anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przewidywana dostawa - co taki rozrzut?

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Ustawiam produktom czas wysyłki jak poniżej:
1 dzień - Allegro pokazuje przewidywaną dostawę "we wtorek"
2 dni - Allegro pokazuje przewidywaną dostawę "w środę"
3 dni - Allegro pokazuje przewidywaną dostawę "w środę"
4 dni - Allegro pokazuje przewidywaną dostawę "za 9 dni"
5 dni - Allegro pokazuje przewidywaną dostawę "za 10 dni"

No to jak ustawić by przewidywany czas był na czwartek, piątek albo sobotę? Coś zżarło te dni?

Nie da się bo to "logika" AI Allegro? Podobno to sprzedawca odpowiada za całość oferty ... ktoś tu raczy żartować? 😉

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

Sztuczna inteligencja nigdy nie dorówna naturalnej...

głupocie 😉

Kiedyś musiałem wyjechać na kilka dni i też się musiałem z tym zmagać. Nie do przeskoczenia. Zawieszenie (przerwa w sprzedaży) też niekorzystnie wypada, bo w ogóle nie widać ofert , już lepszy 9-dniowy termin (wysyłka za 4 dni), który na np. 1-dniowy przywracasz gdy już wracasz 😉

Ja mam ustawioną od dawna wysyłkę "natychmiast" a przewidywana dostawa buja się w obie strony np. o 2 w nocy jest na "jutro", o 9-tej rano na "pojutrze". W czwartek rano potrafi nawet na wtorek przewidywać, a ok 13-tej już na środę (mam trochę printscreenów). 2 wpadki przewoźników z odbiorem miesiąc temu rozwaliły tak "system", że potrafi wskazywać przewidywany termin dostawy "z sufitu". Klienci potrafią być zaskoczeni szybką realizacją, że nawet chwalą w opinii, że przyszło wcześniej niż się spodziewali  😉

Niemniej jest to kłopotliwe i widać, że algorytm jest napisany bez wyobraźni.

Przez takie nieprzewidywalne przesuwanie przewidywanego czasu dostawy tracimy ruch: bezruch trwał ostatnio równo tydzień mimo, że ok. połowa wystawionych produktów ma "supercenę" lub bardzo blisko. Ostatnie dni też bezruch. Plus taki, że w tym czasie można przygotowywać nowe oferty, ale ZUS-u z tego nie da się zapłacić.

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów