anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przejście z moich zamówień na informacje pozakupowe zamiast do oferty na allegro.

MAMY ROZWIĄZANIE!
BlackStorkPC
#9 Pomysłodawca#

Mam takie pytanie jaki jest sens tej zmiany z zamówień nie mogę w prosty sposób otworzyć oferty na allegro zamiast tego klikając w sprzedany przedmiot otwierają się bezużyteczne informacje pozakupować.
Komu to przeszkadzała i dlaczego zostało wprowadzone to w tak beznadziejny sposób?

Nie jestem w stanie aktualnie znaleźć informacji o stawce  VAT czy odszukać informacji widocznej jedynie w odpisie oferty, taka zmiana wydłuża przygotowanie ofert dwukrotnie muszę dla każdego przedmiotu wyszukać po numerze oferty kartę oferty w allegro aby przygotować dokument sprzedażowy i wyszukać przedmiot na magazynie.

oznacz moderatorów
115 ODPOWIEDZI 115
gryfus01
#8 Zapaleniec#

nie wiem jak Wy, ale z poziomu zakupu i wejścia w ofertę  nie widzę aktualnego stanu danego przedmiotu. Datę i godzinę zakupu widzę bezpośrednio w zamówieniach a bardziej mnie interesuje aktualny stan i aktywność oferty. Znowu klapa

oznacz moderatorów
imprezator_com
#9 Pomysłodawca#

Okazało się, że w końcu, po dwóch dniach rewolucji, serwis poszedł nam na rękę i połączył oba rozwiązania:

"Od dzisiaj, gdy w zakładce Zamówienia klikniesz:

  • w nazwę oferty - wyświetlimy Ci w osobnej karcie informacje pozakupowe. 
  • w numer oferty - wyświetlimy Ci w osobnej karcie aktualny widok oferty.

Gdy klikniesz w nazwę oferty w zakładce Zamówienia, będziesz mógł sprawdzić informacje o ofercie z momentu zakupu:

  • datę i godzinę zakupu
  • nazwę i numer oferty
  • opis i parametry oferty
  • informacje o warunkach zwrotu, reklamacji i gwarancji

Są to same informacje, które kupujący mogą sprawdzić w zakładce Moje zakupy w Szczegółach zakupu - właśnie na ujednoliceniu nam zależało. 

W najbliższym czasie dodamy informację o deklarowanym czasie wysyłki w momencie zakupu. 

Więcej informacji znajdziesz w aktualnościach: https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/nowosci-w-zakladce-zamowienia-D73bjwakjsr 

Ola
Moderatorka
oznacz moderatorów
Zuzia_i_Czarek
#8 Zapaleniec#

@ko_alka 
Po pierwsze - jestescie bezczelni - nie można zrobić odpowiedzi bo je wyłaczyliście - to po kiego grzyba jest to forum?

Po drugie - gdzie znaleźć widok oferty z dnia zakupu? Chodzi o czas dostawy.
Jest on o tyle ważny że np. są tam podane czas wysyłki towaru i jeśli mamy ustawiony czas na np. 7 dni to zawsze mogę zrobić screen, że czas był właśnie 7dni. A tak klienci pytają - gdzie mój towar po 1 dniu, bo nie umieją czytać.
Więc gdzie znaleźć widok z momentu sprzedaży?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Zuzia_i_Czarek Co masz na myśli mówiąc, że nie ma możliwości odpowiedzi? Chodzi o ten wątek? Odpowiedzi nie są wyłączone, o czym świadczy fakt, że dodałaś/łeś tu swój komentarz. 

Jeśli chodzi o drugą kwestię, to w najbliższym czasie dodamy informację o deklarowanym czasie wysyłki w momencie zakupu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Zuzia_i_Czarek
#8 Zapaleniec#

@ko_alkapod twoim wyjasnieniem wcześniejszym postem nie można dodać odpowiedzi.

A nie interesuje mnie niebawem. Chciałbym dzis pokazac kupujacemu jaki był czas dostawy w momencie zakupu. Jak mam to zrobić?


oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Zuzia_i_Czarek Masz rację, chwilowo widoku czasu dostawy nie ma, przykro mi. Trwają nad tym prace. Jeśli Klient potrzebuje takich informacji, to proszę go odsyłać https://allegro.pl/pomoc/kontakt i udzielimy mu wszystkich informacji. 

Jeśli chodzi o "odpowiedz" na Gadane, to u mnie jest przycisk widoczny. Trudno mi powiedzieć, od czego to zależy, że go nie widzisz. W pierwszej kolejności zaleciłabym sprawdzenie tego również w innej przeglądarce. Mimo wszystko najważniejsze jest to, że udaje Ci się zamieszczać w wątku komentarze, nie jest to wyłączone. 

 

Screenshot (5).png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
imprezator_com
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka kompletnie Pani nie rozumie. Ujednolicenie a utrudnianie, to dwa różne pojęcia. Skoro do widoku pozakupowego moge przejść rozwijając szczegóły zamówienia, to po jakiego czorta robić to drugi raz - bezsensownie, po kliknięciu w link oferty?

Po pierwsze jest to nie intuicyjne, po drugie debilne. 

Co daje zmiana na gorsze?

oznacz moderatorów
Tommy_82
#8 Zapaleniec#

Dlaczego takie zmiany wprowadzane są bez wcześniejszej informacji? I dodatkowo w poniedziałek kiedy to co do zasady każdy z nas ma full zamówień do spakowania. 

oznacz moderatorów
uKowala
#8 Zapaleniec#

Allegro zablokowało możliwość zadawania pytań odnośnie zamówień 😄

oznacz moderatorów
BELDO-VIS
#9 Pomysłodawca#

No i znowu nie ma dostępu do oferty z pozycji zamówień. Fajnie. Najpierw jest, potem na 2 dni nie, potem znowu na 2 dni jest po staremu, ale nieeee... teraz muszą wrócić zmiany, które się nikomu ze sprzedających nie podobają. A kogo to obchodzi...

oznacz moderatorów
marek197611
#10 Popularyzator#

jak w takim razie znaleźć czas wysyłki dla danego przedmiotu???

oznacz moderatorów
SHARK-NARZEDZIA
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Witam od wczoraj wprowadzono zmiany na Allegro które znacznie utrudniły mi życie , mianowicie :

Np gdy coś mi się sprzeda i chcę wejść w tą aukcje to zamiast dotychczasowej opcji pokaż stan aktualnej oferty wyświetla się komunikat do kliknięcia informacje pozakupowe, a gdy to kliknę to nie mam takich możliwości jak dotychczas czyli żeby np zobaczyć ile zostało mi sztuk danego produktu muszę skopiowac tytuł aukcji wkleić w moje oferty i dopiero wtedy mogę zobaczyć faktyczny stan towaru, edytować aukcje , zamknąć , zmienić itp. Jest to dość denerwujące wydłuża czas pracy , komplikuje dopilnowanie Stanów rzeczywistych towarów i moim zdaniem kompletnie nie wnosi to niczego dobrego dla sprzedających.

 

Czy można coś z tym zrobić ?

 

Przywrócić poprzednia wersję allegro ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Legenda mówi że podobno wszystkie zmiany są dla naszego dobra i poprawie komfortu pracy .

oznacz moderatorów
SHARK-NARZEDZIA
#8 Zapaleniec#

🤣🤣🤣🤣 DOBRE.... tu wszystko jest dla naszego dobra.

Tylko nikt nie pyta co według nas sprzedawców byłoby dla nas dobre .

Pozdr 😀

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@SHARK-NARZEDZIA aktualnie żeby wejść w widok oferty z zakładki zamówienia należy kliknąć w jej numet przy tytule oferty .

oznacz moderatorów
SHARK-NARZEDZIA
#8 Zapaleniec#

DZIĘKI, oby tylko tak zostało, bo wczoraj tak nie dało się zrobić.

pozdrawiam

oznacz moderatorów