anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

przepisanie konta ze spółki cywilnej na jednoosobowa działalność gospodarczą

lux-ceramika
#7 Wielbiciel#

witam

wykpiłam udziały w spółce cywilnej od wspólnika i spółka zostałą zamknięta zlikwidowana proszę mi powiedzieć jak mogę przepisać konto na allegro na swoją działalność wszystkie dobra ze spółki cywilnej zostały wykupione towar itp samochody

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Cesja.

oznacz moderatorów

lux-ceramika
#7 Wielbiciel#

właśnie dostałem info z allegro że nie ma takiej opcji ponieważ spółka cywilna nie była wpisana do KRS gdzie spółki cywilnej nie wpisuje sie do KRS

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To lepiej złożyć nowe własne konto i na nie pracować.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Nie, spółka cywilna to spółka cywilna,  zakończyła działalność ale musi istnieć w dokumentach bo jeszcze przez kilka lat będzie się nią interesował Urząd Skarb,  ZUS,  a może też i inne instytucje.  Nie możesz brać na siebie jej zobowiązań itp...

Rozpoczęłaś nową działalność i jesteś nową odrębną firmą. Nie kombinuj więc ze starą spólką lecz zakładasz nową działalność, nowa nazwa, nowe konta.

Towary i inne dobra możesz kupować gdzie chcesz, mogłaś wykupić ze starej firmy, mogłaś kupić na bazarze. To nie ma nic do rzeczy.  Ale to ładnie że zadbałaś o pozostałości po starej spółce.  Ale  teraz załóż sobie nowe czyste konto, o dawnym zapomnij.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

I tu prawo prawem, a allegro allegrem. Pilnuj dziewczyno starego konta. Bo za dyskusję na nim gotowi Ci poblokować wszystkie nowe konta, włącznie z prywatnymi babci i kuzynów... Mało tu postów na podobne tematy... Ten sam sprzet czy net 10 lat temu podobno stwarza im przesłanki...

oznacz moderatorów