anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przewidywany czas dostawy 27 grudnia - dlaczego???

MAMY ROZWIĄZANIE!
musashi2007
#12 Orędownik#

Dzień dobry,
czemu przy moich ofertach widnieje informacja "dostawa wt. 27 gru." chociaż mam ustawiony deklarowany czas wysyłki 1 lub 2 dni robocze?
@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  
Pozdrawiam

oznacz moderatorów
195 ODPOWIEDZI 195
musashi2007
#12 Orędownik#

@kostas11 @infotech_pc 
Tym sposobem za kilka miesięcy jeśli nie ustawisz godziny wysyłki tego samego dnia na 23:00 to przewidywany czas dostawy będzie 2 miesiące (mimo deklaracji wysyłki w 1 dzień roboczy). Czy na pewno tego chcemy???

oznacz moderatorów
infotech_pc
#7 Wielbiciel#

No bo na przykład kurier nie przyjedzie po paczkę, albo na przykład nie jestem robotem i mam swoje życie też poza siedzeniem i pakowaniem non stop jak jeb..any świstak ??? Nie da się w 100% zadeklarować że zawsze wyślesz w ten sam dzień, bo nie wszystko od Ciebie zależy.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@musashi2007 @infotech_pc @Kaliope_Brzeg ja mam godzinę 12:00 i się wyrabiam żeby spakować na czas i nadać 🙂 

Mam 100 % dzięki czemu mam dostawę przed świętami 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
musashi2007
#12 Orędownik#

@kostas11 Sęk w tym, że my też się wyrabiamy ( @infotech_pc @Kaliope_Brzeg ) i jeśli ktoś złoży u nas zamówienie dzisiaj to wyślemy je jutro i na 99% zostanie dostarczona przed świętami niezależnie od tego czy ustawiliśmy czas wysyłki tego samego dnia czy nie.
Wyjaśnij mi w takim razie (bo ja chyba jestem niekumaty) czemu PRZEWIDYWANY czas dostawy wskazuje 27 grudnia??? 

oznacz moderatorów
barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_    "od wtorku od 16:00 w ofertach z przewidywanym czasem dostawy za dwa dni" -    jest 20:34. Czy dobrze rozumiem, że ci sprzedawcy u których wyświetla się nadal dostawa przed świętami byli by w stanie zamówienie złożone teraz dostarczyć szybciej niż za 2 dni robocze? (no przecież logiczne ze wyślą to jutro i dojdzie najwcześniej na następny dzień czyli w drugi dzień roboczy licząc od dzisiaj). Czy ja coś zle rozumiem? błagam, oświeć mnie.  nie jestem dużym sprzedawcą, ale jak w tym miesiącu miałam dziennie między 40 a 100 zamowień to w obecnej chwili jutro mam do wysłania JEDNO

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@barwyflory_pl masz ustawioną godzinę wysyłki tego samego dnia ??

Jak będziemy wyświetlać informację o dostawie przed świętami w pozostałych ofertach

W ostatnich tygodniach dawaliśmy znać, że informacje o dostawie przed świętami planujemy wyświetlać nawet do 22 grudnia – do najpóźniejszej godziny wysyłki tego samego dnia, którą sprzedający mają w swoich ofertach.

21 i 22 grudnia planujemy wyświetlać informację o dostawie przed świętami tylko w tych ofertach, w których:

  • deklarujesz wysyłkę natychmiast lub w ciągu 24 godzin
  • wyświetlamy godzinę wysyłki tego samego dnia.

Sytuacja ta może się zmienić, gdy:

  • będziesz mieć opóźnienia w nadawaniu przesyłek
  • wydłuży się czas przewozu po stronie przewoźnika, dla którego masz ustawioną godzinę wysyłki tego samego dnia
  • warunki pogodowe w dużej części kraju spowodują utrudnienia w przewozach.
________
Κώστας
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

to i tak nie tłumaczy dlaczego w konkretnej ofercie czas dostawy dla DPD, DHL, allegro one, inpost to 1 dzień, a poczta 9 dni. To jakiś magiczny algorytm allegro ?  no chyba, że śnieg zasypał tylko sortownie poczty, oszczędzając pozostałe firmy 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
u-basi
#9 Pomysłodawca#

Czy allegro manipulacjami w terminach dostaw podważa zaufanie społeczne do sprzedawców i zbiorowe interesy konsumentów?

 

Brzmi poważnie ale po manipulacjach z terminami dostaw od 20 grudnia czas zakończyć dywagacje co zrobić by zmienić w ofertach terminy dostaw w okresie świątecznym a zacząć zastanawiać się jak za to pociągnąć do odpowiedzialności allegro.

Kim jestem? Jednoosobowa działalność gospodarcza, sama projektuję, tworzę, pakuję i wysyłam towar, w ostatnich 30 dniach wysłałam blisko 700 paczek (ok. 850 sztuk towaru), wysyłka w terminie 100%, 95% paczek nadanych przez Allegro Paczkomaty Inpost. Oferuję wyłącznie wyroby dla dzieci, część z personalizacją, 90% z wysyłką w ciągu 1 dnia, pozostałe na zamówienie w ciągu 5-7 dni. Tydzień przedświąteczny to najbardziej dochodowy tydzień w mojej działalności.

Do 19 grudnia do godziny 16 zawierałam średnio nieco ponad 20 transakcji dziennie, po zmianach przez allegro terminów dostaw do dziś zawarłam 4 transakcje (słownie cztery) z tego jedną klient anulował, jedną nie zapłacił. Mam 2 transakcje , 2 paczki do wysłania , wartość sprzedaży 100 zł. Wysyłam głównie przez paczkomaty Inpost więc skupię się tylko na tej ofercie ale zapewne można to odnieść do każdej innej formy dostawy.

 

  1. Komunikat allegro z 19 godzina 16:17 "Przewidywany czas dostawy dla wybranych przewoźników obliczamy już w standardowy sposób, Oznacza to, że czas przewozu dla tych wybranych firm logistycznych ponownie wynosi 1 dzień". Pośród tych firm była też pozycja paczkomaty Inpsost.
  2. Strona główna Inpost i reklama „Gwarancja dostawy dla przesyłek nadanych do 22 grudnia do godz. 13:00!”

 

Wniosek: każda paczka nadana tą metodą do czwartku do godziny 13 będzie dostarczona do paczkomatów odbiorczych. Jakie jest działanie allegro? W dniu 20 grudnia od 16 we wszystkich moich oferta przewidywana data dostawy była ustawiona na 27 grudnia, natomiast w dniu 21 grudnia termin dostawy był ustalony na 28 grudnia.

 

W komunikacie allegro czytamy: „Dzięki temu będziemy mogli uniknąć rozczarowania klientów, których przesyłki mogłyby nie dotrzeć zgodnie z wyświetlanym w momencie zakupu przewidywanym czasem dostawy”

Allegro tym samym wylało dziecko z kąpielą – chcąc ograniczyć liczbę rozczarowanych klientów spowodowało ograniczenie liczby klientów w ogóle.

I tu pojawiają się pytania o naruszenie dóbr zarówno sprzedawców jak i kupujących. Z prostej przyczyny. Część ofert zachowała prawdziwe informacje o planowanym terminie dostawy. Część, która miała ustaloną wysyłkę tego samego dnia przy dokonaniu zakupu do godziny X. Pozostałym doliczono do wysyłki 2, w moim przypadku nawet 3 dni co w efekcie dało 4 dni na doręczenie paczki do chili zakupu do dostawy.

Skoro allegro chciało ograniczyć liczbę klientów najprostszą metodą jest wskazać konsumentom, że warto kupować tylko u tych sprzedawców, których my wskażemy jako polecanych bo mają wysyłkę z gwarantowaną dostawą przed świętami jednocześnie wykluczając wszystkich innych wydłużając im termin doręczenia z 1 do 3 dni. Tym samym w jasny i jednoznaczny sposób podważono zaufanie społeczne niezbędne mi do wykonywania zawodu sprzedawcy na odległość umieszczając w moich ofertach nieprawdziwą i zmanipulowaną informację, że w przypadku zakupu z tej oferty nastąpi już po 27 grudnia. Nikt, komu zależało na zakupie prezentu u mnie 19, 20 i 21 grudnia nie podjął takiej próby uznając i przyjmując do wiadomości informację opublikowaną przez allegro. Jest to jawne OCZUSTWO i celowe działanie na moją szkodę.

Jednocześnie ograniczono mi dostęp do usługi Allegro Paczkomaty Inpost. Mimo, że realizacja zlecenie niczym nie różniłaby się od realizacji zlecenia z oferty z oznaczoną godziny wysyłki to allegro dalej nieprzerwanie publikuje informacje, że moje przesyłki dotrą z opóźnieniem.

Allegro naruszył też zbiorowe interesy konsumentów. Wprowadzając ich w błąd spowodował brak możliwości nabycia oferowanych przeze mnie produktów i wszystkich w podobnej sytuacji. Nikt jak widać po wynikach z wyjątkiem 2 kontrahentów  nie zdecydował się na zakup przedmiotu rzekomo nieosiągalnego już w okresie przedświątecznym co także jest OSZUSTWEM.

 

Allegro – ze zdumieniem czytam opicie klientów , którzy na różnych forach polecają zakupy w tym miejscu bo wolą wspierać polskie firmy. Allegro krótko była polską firmą, kiedy była prowizje wynosiły 3,5,7% a super sprzedawcy ZA DARMO dostawali upominki, gadżety (do dziś mam torbę termiczną, koc plażowy , pledy i kilka innych drobiazgów nota bene doskonałej jakości skoro wytrzymały do dziś). Dziś płace 17% samej prowizji od sprzedaży i przed świętami dostaję takie oto podziękowanie.

Allegro – ze zdumieniem czytam opinie o tym, że to miejsce z najtańszymi produktami. Te same wyroby sprzedawcy oferują w sklepach internetowych tańsze o pobierane w allegro prowizje. Każdy sprzedawca kalkuluje wysokie, bardzo wysokie koszty sprzedaży w allegro bo prowadzi działalność gospodarczą.

Allegro – ze zdumieniem czytam opinie o największym wyborze produktów . Mogę i największym ale wyborze podróbek z chin. Ktoś kto kiedyś próbował kupić zegarek będzie wiedział jak trudno trafić na oryginalne produkty.

 

Gorąco zachęcam sprzedawców do pisania skarg do UOKIK, konsumentów do RPK czy RPO.  Manipulacje terminami dostaw od 19 grudnia, dyskryminacja części użytkowników, działanie na skodę sprzedawców , Inpost i konsumentów, zatajanie prawdziwych terminów doręczeń, ograniczenie wyboru konsumentom………. Jeden wielki przekręt i oszustwo. Już wiele razy interwencje UOKIK przynosiło zmiany w regulaminie, polityce i zachowaniach tej niepolskiej działającej na naszą – sprzedawców i konsumentów - szkodę firmy. Piszmy i tym razem. Na szczęście konkurencja depcze już po piętach i kiedyś skończy się monopol.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@u-basi allegro nic nie usunęło tylko przeniosło do posta reszty sprzedawców co się nie przygotowali do świąt 😄

tu masz swój wątek https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/przewidywany-czas-dostawy-27-grudnia-dlacz...

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

pisałem juz o tym w innym wątku. Wczoraj przy  próbie zakupu wyskoczyło mi info, ze czas dostawy dla przesyłek pocztowych to 9dni, gdzie inne formy dostawy 1-2 dni. Czy ktoś z allegro jest w stanie to wytłumaczyć ? dzisiaj mam tylko i wyłacznie formy dostawy DPD, nikt nie wybiera poczty, bo allegro pokazuje jakiś irracjonalny czas doręczenia dla paczek pocztowych ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza W związku z wczorajszymi problemami technicznymi związanymi z nadawaniem przesyłek do PP wydłużyliśmy przewidywany czas dostawy dla tego przewoźnika. Dzisiaj jednak zgodnie z tym komunikatem sytuacja wróciła do normy, więc jeśli dla PP w Twoich ofertach czas jest wciąż wydłużony, poproszę o przykłady. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

skoro wszyscy klienci jak mantrę wybierają DPD to nie jest to normalne. Zwyczajnie mam kilka przesyłek tym kurierem, dzisiaj było ponad 30. miałem nawet anulacje pocztowych, tylko po to, żeby wybrać DPD.

Wczoraj akurat ja robiłem zakupy i byłem zaskoczony czasem dostawy dla poczty 9 dni. Dzisiaj z ciekawości wróciłem do tej samej oferty i zmiana jest taka, że teraz pokazuje dla poczty 5 dni roboczych, przy 1 dniu dla pozostałych dostawców. Dla mnie nadal to nieporozumienie, bo 5 dni to może iść polecony allegro, ale nie pocztex kurier. To jest wprowadzanie w bład kupujących.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_HolaOla_

Przykłady? Przecież większość sprzedających ma czas dostawy pocztą jakiś kosmiczny. Zajrzałam do @mikeza  i ma 8-9 dni, u mnie jeszcze gorzej bo 9 dni. Jakieś jaja sobie z nas robicie.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg jak powiada allegro to jest marginalny przypadek, zobacz kilka osób na forum ma problem, a reszta ma to gdzieś 😞 doputy sprzedawcy nie wezmą się za te dziwne przewidywane dostawy często z czapy dalej będzie bałagan 😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

aktualnie klient widzi, że przesyłka pocztowa dotrze do niego za 8-10dni. Dzisiaj dotarło ponad 50% wczorajszych pocztexów, według allegro powinny iść jeszcze tydzień. Zostawię to bez komentarza.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
wdowki
#10 Popularyzator#

Wysyłamy wszystko w terminie. Od połowy listopada wysyłamy w soboty. Od grudnia 7 dni w tygodniu (włącznie z odbiorem w niedzielę przez kuriera) a Wy robicie takie szopki. 

Pracownicy przyszli na nocną zmianę i mieli 2 (dołowienie dwie) paczki do spakowania zamiast 100. 

Zabiliście mi sprzedaż na 3 dni przed świętami. 

Wysyłka ustawiona natychmiast, w ten sam dzień do 13:00. SS. 

 

oznacz moderatorów
idf2005
#9 Pomysłodawca#

Być może Allegro miało dobre intencje, ale stworzyło zasady, które w sposób zupełnie nieprzejrzysty i nieczytelny wykluczyły znaczną część podmiotów z przedświątecznej sprzedaży w ostatnich pięciu dniach przed świętami.

Mimo spełniania podanych przez Allegro kryteriów (wysyłka w ciągu 1 dnia, zadeklarowana godzina wysyłki tego samego dnia, 100% wysyłek w terminie), informacja o dostawie w terminie "27 grudnia" zamiast "przed świętami" pojawiła się na naszych ofertach już popołudniu 19 grudnia.

W efekcie sprzedaż spadła nam z dnia na dzień o 90 %.

I dosyć marnym pocieszeniem jest fakt, że dzięki mniejszej sprzedaży zapłacimy do Allegro mniejszą kwotę z tytułu prowizji ...

Na koniec taka drobna sugestia do Allegro - w przyszłym roku wyświetlajcie u kogo tam chcecie informację o dostawie przed świętami.

Ale  u pozostałych sprzedawców nie wyświetlajcie informacji o dostawie po świętach - zwłaszcza, jeżeli ta informacja jest nieprawdziwa, niesprawdzona i narażająca waszych kontrahentów na wymierne straty finansowe. 

oznacz moderatorów
inkdast
#8 Zapaleniec#

 ja miałam wysyłkę 1 dzień, teraz zmieniłam na "natychmiast" i mimo to nadal wyświetla mi się dostawa 27 grudnia. Zamówienia spadły do 0, a mogłabym spokojnie dzisiaj wysyłać i jutro paczki. To jest totalnie niesprawiedliwe co wyprawiacie.

oznacz moderatorów
u-basi
#9 Pomysłodawca#

Wielce mądra inaczej moderatorko, a co z komunikatem z 19 grudnia w którym jak wół lub jak wolisz czarno na białym piszecie:

godzina 16:17 "Przewidywany czas dostawy dla wybranych przewoźników obliczamy już w standardowy sposób, Oznacza to, że czas przewozu dla tych wybranych firm logistycznych ponownie wynosi 1 dzień"

Więc jedno zaprzecza drugiemu - chyba że świadomie wprowadzacie w błąd sprzedawców i ich informujecie inaczej a kupujących inaczej .

 

20 grudnia wieczorem moja oferta z wysyłką 1 dzień miała termin dostawy 27 grudnia, inna oferta wieczorem ale z ustawioną w tle wysyłka tego samego dnia (w tle bo wieczorem żadna oferta nie ma już wyświetlanej informacjo o wysyłce tego samego dnia po tej godzinie granicznej) miała termin dostawy 22 grudnia!!!! Równi i równiejsi? Czy oni płacą więcej za tę samą usługę Inspost ? Dlaczego jedne oferty są w ten sposób dyskryminowane?  U nich zachowano termin doręczenia 1 dzień zgodnie z komunikatem , u mnie jest to 3 dni ..... jakim prawem? To już nie allegro, to chiński śmietnik z podróbkami...........

 

 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@u-basi Zgadza się, tak jak pisałam wyżej, 19 grudnia informowaliśmy, że czas przewozu dla wymienionych firm logistycznych wraca w obliczeniach to jednego dnia, bo w przypadku gdyby wciąż byłyby to dwa dni, przewidywane czasy dostawy byłby jeszcze dłuższe i na pewno po świętach. Zgodnie z zasadami na przewidywany czas dostawy mają wpływ zarówno warunki spełnione przez sprzedającego jak i czas dostawy samego przewoźnika

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów