anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przedłużony czas dostawy dla niektórych przewoźników

MAMY ROZWIĄZANIE!
Puzelek_pl
#9 Pomysłodawca#

Czyli położyliście wszystkich co wysyłają pocztą polską i dpd. Wysyłam rzeczywiście w 24 godziny i odbiór w punkcie pp za 15 dni a kurier dpd za 9. Wytłumaczcie ten przypał bo pacjent z waszej infolinii tłumaczył, że to wynika z raportów, któe otrzymujecie od przewoźników. Tłumaczenie dość mętne.

oznacz moderatorów
199 ODPOWIEDZI 199
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Puzelek_pl W związku ze zwiększoną liczbą zamówień czas przewozu po stronie Poczty Polskiej i DPD (a także innych przewoźników) wydłużył się. O wszystkim informujemy w Aktualnościach: 

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/tymczasowo-wydluzylismy-przewidywany-czas-dostawy-dla-metod-dos... 

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/tymczasowo-wydluzylismy-przewidywany-czas-dostawy-dla-metod-dos... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Puzelek_pl
#9 Pomysłodawca#

To pokaż mi jak wam wychodzi dpd za dziewięć dni. 100% wysyłki w 24 godziny. Z linków, które pokazałaś to mi nie wychodzi, dlatego pokaż waszą matematykę.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Puzelek_pl Nikt tego ręcznie nie oblicza. Są to wyliczenia oparte na algorytmach: sezonowości, historycznych czasach wysyłki i informacjach przekazywanych nam przez Przewoźników. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Puzelek_pl
#9 Pomysłodawca#

Te wasze algorytmy to ktoś po niezłym melanżu programował. DPD wczoraj w nocy i dzisiaj rano na 22 grudnia (chwilę wcześniej przed tą symulacją na 22 grudnia - symulacja za 9 dni, teraz znowu symulacji na 22 grudnia - symulacja za 8. Nawet z wosku nikt by tego nie wywróżył a co dopiero farmazony o danych. Dziadostwo. Cieszę się, że sklep przyśpieszył, gdyż to ostanie dni na waszym cudownym serwisie. Co rok to sobie obiecuję, ale wypełni się.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Puzelek_pl jakie pytanie? Czy to na które odpowiedziała Ola i jest oznaczone jako rozwiązanie? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@ko_alka Zadziałaliście błyskawiczne kasując moje posty > wiem, że zadałem wyjątkowo niewygodne pytanie > i zrobiłem bardzo niewygodne założenia > czyżby "uderz w stół, a nożyce się odezwą"?

Ten post pewnie też zaraz zniknie?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Ziolko39 ale z pocztą jak najbardziej poprawnie, paczki od dłuższego czasu idą 5 dni 😞 więc dolicz wolne i poprawnie pokazuje że będzie za 8 dni czyli w środę po świętach !

Mi pokazuje tak i InPosta poprawnie bo się wyrabiają jak co roku 🙂

11dostawywtorek.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@kostas11 Ja nadaję przez brokera tylko DHL-em > sprawdzam na stronie i widzę już dziś "doręczono" > kurier odebrał wczoraj o 15.00 > a zakładce "dostawa" na aukcji widzę "9 dni" > skąd wzięli ten czas > to jawna manipulacja

Wątpię, żeby DHL dostarczał dane o przesyłkach poza systemem > więc mam rację

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Ziolko39 pisałem w innym wątku że DPD nie ma co robić, kurier jest u mnie na drugi dzień jako odbiorca paczek, więc nie wiem skąd ten wydłużony czas dostawy 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

A u mnie wsio rawno dostawa za 9 dni. Czy poczta czy kurier albo paczkomat. 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@msniezek @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Ciekawy jestem czy ktoś odpowie na moje wątpliwości > przesyłek Poczty Polskiej oraz DPD i Allegro One zostały one wydłużone. > a dlaczego został ten czas wydłużony dla mnie, skoro nadaję DHL-em poza systemem??????

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Ziolko39 Twoje wpisy zostały usunięte - poza tym, że były zwielokrotnione - z powodu tego fragmentu: "jest to celowa manipulacja Allegro". Jeżeli chcesz tego w przyszłości uniknąć, pisz o faktach, a nie o swoich interpretacjach tych faktów. A jeżeli chcesz wyrazić jakąś opinię, odpowiednio ją oznaczaj (np. słowami "moim zdaniem").

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@msniezek Ok. To w takim razie odpowiedz mi dlaczego moje przesyłki miały czas dostawy 2-3 dni co pokazuje poniższy zrzut > pomimo, że też było to błędne bo w listopadzie to był 1 dzień

a.jpg

potem wydłużenie bezpodstawne do 2-3 dni 

Zrzut ekranu 2023-12-19 130011.jpg

 

a nagle wczotaj zmienił się na 9 dni

n.jpg

Jaki algorytm to wyliczył i skąd wziął dane do tych wyliczeń skoro moje przesyłki są wysyłane przy pomocy niezależnego brokera i np. wczorajsze przesyłki już są u klienta co potwierdzałem telefonując?

Bardzo mnie to ciekawi jak to zrobiono? > co to jest w takim razie jak nie "słowo na m"?

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@msniezek Jak do usunięcia to poszło błyskawicznie > jak do wytłumaczenia to już cisza > ?????

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@msniezek  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Dlaczego OSA ma czas dostawy w kategorii fotografia "Przewidywana dostawa: pojutrze u Ciebie⁠" > a ja mam w tej samej kategorii 9 dni

 

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Ziolko39 nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować, ponieważ nie podałeś żadnych danych. Wielokrotnie tłumaczyłyśmy, że przewidywany czas dostawy bierze pod uwagę m.in. historyczne dane dotyczące nadawania przesyłek, więc zapewne to jest powód różnicy między czasem dostawy w listopadzie i w grudniu. 
Jeśli chodzi o ofertę OSA to jeśli nie podasz jej numeru, nie odpowiem na Twoje pytanie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@la_nika Kilka wpisów wcześniej podałem dla @msniezek  > 

moje przesyłki miały czas dostawy 2-3 dni co pokazuje poniższy zrzut > pomimo, że też było to błędne bo w listopadzie to był 1 dzień

Ziolko39_0-1702996447631.jpeg

 

potem wydłużenie bezpodstawne do 2-3 dni 

Ziolko39_1-1702996447630.jpeg

 

 

a nagle wczotaj zmienił się na 9 dni

Ziolko39_2-1702996447627.jpeg

 

Jaki algorytm to wyliczył i skąd wziął dane do tych wyliczeń skoro moje przesyłki są wysyłane przy pomocy niezależnego brokera i np. wczorajsze przesyłki już są u klienta co potwierdzałem telefonując?

Bardzo mnie to ciekawi jak to zrobiono? > co to jest w takim razie jak nie "słowo na m"?

Oto przykładowe nr. ofert OSA > 14464598676, 12142981907, oficjalny-sklep-14528930902

Wszystkie oferty z tej strony > https://allegro.pl/kategoria/obiektywy-258269?string=oficjalny%20sklep%20allegro > mają czas dostawy pojutrze

Mam nadzieję, że podałem wystarczającą ilość danych > a wstawione zrzuty ekranu są : 2 pierwsze z zamówień od klientów, a trzeci z jakiejś mojej aukcji > zresztą to samo jest na wszystkich > w ten sposób skutecznie wyeliminowaliście mnie ze sprzedaży > pomimo iż moje przesyłki dochodzą na następny dzień po wysłaniu

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Ziolko39 ale udostępniasz numery przesyłek w zakładce Zamówienia? Jeśli tak, to stąd wzięliśmy dane o przewidywanej dostawie i tak jak pisałam jeśli w listopadzie nadawałeś je szybciej, to algorytm wyliczył przewidywany czas dostawy na podstawie historycznych danych na temat Twoich dostaw i analogiczne zadziało się w grudniu.
Obecnie dla kilku przewoźników (m.in. DHL, z którego usług korzystasz) wydłużyliśmy czas dostawy, o czym informowaliśmy tutaj
W ofertach, które podałeś (BTW nie są one od Oficjalnego Sklepu Allegro) czas dostawy dla przewoźników, dla których go wydłużyliśmy został zmieniony. 
Tutaj przykładowo oferta nr 14464598676

la_nika_0-1702999726044.png

Jeszcze dla przykładu, ponieważ Oficjalny Sklep Allegro nie sprzedaje obiektywów oferta ze statywem fotograficznym - 12131439543, gdzie również przewidywany czas dostawy dla konkretnych metod został wydłużony. 

la_nika_2-1703000040016.png

W Twoim przypadku, ponieważ udostępniasz tylko jedną metodę dostawy, wydłużenie przewidywanego czasu dostawy spowodowało takie wyniki i brak informacji o dostawie przed świętami czy dostawie pojutrze.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów