anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@-ModnyZakatek-  a już najlepsze jest to, że wydrukować trzeba tonę papierów ( wszystkie aneksy podwójnie) wsadzić w kopertę i nadać w okienku.  To nie wiem czym zajmują się teraz opiekunowie skoro my odwalamy za nich robotę 🤔

_____________
Kama
oznacz moderatorów

-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

@Kaliope_Brzeg  mi by było taniej to zanieść do tego przedstawiciela i przy okazji trochę go przyspieszyć. Dla mnie umowa z PP jest o tyle dobra, że nie muszę czekać w kolejce do okienka, ale to nie zmienia faktu, że też nie wiem po co jest ten przedstawiciel. Sam się musiałem zgłosić, sam wszystko wydrukować, teraz to samo, masakra jakaś

oznacz moderatorów

rutkowskiAGD
#9 Pomysłodawca#

moja opiekunka powiedziała ,ze nie ma to znaczenia i tak będziemy płacić ceny jakie będzie sugerować allegro , mam też drugą umowę z pocztą ryczałt jeśli chodzi o gabaryt i tak płacę a w umowie jest zapisane że mam wysłać 10 paczek w rozmiarze L 15  w S 25 w  M itp. także chyba nie ma to znaczenia

oznacz moderatorów

-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

Jak coś jest w umowie to ma znaczenie, opiekun mówi to co chcesz słyszeć, a nie to co jest zgodne ze stanem faktycznym. To jest niestety domena przedstawicieli handlowych. Skoro nie ma znaczenia to niech usuną ten zapis

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

a czemu odbiór w punkcie ma kosztować 8zł? gdzie taka cena jest, bo osobiste są za darmo 😮
wrzuć w cenę towaru również prowizję 🙂

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  czas się obudzić 🤣 Odbiór w punkcie za 8 zł to te wszystkie Żabki, Ruchy i Orleny .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Kaliope_Brzeg, Kamcia, bo u mnie w punkcie to podrzuca ten do ustawienia 😛
a to to zwykła nie-poczta-ale-pocztowa jest dostawa nadal kurierska jakby 😛

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Kaliope_Brzeg, zawsze może.. przeprowadzić śledztwo 😃

oznacz moderatorów

-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

Poza tym odbiór w punkcie niedługo będzie droższy a dokładnie 9,49 brutto

 

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/zmiany-na-allegro-od-18-maja-D5vk1koB3Fr#kolejne-metody-dostawy...

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

wszystko sprytnie, czy klient wrzuci w cenę towaru wysyłkę, czy jej nie wrzuci i tak prowizję zapłaci. W zasadzie do tej pory tylko wysyłki były poza rękami allegro, ale to się już diametralnie zmienia - teraz mają już każdy aspekt prowadzenia działalności pod kontrolą 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

a propos prowizji od wysyłki, postuluję, żeby w przypadku braku wygenerowania nr paczki nadania taka prowizja nie była naliczana z automatu.

Przykład z dzisiaj, klient kupuje jeden przedmiot i wybiera kuriera za pobraniem, po 5 minutach kupuje kolejny i również kurier za pobraniem. prosi oczywiście o wysyłkę łączną i tak robimy. Pakujemy do jednej paczki i idzie to za pobraniem razem, w systemie jest generowany jeden list przewozowy, allegro ma do tego podgląd. Według nowych przepisów prowizję zapłacimy od 2 przesyłek, pomimo, że klient dostał to jedną paczką. Można przecież coś z tym zrobić już przed wprowadzeniem tych opłat.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

GaleriaFlash
#10 Popularyzator#

Dla tanich produktów, oferowanych w cenach poniżej 20 zł wzrost prowizji może wynieść nawet kilkaset procent. W wielu przypadkach prowizja będzie wynosiła więcej niż wartość sprzedanego produktu. Jak to możliwe?

Prosty przykład. Dla oferty 8748695621 wystawionej w cenie 9,90 zł w kategorii Allegro/Kultura i rozrywka/Muzyka/Gadżety muzyczne/Brelok gdzie prowizja wynosi 10% zapłacimy dziś 0,99 zł prowizji. W przykładowej ofercie udostępnione są koszty dostawy od 7,90 zł do 17 zł. W zależności od wybranej formy dostawy po zmianach zapłacimy łącznie z produktem od 1,78 zł prowizji do 2,69 zł! Oznacza to wzrost prowizji nawet o 172%!

W przypadku oferty 4805445469 wystawionej w cenie 1,99 zł w kategorii Allegro/Dom i Ogród/Wyposażenie/Dekoracje i ozdoby/Ramki do zdjęć jest jeszcze gorzej. Prowizja wynosi 12,5% więc zapłacimy dziś 0,25 zł prowizji. W przykładowej ofercie udostępnione są koszty dostawy od 7,90 zł do 19 zł. W zależności od wybranej formy dostawy po zmianach zapłacimy łącznie z produktem od 1,24 zł prowizji do 2,62 zł! Oznacza to wzrost prowizji nawet o 984%! W tym przypadku wysokość prowizji będzie większa niż wartość sprzedawanego produktu.  
 

Tak jak 500+ rząd musi z czegoś sfinansować tak samo Allegro musi z czegoś sfinansować program Allegro Smart! 

Jakie kroki powinien podjąć sprzedawca aby w tym przypadku opłacało mu się sprzedawać produkt?

Ciekawy jestem Waszych komentarzy.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Zmienić asortyment, bo z Allegro nie wygra, to jedno jest pewne. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@Vryko 

W moim przypadku to nie możliwe. Często jakaś część kosztuje miej niż 40 PLN i klient ma do wyboru paczkomat, paczkę lub kuriera. U mnie jest to nie do przeskoczenia.

Allegro chce po prostu pozbyć się małych sprzedawców.

Część podzespołów i części jest tańsza niż 40 PLN i nie wyobrażam sobie żeby ceny mogły wzrosnąć. Ludzie po prostu przeniosą się gdzie indziej.

Tylko pytanie gdzie bo za bardzie  nie ma alternatywny.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@pogotowie-it Na Allegro Lokalnie, bo wygląda to na wywalanie stąd drobnych sprzedawców. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@Vryko 

Ale tam są ograniczenia straszne. Zdjęcia jak z Nokii 3310.

 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Cóz, może to poprawią. A jak nie - nie wiem, co będzie dalej. Jak sam wiesz - jak się All na coś uprze, to po ptokach. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@Vryko 

Mam nadzieję, że to zmodyfikują. Zerknij na Fb jak ludzie są wkurzeni.

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Vryko @pogotowie-it  Niestety Allegro Lokalnie to porażka i aby je usprawnić należałoby je de facto zbudować od nowa. Ale @Vryko ma rację jak All się uprze to wywali wszystkich maluczkich do tego badziewia. Część handlu przeniesie się na O... ale tam nie ma bezpieczeństwa płatności. I Piotrek ma rację nie bardzo jest alternatywa dla Allegro. Szkoda bo cała drobnica ( w tym np. książki używane, zabawki, ubranka po dzieciach, drobny osprzęt it itp) jest dla dużej grupy osób istotna.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów