anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

„Prywatny” sprzedawca

ProjectPremium
#7 Wielbiciel#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ W jaki sposób taka firma sprzedaje na Allegro jako „sprzedawca prywatny”? Regulamin mowi, że bez firmy tylko allegro lokalnie - coś się zmieniło? Co roku widzę tego sprzedawcę.  

Pozdrawiam

Dotyczy rekordzisty:

https://allegro.pl/uzytkownik/packermod

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

az1rael
#21 Demiurg#

A na jakiej podstawie twierdzisz że to firma?

oznacz moderatorów

ProjectPremium
#7 Wielbiciel#

Nie twierdzę, że to firma, ale jeśli ktoś robi obrót 250k miesięcznie i wystawia się na Allegro jako „prywatny sprzedawca” to chciałbym wiedzieć w jaki sposób. Gdy ja chciałem cokolwiek wystawić z konta prywatnego to mnie przekierowywało na Allegro Lokalnie. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Klikasz tu - https://allegro.pl/offer/ - i wystawiasz na zwykłym allegro.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Mozna wystawiac jako prywatny sprzedawca na zwyklym allegro 

oznacz moderatorów

ProjectPremium
#7 Wielbiciel#

I nie ma żadnych limitów? Można pół miliona zrobić obrotu na koncie prywatnym i dla Allegro to jest okej? Przecież to jest jawny wałek. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

no a jak sprawdzą dane firmy? chyba że dane firmy i właściciela są te same ale i tak może właściciel prywatnie własne graty sprzedawać czy na pół bańki to nie wiem skarbówki pytaj

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Kiedyś przed laty sprzedałem prywatnie trochę starych przedmiotów za ćwierć bańki i skarbówka do mnie zawitała abym się ze wszystkiego wyspowiadał . Lekko nie było , i mimo że wszystkie przedmioty były leciwe to i tak uznali to za handel i kara mnie nie ominęła. 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

To, że ten sprzedawca sprzedaje z konta zwykłego, nie oznacza że nie ma on działalności. Nic nie zabrania sprzedaży firmom z konta zwykłego, a dla skarbówki ważne jest tylko czy wystawia paragony (jak ma taki obowiązek) i faktury oraz płaci należne podatki.

 

oznacz moderatorów