anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przedłużony czas dostawy dla niektórych przewoźników

MAMY ROZWIĄZANIE!
Puzelek_pl
#9 Pomysłodawca#

Czyli położyliście wszystkich co wysyłają pocztą polską i dpd. Wysyłam rzeczywiście w 24 godziny i odbiór w punkcie pp za 15 dni a kurier dpd za 9. Wytłumaczcie ten przypał bo pacjent z waszej infolinii tłumaczył, że to wynika z raportów, któe otrzymujecie od przewoźników. Tłumaczenie dość mętne.

oznacz moderatorów
199 ODPOWIEDZI 199
Ziolko39
#21 Demiurg#

@la_nika To nie jest odpowiedź > napisałem Ci, że zawsze mam to samo > w 99% wysyłka tego samego dnia lub następnego przy ustawionych 2 dniach > a przesyłki dhl docierają na następny dzień po ich odebraniu przez kuriera

Dlatego dla poniższych metod dostawy wydłużyliśmy przewidywany czas dostawy do 4 dni:

  • Allegro Kurier DHL
  • Allegro Kurier DHL pobranie
  • Kurier DHL                                                                                                                                               To jest wyjątek z linku, który mi podałaś > 4 dni > to dlaczego mam 9?
  • A poza tym skoro nie korzystam z systemu Allegro do wysyłki to dlaczego na jego podstawie zmieniacie mój czas dostawy
  • Tamte oferty, które podałem korzystają z waszego systemu wysyłek, a mimo to mają czas dostawy pojutrze
  • Proszę wrócić w moich ofertach do prawdziwych danych > i nie pisz mi, że to niemożliwe
  • Akurat DHL jest bardzo solidną firmą dostarczającą przesyłki terminowo > więc nie wiem co spowodowało wydłużenie czasu
  • A jak można na podstawie nr. przesyłek ustalić czas dostawy do klienta?
  • Jakby ten algorytm wyliczył cokolwiek na podstawie moich historycznych danych to oznacza, że ktoś, kto go napisał nie jest informatykiem skoro w nocy z 18 na 19 grudnia nagle "algorytm" wydłużył czas dostawy o 8 dni
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Przykro mi to stwierdzać ale piszecie nieprawdę >właśnie próbowałem dodać jako drugiego kuriera Inpost > podczas tworzenia cennika pokazuje czas dostawy 1-1 > po dodaniu i wejściu w aukcję czas dostawy Inpostem wyskakuje 9 dni, a DHL nagle się zwiększa do 15 dni

Uważam, że jest to celowe działanie aby wyeliminować część sprzedających z ostatniego tygodnia przedświątecznego

DHL zwiększyło się nagle do 15 dni wszędzie > i to nie jest celowe działanie na szkodę sprzedających????????????????????

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Widzę, że zostałem ukarany zwiększeniem czasu dostawy teraz do 15 dni > czyżby algorytm znalazł aż taką zmianę w "moich historycznych danych" @msniezek Do Ciebie to samo pytanie

Mam nadzieję, że dostanę jakąś sensowną odpowiedź bez powoływania się na algorytmu i dane historyczne.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  No i jak to jest? > nikt nie potrafi odpowiedzieć? > a może przemilczeć będzie prościej? > zamiatamy pod dywan?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Ziolko39 nie zostałeś ukarany, a czekałeś na odpowiedź, ponieważ skonsultowałam to dla pewności i wracam z odpowiedzią. 
W Twoich ofertach mamy obecnie kulminację dwóch działań jeśli chodzi o przewidywany czas dostawy. Masz ustawiony 2-dniowy czas wysyłki, który został wydłużony ze względu na święta i nadajesz DHL, który też został mocno wydłużony ze względu na słabszy performance. Efektem tego jest dostawa w 8 dni roboczych, co przy dodaniu świąt i nowego roku daje 15 dni.
Sytuacja w ciągu najbliższych dni zostanie unormowana, jednak obecnie nie jestem w stanie tego zmienić, jedyne rozwiązanie na szybko to dodanie do cennika dostaw innej, szybszej metody dostawy.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@msniezek  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Nikt nie potrafi logicznie wyjaśnić bez powoływania się na "algorytm, dane historyczne i nr. przesyłek" tej dyskryminacji części sprzedawców?????

Najlepiej nie odpowiadać i zamieść pod dywan? > za kilka dni temat się skończy bo nadejdą święta?

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@la_nika Podałem dane jakie chciałaś i brak odpowiedzi > a tak przy okazji powoływanie się na historyczne dane dotyczące nadawania przesyłek nie ma uzasadnienia > nie chodzi tu o czas nadania, a o przewidywany termin dostawy do odbiorcy

A moje historyczne dane są cały czas takie same > czas wysyłki 2 dni > w 90% realizowany tego samego dnia albo następnego > a ponieważ wysyłam od 3 lat kurierem DHL to 99,99% przesyłek dociera następnego dnia do klienta

Unikacie jak ognia tego tematu > a ja nie jestem jedyny > tu już jest kilka, jak nie kilkanaście wpisów > wyrzućcie ten "rzekomy algorytm" i wróćcie do poprzednich prawidłowych czasów.

oznacz moderatorów
GermanMilitaryDe
#9 Pomysłodawca#

@Ziolko39 

na trudne pytania się nie odpowiada. Trudne pytania się kasuje.

To taka nowa polityka.

Wszystko dla Twojego dobra i Twojego bezpieczeństwa.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@GermanMilitaryDe Było już kilka kalendarzy > słoneczny, księżycowy, juliański, teraz mamy gregoriański > allegro wprowadziło nowy > allegriański > gdzie pomiędzy 26/12 a 31/12 niema nic > dni nagle zniknęły > bo tak zarządził "najwspanialszy algorytm allegro" > dorównujący niemalże doktrynie o nieomylności papieskiej, a lepszy od przepowiedni Majów i Nostradamusa razem wziętych

Co się dziwić dziewczynom z moderacji, że odpowiadają tak, a nie inaczej > polecenie władzy zwierzchniej > a jak nie to jak w zakładach pracy w PRL-u > albo wykonujesz polecenia, albo NDB 

oznacz moderatorów
spare_com_pl
#8 Zapaleniec#

A skąd macie dane o wysyłkach firma Hellman? bo my taka wysyłamy poza sytemem. System allegro nie daje nam mozliwości wysyłki naszych towarów ( wózki magazynowe). Musimy orzystac z innego kuriera i przez to obniżacie nam punkty w jakosci sprzedazy. Nie macie spietego systemu z hellmann wiec skąd wyliczenia, że dostawa zajmuje 10 dni? Przesyłki są dostarczane w hellmann 24-48h

oznacz moderatorów
Sklep-GoodStyle
#7 Wielbiciel#

przed chwilą miałem dostawa przed świętami  teraz za 9 dni o co to chodzi?!!

oznacz moderatorów
Ignis_piro
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry

 

Skoro to dotyczy tylko dwóch przewoźników to dlaczego termin dostawy został wydłużony dla wszystkich przewoźników? 

 @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Ignis_piro Nie dotyczy to tylko dwóch przewoźników. Aktualności są dla Was dostępne pod linkiem https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/aktualnosci - tam informujemy o wszystkich zmianach. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
ARTURSSS
#9 Pomysłodawca#

Wyłączcie są durną symulację, co dziennie wysyłam paczki DPD i docierają w 12-24h.  A teraz przy znacznej ilości ofert dostawa za 8 dni.    TO OGRANICZA SPRZEDAŻ DLA WIELU SPRZEDAWCÓW. 

oznacz moderatorów
yesap_com
#8 Zapaleniec#

Piszesz totalne bzdury wyliczenia od od operatorów jasne, do środy mimo zmiany czasu wysyłki na 3 dni wyświetlaliście czas dostawy na jutro do 23:59. Nagle od środy cód (świadomy błąd ortograficzny) i mimo że u nas nic się nie zmieniało a wysyłka 24h dostawa za 8 - 9 dni. 

To co nowe dane dotarły?  

oznacz moderatorów
BikeOutlet_pl
#10 Popularyzator#

@ko_alka  napisał(a):

@Puzelek_pl Nikt tego ręcznie nie oblicza. Są to wyliczenia oparte na algorytmach: sezonowości, historycznych czasach wysyłki i informacjach przekazywanych nam przez Przewoźników. 


chciałbym zapytać kto oznaczył tego posta jako rozwiązanie...??

oznacz moderatorów
GreTrans
#9 Pomysłodawca#

Przepraszam, ale że jakie algorytmy??? Informacje przekazywane przez jakich przewoźników??? Chyba tylko od waszego alegro one takie "informacje".

Czemu jak zwykle  "rozmijacie się"" z prawdą.

Tutaj dwa przykłady. KAŻDY inpost jest tak dostarczany. Mimo świąt. Jeden dzień im wystarczy.

Screen 1 - dostawa allegro one

screen 2 - standardowy inpostScreenShot402.jpgScreenShot404.jpg

oznacz moderatorów
martinelli_pl
#8 Zapaleniec#

Dokładnie tak jest i wtedy sypią się negatywy. Rozmawiałem z Allegro i powiedzieli mi że to subiektywna ocena kupującego !!!!!!!! Jaki mamy wpływ na czas dostawy? Miało nie być negatywów za czas dostawy tak? Złożyłem reklamację o zwrot poniesionych strat za komentarze, przez to pozycjonowanie jest mniejsze. Czas poświęcony na odbieranie setek telefonów dziennie i składanie reklamacji na poczcie. Zobaczymy co Allegro odpisze?

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@ko_alka dlaczego oficjalny sklep allegro na normalne czasy dostaw?

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@ko_alka bzdura

obecny czas wysyłki dla poczty polskiej

z Tarnowa do Szczecina odległość: 728,9 km

od nadania do dostawy - mniej niż 24h !!!

 

 

15 gru 2023, 14:21
Nadanie
Tarnów

15 gru 2023, 15:40
Załadunek przesyłki
Tarnów

15 gru 2023, 15:57
Wysłanie przesyłki z ładunkiem
Tarnów

15 gru 2023, 18:08
Przyjęcie przesyłki z ładunkiem
Niepołomice

15 gru 2023, 20:35
Załadunek przesyłki
Niepołomice

15 gru 2023, 21:06
Wysłanie przesyłki z ładunkiem
Niepołomice

16 gru 2023, 05:58
Przyjęcie przesyłki z ładunkiem
Szczecin

16 gru 2023, 09:10
Przekazanie przesyłki do doręczenia
Szczecin

16 gru 2023, 12:44
Doręczenie przesyłki
Szczecin

16 gru 2023, 14:14
Doręczona
Szczecin

oznacz moderatorów