anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przewidywany czas dostawy 27 grudnia - dlaczego???

MAMY ROZWIĄZANIE!
musashi2007
#12 Orędownik#

Dzień dobry,
czemu przy moich ofertach widnieje informacja "dostawa wt. 27 gru." chociaż mam ustawiony deklarowany czas wysyłki 1 lub 2 dni robocze?
@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  
Pozdrawiam

oznacz moderatorów
195 ODPOWIEDZI 195
mikeza
#20 Guru#

allegro robi sobie po prostu żarty. Wczoraj przy próbach zakupu pokazywało mi dostawę pocztą polską 9 dni. To jest jakiś absurd. Dzisiaj nie miałem praktycznie żadnego klienta, który wybrał taką formę dostawy i nic dziwnego skoro allegro pokazuje, że dostanie paczkę może w Sylwestra. Czyżby poczta tak tragicznie doręczała paczki ? no więc wczoraj nadałem 96 pocztexów, dzisiaj zostało doręczonych 50, czyli ponad połowa, pozostałe dotrą zapewne jutro, najpóźniej pojutrze. Ale allegro wie lepiej i wpisało czas dostawy 9dni ????  gdzie realnie jest to od 1-3.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

czepiacie się

sytuacja z zeszłego roku powtarza się

oficjalny sklep allegro nie wyrabia się z wysyłkami co widać po komentarzach

więc uwalają sprzedaż konkurencji by nie miała za dobrze

 

Allegro działa na szkodę konsumentów i fałszuje innym sprzedawcom czas wysyłki,

śmeszne jest, żę

inpost twierdzi, że przesyłki nadane 22 grudnia trafią do odbiorców przed świętami allegro twierdzi inaczej

uokik powinien dowalić allegro za manipulacje czasem taką kare by serwisowi odechciało się szkodzić konumentom

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@RED Dla formalności oferty Oficjalnego sklepu Allegro nie posiadają oznaczenia "dostawa przed świętami". 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ tylko po co są te oznaczenia - dostawa przed świętami?

czy serwis bohatersko walczy z problemami jakie stworzył?

to już mój 22 okres przed świętami na allegro

kiedyś nikt nie rozróżniał ofert, nie przewidywał czasu wysyłki i jakoś wszyscy byli zadowoleni

były ostrzeżenia, że kurierzy mogą się nie wyrobić przed świętami z dostawą i tyle

allegro zamiast ułatwiać sprzedaż i zakupy mnoży problemy i konfilkty

komu to potrzebne?

 

 

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_HolaOla_   To ja podam przykład swojej oferty. Deklaruję wysyłkę w 24 godziny, wszystko nadaję terminowo i tym razem nadałam smarty nawet w sobotę a dostawę mam 27 grudnia. Po prostu świetnie.

https://allegro.pl/oferta/pysznosci-z-roslin-pawel-ochman-12522117085

_____________
Kama
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kaliope_Brzeg To z powodu dostaw przez PP, bo czas przewozu dla Poczty Polskiej we wszystkich metodach wynosi 2 dni. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

eeeeeee... tam @_HolaOla_ moim zdaniem chodzi o Wasze przesyłki @Kaliope_Brzeg niedawno żaliła się na ich skuteczniść .

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mdrogeria 

To było jeszcze w listopadzie, kilka przesyłek nie odebrali mi na czas. Tym razem wiem, że Cię zadziwię ale przejrzałam wszystkie swoje przesyłki Allegro z grudnia i tylko jedna nie dotarła na drugi dzień.  Więc to na pewno nie wina przesyłek Allegro. Zresztą jakie to ma znaczenie, który przewoźnik zawinił?  Kilka przesyłek pocztowych miało może dzień obsuwy i cudowne algorytmy uwaliły mi całą sprzedaż. Zaczynam się zastanawiać, czy ci co mają obsługę klienta w doopie nie mają racji. Bo w zasadzie po co się tutaj starać?

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg w panelu ,, dostawa ,, przesyłki Pocztowe masz z czasem realizacji 9 dni , u mnie są 4 dni , ale nadaję ok 14:00 i to chyba najważniejsze - w mojej miejscowości jest sortownia Poczty , to zdecydowanie skraca czas realizacji . Na razie mam w ofertach informację o dostawie przed świętami , zobaczymy co będzie jutro po nadaniach .

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

skoro czas przewozu dla PP to 2 dni, to dlaczego jak wczoraj chciałem coś zakupić to na aukcjach wyskakiwało mi dostawa pocztą 9dni, gdzie pozostałe formy z dnia na dzień. Żarty sobie robicie ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Kraina_Albumow
#9 Pomysłodawca#

Z całym szacunkiem - gość na aukcji ma też wysyłki jak DPD czy paczkomaty - dla których Inpost deklaruje, że wysłane 22 dotrą do wigilii. Te odpowiedzi wymyślacie na poczekaniu czy jakieś szkolenie było?

oznacz moderatorów
PIKeRn
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_  napisał(a):

@Kaliope_Brzeg To z powodu dostaw przez PP, bo czas przewozu dla Poczty Polskiej we wszystkich metodach wynosi 2 dni. 


Dlaczego czas wynosi dwa dni? I jak się z tego robi "dostawa za 9 dni"?!

Dlaczego w ogóle nie uwzględniacie, że część sprzedawców nadaje przed godziną graniczną (albo w ogóle ma odbiór przez kuriera), i jeżeli to Pocztex 2.0 to w 95% dojdzie następnego dnia (48 zresztą też już najczęściej idzie jeden dzień)? Jasne, zdarzają się asy nadające o po 19 na osiedlowej poczcie, ale już nie pamiętam, bym na Pocztex czekał dłużej jak jeden dzień, a zamówiłem ze sto paczek w ciągu roku tym przewoźnikiem i to nie tylko na jeden adres. Premiujcie sprzedawców, którzy się starają, a nie wszystkich po równo karać. 

Parodia tutaj się powoli robi, nawet dla kupujących. 

oznacz moderatorów
infotech_pc
#7 Wielbiciel#

Też tak, mam. Już nic nie sprzedam przed świętami, bo sobie Allegro teraz postanowiło eksperymentować. UOKiK się o tym dowie...zadbam o to... Allegro chce zrobić z nas swoje korposzury na akord, jakiś punkty, jakieś targety...za daleko to zaszło... zero szacunku do sprzedawców.

oznacz moderatorów
barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_  mam ustawioną wysyłkę w 24h, 99% skuteczności wysyłki.  Wysyłam tylko inpostem i dpd. Czy aby słusznie wyświetla się się przewidywana dostawa na 27.12? 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@musashi2007 ale nie masz godziny do której wysyłka tego samego dnia a na to trzeba było zapracować wcześniej i utrzymać to nie wskakuje od razu 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
infotech_pc
#7 Wielbiciel#

Zapracować wcześniej? A co to pracownik Allegro jest czy prywatna osoba? Allegro wciąga nas w jakieś korpo gierki zamiast zadbać o sprzedających od których ciągną kupę kasy...

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@infotech_pc no tak trzeba zapracować wcześniej bo godzina wysyłki tego samego dnia wyświetla się dopiero po jakimś czasie jak nadajesz zgodnie z deklaracją, jak teraz to ustawisz to nic nie zmieni bo wskoczy za tydzień czy dwa 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
infotech_pc
#7 Wielbiciel#

No dobra, ale ja to miałem tak ustawione, a i tak mi pokazuje 27 grudnia pomimo, że większość wysyłek mi wychodzi w terminie.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@infotech_pc co to znaczy większość ??? a czemu nie wszystkie ??? masz ustawioną wysyłkę tego samego dnia jka kupisz np. do 14 ? i nadajesz je zgodnie z deklaracją ?

Co masz tu 

Spełnialność godziny wysyłki tego samego dnia

https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/skutecznosc-wysylki

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kostas11  wszystkie a może nawet więcej, no dajże spokój. Nie każdy ma taki luksus, że może sobie siedzieć do 15 i nadawać lotem błyskawicy. Ja nie mam, dlatego pakuję wieczorami, w niedzielę i wszyscy moi klienci są zadowoleni. W nagrodę mam uwaloną sprzedaż już we wtorek. I jeszcze teraz Ty z tymi tekstami, że trzeba sobie zapracować 🙄

_____________
Kama
oznacz moderatorów