ją zarzyna.

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Tym bardziej że są kategorie w których uporządkowanie ofert jest dziecinnie proste gdyż mają jednoznacznie zdefiniowane parametry. Ale " fachowcy " z Allegro wiedzą lepiej i nikt im nie jest w stanie zabronić przeniesienia np. diody prostowniczej do Zenerek lub odwrotnie. A to że nikt ich tam nie będzie szukał to już nie ich problem.

oznacz moderatorów

dosmaku
#9 Pomysłodawca#

U nas na przykład przyprawę sypką, Allegro przenosi do konserw 🙂 Co oni tam palą?

Na pierwszy rzut oka nie ich problem, ale jak będzie taki bałagan to klientom też zacznie to przeszkadzać.

oznacz moderatorów