anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przedłużony czas dostawy dla niektórych przewoźników

MAMY ROZWIĄZANIE!
Puzelek_pl
#9 Pomysłodawca#

Czyli położyliście wszystkich co wysyłają pocztą polską i dpd. Wysyłam rzeczywiście w 24 godziny i odbiór w punkcie pp za 15 dni a kurier dpd za 9. Wytłumaczcie ten przypał bo pacjent z waszej infolinii tłumaczył, że to wynika z raportów, któe otrzymujecie od przewoźników. Tłumaczenie dość mętne.

oznacz moderatorów
199 ODPOWIEDZI 199
Syla270985
#12 Orędownik#

@ko_alka a mogę prosić o info dlaczego w mojej ofercie do północy pokazywał się czas dostawy piątek, a po północy zaczął pokazywać za 8 dni? Przecież wysyłka InPost dziś lub nawet jutro dotrze przed świętami? Nawet dziś gdy zmieniłam na wysyłkę natychmiast z 1 dnia, nie poprawiła sytuacji:

https://allegro.pl/oferta/swieca-sojowa-pieczone-jablka-z-cynamonem-90g-13748468736?utm_medium=afili...

 

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Syla270985 Tak jak zapowiadaliśmy, w ostatnich dniach przed Wigilią informację o dostawie przed świętami będziemy pokazywać tylko w tych ofertach, w których wyświetlamy godzinę wysyłki tego samego dnia eby mieć predykcję na podstawie godziny granicznej do wysyłki tego samego dnia, potrzebujesz co najmniej 10 pozytywnie zweryfikowanych zamówień z ostatniego miesiąca)

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
balmamu_records
#9 Pomysłodawca#

Tak, ale o INPOST nic nie ma. To moje główne źródło wysyłek. Nadaję zawsze w paczkomacie bo wiadomo jak jest z podjazdami. Zawsze wszystko na czas. Nadal czas: 8 dni. Kpina.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka czy dla tej transakcji e8db8d50-9ea1-11ee-8683-ff2d429f6a03 algorytm prawidłowo wyliczył czas dostawy ? bo po mojemu NIE!!

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria Tak. Zgodnie z deklaracją paczkę wyślesz dzisiaj, 20 grudnia + czas przewozu 3 dni (21, 22 i 27 grudnia, bo dochodzą dni świąteczne, kiedy kurierzy nie pracują) i stąd przewidywany czas dostawy na 28 grudnia. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
balmamu_records
#9 Pomysłodawca#

Czy coś się jeszcze zmieni czy już mogę wyłączyć wszystkie aukcje i zacząć urlop świąteczny?

oznacz moderatorów
-MIQUE-
#8 Zapaleniec#

Zgodnie z wiadomością od Allegro przesyłki Inpost i Allegro One nadane najpóźniej 22 będą miały oznaczenie dostawy przed świętami. To skąd te 8 dni? Bo tyle wyświetla się przy Inpost w moich ofertach. Mam jeszcze 2 dni na nadawanie przesyłek, tak żeby dotarty przed świętami. Ale "dzięki " Wam to nikt się o tym nie dowie.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@-MIQUE- Tak jak zapowiadaliśmy, w ostatnich dniach przed Wigilią informację o dostawie przed świętami będziemy pokazywać tylko w tych ofertach, w których wyświetlamy godzinę wysyłki tego samego dnia

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zamowienia-z-22-grudnia-twoi-kupujacy-moga-dostac-jeszcze-przed... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka no dobra , w pośpiechu zobaczyłem tylko czwartek 😁

oznacz moderatorów
Rokart
#9 Pomysłodawca#

"Brawo allegro" a może pozwólcie klientom zdecydować czy chcą kupić  czy nie, mam różne deklaracje  czasu wysyłek ale algorytm ma to w d... dla mnie jako klienta czas deklaracji jest istotny, a nie wyimaginowany przewidywany czas dostawy. IN - post w sobotę napełnia paczkomaty przewidzieliście to? Allegro pozbawiło potencjalnych przychodów siebie i sprzedających. GRATULUJE

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Rokart Allegro nie straci bo kupujący przejdą do firm co mają oznaczoną dostawę przed świtami w listopadzie była taka informacja jak się przygotować, a powiedz mi czemu nie przygotowałeś się i nie wprowadziłeś wcześniej godziny granicznej dzięki której będzie się wyświetlało poprawnie odstawa przed świętami ?

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/przewidywany-czas-dostawy-w-twoich-ofertach-przed-swietami-0Aaw...

W okresie przedświątecznym godzina wysyłki tego samego dnia będzie najważniejszym czynnikiem, który będziemy brali pod uwagę przy wyświetlaniu przewidywanego czasu dostawy. Szczególnie w ostatnim tygodniu przed świętami, kiedy tylko sprzedający ze zweryfikowanymi godzinami wysyłki tego samego dnia u przewoźników, którzy mają krótkie czasy przewozu, będą mieli w swoich ofertach obietnicę dostawy przed świętami. Szczegóły w punkcie Jak długo będziemy wyświetlać oznaczenie o dostawie przed świętami.


________
Κώστας
oznacz moderatorów
Rokart
#9 Pomysłodawca#

A allegro nie straci, a to jestem uspokojony uff

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Rokart no tak to jest najważniejsze, myślisz że oni patrzą na takich jak my 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Autot425
#7 Wielbiciel#

Towar wysyłamy tego samego dnia ,lub następnego jeżeli klient kupi towar po godzinie 12.00,paczka u klienta jest następnego dnia po wysyłce. Allegro wprowadza klientów w błąd, a ja na tym tracę.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Autot425 Cześć. Obecnie masz za mało zamówień, żeby spełnić cutoff, czyli godzinę wysyłki tego samego dnia (żeby mieć predykcję na podstawie godziny granicznej do wysyłki tego samego dnia, potrzebujesz co najmniej 10 pozytywnie zweryfikowanych zamówień z ostatniego miesiąca).

Licząc, że paczkę wyślesz jutro i doliczając aktualny czas przewozu 3 dni (Allegro Ambro Express), wychodzi 13 dni — ponieważ po drodze mamy Święta i Nowy Rok. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
yaronimo_pl
#8 Zapaleniec#

Witam,
Mam podobnie i uważam że nie jest dobry ten algorytm, takie podejście. Sprzedaję ekskluzywne rzeczy, drogie i czasami mniej niż 10 sztuk/miesiąc. Może warto by wprowadzić jeszcze jeden parametr: wysokość sprzedaży / ilość sprzedaż / miesiąc.

Teraz to dyskwalifikuje sprzedaż drogich towarów.

Czy nie można tego poprawić, zmienić chociaż na te święta 2023?

oznacz moderatorów
czarnaplytaltd
#9 Pomysłodawca#

ko_alka

Czy inpost wydłużył też czas wysyłki na 3 dni???

Wysyłam tego samego dnia, najpóźniej 1 dzień i cała sprzedaż stoi bo rzekomo klient otrzyma przesyłkę za 8 dni.

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@czarnaplytaltd Cześć. Informowaliśmy o tym w aktualnościach już kilka razy. Dzisiaj również wrzuciliśmy przypominajkę: https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zamowienia-z-22-grudnia-twoi-kupujacy-moga-dostac-jeszcze-przed...

W ostatnich dniach przed Wigilią informację o dostawie przed świętami będziemy pokazywać tylko w tych ofertach, w których wyświetlamy godzinę wysyłki tego samego dnia

Wszystkie informacje zebrane w jednym artykule są tutaj: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/przewidywany-czas-dostawy-w-twoich-ofertach-przed-swietami-0Aaw... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
czarnaplytaltd
#9 Pomysłodawca#

ko_alka

Bardzo Cię przepraszam Olu, ale doskonale oboje zdajemy sobie sprawę, że jeżeli dzisiaj lub jutro włożę do 15 paczkę do paczkomatu to klient otrzyma ją przed wigilią.

Zasłanianie się jakimś algorytmem i informacją, że wrzucaliście przypominajkę jest naprawdę kiepskie.

Niestety przez te działania naraziliście na ogromne straty wielu przedsiębiorców.

Przypomina mi się scena z filmu

"nie mamy Pańskiego płaszcza i co Pan nam zrobi"

 

oznacz moderatorów
Syla270985
#12 Orędownik#

@czarnaplytaltd dodam że ja wczoraj o godzinie 18:35 włożyłam przesyłkę z zamówieniem do Paczkomatu i o 19:48 odebrał ja kurier, aktualnie jest w doręczeniu do klienta. InPost nie ma poślizgu aby pokazywać dostawę za 8 dni i wydziwiać z ustawianiem jakiejś godziny granicznej... Bo i tak zamówienia włożone do Paczkomatu dziś lub jutro, dostarczą przed świętami

oznacz moderatorów