anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przedłużony czas dostawy dla niektórych przewoźników

MAMY ROZWIĄZANIE!
Puzelek_pl
#9 Pomysłodawca#

Czyli położyliście wszystkich co wysyłają pocztą polską i dpd. Wysyłam rzeczywiście w 24 godziny i odbiór w punkcie pp za 15 dni a kurier dpd za 9. Wytłumaczcie ten przypał bo pacjent z waszej infolinii tłumaczył, że to wynika z raportów, któe otrzymujecie od przewoźników. Tłumaczenie dość mętne.

oznacz moderatorów
199 ODPOWIEDZI 199
Halfrunt
#18 Luminarz#

@RED muszę przyznać że poczta Polska przyspieszyła, wysłałem w piątek chen na wschód polski i w poniedziałek o 10 dostarczyli. 

Ale w moich ofertach mam ustawioną wysyłkę w 24h i informacje z dostawą dnia następnego, mam tylko Pocztex i InPost

Teraz jest przed północą, stąd dostawa dopiero pojutrze.

Screenshot_20231218-224612.png

oznacz moderatorów
martinelli_pl
#8 Zapaleniec#
Przygotowana2023-12-11 11:35:13Elektroniczny Nadawca
Nadana2023-12-11 16:35:09UP Częstochowa 1
W transporcie2023-12-13 06:11:15Terminal Przeładunkowy
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika DPD nie ma co wozić, gadałem i narzekają że przejęliście rynek, tak samo sprzedawcy narzekają ( przekazane od kuriera DPD ) że przejmujecie rynek swoim przewoźnikiem, poczta faktycznie nie wyrabia paczki idą tydzień 😞

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  pytanie skoro są takie problemy z dostawami czemu nie dacie możliwości wyłączenia tych dostaw, klienci nie czytają a jak im się wyświetla na liście zamów do 12 dostawa jutro ( a dotyczy to tylko InPosta ) liczą że dostaną przed świętami każdego przewoźnika 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 nie możemy przewidzieć co myśli kupujący wybierając daną metodę dostawy, na formularzu płatności i w ofercie podajemy przewidywany czas, więc kupujący są o tym poinformowani. W każdej chwili możesz zmienić cennik dostaw w ofertach i wyłączyć metody dostawy, których z różnych względów nie chcesz udostępniać. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika obowiązkowe 3 punkty i 2 kurierów a Wy piszecie że mogę dowolnie wyłączyć 😄

Kto czyta formularz itp. na zielono mają zamów do 12 dostawa jutro a przy wyborze przewoźnika nikt już na to nie patrzy że poczta będzie w środę po świętach 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

"DPD nie ma co wozić," Sami są sobie winni, ich dopłaty są legendarne. 

oznacz moderatorów
spare_com_pl
#8 Zapaleniec#

Zauważyliśmy dzisiaj, że allegro wydłużyło nam czas wysyłki do 10 dni.... a wysyłamy wszystko w 24h i tak mamy zaznaczone na aukcjach. Nie otrzymałam uzasadnionego wytłumaczenia, tylko jakieś mętne informacje o obliczeniach/statystykach itd. Co jest nieprawdą, bo wysyłamy wszystko w 24h i dodajemy zawsze numery przesyłek w panelu allegro. Prawdopodobnie nie podoba się allegro, że korzystamy z kuriera Hellman, który jest poza systemem allegro i nie mają z nim integracji. Sprzedajemy towary wielkogabarytowe i nie mamy za dużo alternatyw. W naszych aukcjach mniejszych produktów, ktore wysyłamy przez DPD, czas dostawy jest ok ale dla całej reszty 10 dni, co bardzo negatywnie wpływa na sprzedaż i nie jest zgodne z prawdą. Czy ktoś się orientuje, co to za nowa polityka i czyje to ma wspierać interesy? bo na pewnie nas, jako sprzedawcy ani nie klienta, który otrzymuje fałszywą informacje.

oznacz moderatorów
kkowalczyk4
#10 Popularyzator#

nam też pokazuje dostawę za 9 dni i jest to kompletne wprowadzanie fałszywych informacji, niestety wypierają się algorytmem...

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@spare_com_pl @kkowalczyk4 Allegro nie wydłużyło czasu wysyłki tylko czas dostawy do klienta > to ze względu na okres przedświąteczny i duże opóźnienia w dostawach ze strony przewoźników

oznacz moderatorów
kkowalczyk4
#10 Popularyzator#

Przecież napisałem że czas dostawy a nie czas wysyłki....  nie ma aż tak dużych opóźnień maksymalnie przez DPD dostarczanie jest w ciągu 2 dni roboczych po wysłaniu 80% przesyłek na drugi dzień po nadaniu a nie jak pokazuje algorytm allegro powyżej 3 dni .... dodam że konkurencja deklaruje czas wysyłki 3 dni robocze kurierm inpost a pokazuje u nich na aukcjach czas dostarczenia do piątku, u nas 24 h i po świętach ( ilość nadanych w terminie 99% )

oznacz moderatorów
martinelli_pl
#8 Zapaleniec#

To u nas dostawa jest 2go stycznia :)))))))))))))

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

Dziś zadzwonił klient z Allegro zniesmaczony tym, co mu wyświetla portal.

Usłyszałem, że rząd powinien z Allegro zrobić to sam co z jedną ze stacji telewizyjnych 😉

- proszę potraktować to jako dowcip - nie banować !

oznacz moderatorów
diegoaragon
#10 Popularyzator#

Kiedy na koncie "diegoaragon" Allegro przestanie bez podstaw wydłużać przewidywany czas dostawy, który widzą kupujący?

W obu przypadkach czas wysyłki ustawiony na 2 dni robocze, 100% nadań w terminie!

Zrzut ekranu 2023-12-19 072216.png

 

 

Kinga

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@diegoaragon Allegro nie wydłużyło czasu wysyłki tylko czas dostawy do klienta > to ze względu na okres przedświąteczny i duże opóźnienia w dostawach ze strony przewoźników

oznacz moderatorów
diegoaragon
#10 Popularyzator#

@Ziolko39 z tego co widać na zdjęciu nie wszystkim wydłużyło PRZEWIDYWANY CZAS DOSTAWY.

Na jednym koncie nie ma żadnego wydłużenia a na drugim już tak.

 

oznacz moderatorów
diegoaragon
#10 Popularyzator#

@mdrogeria w artykule nie widzę informacji o nierównym traktowaniu kont na allegro.

Tak jak wspomniałam oba konta mają czas wysyłki ustawiony na 2 dni robocze, 100% nadań w terminie (są to moje konta).

 

oznacz moderatorów
spare_com_pl
#8 Zapaleniec#

Ale jest to niezgodne z prawdą. My wysłamy firm Hellmann i oni dostarczaja wszystkei dostawy w 1-2 dni, wiec to co robi allegro jest niezgodne z prawda...... Allegro nie ma w systemie firmy Hellmann wiec nie moga widzieć ile im zajmuje dostawa towaru. My uzupełniamy numery listów przewozowych w ciągu max kilku h od zakupu, co oznacza, że towar wysyłamy. Przez takie praktyki spada sprzedaż, bo klient widzi te 10 dni.... a nie prawde

oznacz moderatorów
diegoaragon
#10 Popularyzator#

oooo! 😮 mój wątek tu został przeniesiony, przecież nie dotyczy pytania o przewoźników..

 

oznacz moderatorów
FUB_Step-Bud
#10 Popularyzator#

Mam ustawione ze wysyłka 1 dzień roboczy ogólnie do godziny 15 wszystko jest wysyłane tego samego dnia ( ja rozumiem kurierzy mają wydłużony czas np DPD 2 dni, ale skąd Dostawa za 9 dni  ! Przez to wogole mało kto kupuje bo wie ze na święta nie będzie i tak... to są jaja jakieś 

oznacz moderatorów