anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przewidywany czas dostawy, dostawa jutro

www_bokken_pl
#10 Popularyzator#

Czy allegro może zakończyć w końcu ten bałagan informacyjny ?

W aukcji mam kilka sprzecznych informacji

dostawa jutro

Podczas tworzenia tej oferty sprzedawca zadeklarował, że wyśle towar do 5 dni roboczych.

Paczkomat InPost pt. 10 cze. w punkcie
RUCH za 12 - 13 dni u Ciebie
Kurier, GLS pt. 10 cze. u Ciebie
Kurier, Pocztex za 12 - 13 dni u Ciebie

Nawet licząc 2-3 dni na ruch i pocztex + 5 dni nigdy nie daje 13 dni, chyba że allegro korzysta z nowszych algorytmów i faktycznie 5+3 to 13 ?
No i jak allegro obliczyło że zakup dzisiaj 09.06 z realizacją 7 dni jest możliwa dostawa na 10.06?

oznacz moderatorów
77 ODPOWIEDZI 77

Marc_Oz
#11 Animator#

O masz Ci los! Teraz będzie jeszcze centralne sterowanie, czyli polityka na wzór tej co mamy w kraju. Okropność!

oznacz moderatorów

h0bbit
#8 Zapaleniec#

@ko_alka to napisz mi w jakim celu jest wprowadzona "Godzina wysyłki tego samego dnia"? jeżeli i tak algorytm wrzuca wszystko do jednego worka i liczy z tego średnią?

Jeżeli ustawię dla DPD godzinę 10:00 (tak przyjeżdża kurier), a dla Poczty 12:00, to jak algorytm policzy z tego średnią? Przykład: w poniedziałek do godz. 10.00 mam dwie przesyłki DPD, a Poczty do godz. 12.00 mam dziesięć przesyłek. Wszystkie spakowałem i wysłałem. Pytanie: we wtorek, następnego dnia o godz.11.00, jaki czas wysyłki pokaże mi wasz algorytm dla DPD? czy będzie to "dostawa jutro", czy "dostawa w czwartek"?

oznacz moderatorów

mix-mce
#12 Orędownik#

@h0bbit allegro bierze pod uwagę tylko najpóźniejszą godzinę, więc jak masz DPD 10:00 poczta 12:00 to w ofercie pokaże "kup do 12:00 wysyłka dzisiaj". Po godzinie 12:00 to już zależy, jeśli zdarza Ci się wysłać paczki później to może pokazać "dostawa jutro" ale nie musi.

"Algorytm" bierze dane z ostatnich 30-90 dni jak mi pisała @ko_alka więc z dnia na dzień ci się nie zmieni.

U mnie już mija dwa tygodnie odkąd olałem wysyłki tego samego dnia (w statystykach za ostatnie 30 dni mam tylko 25%) a dalej do południa mi się pojawia informacja "dostawa jutro".

oznacz moderatorów

h0bbit
#8 Zapaleniec#

@mix-mce ja zrozumiałem to tak samo. Chcę tylko otrzymać od @ko_alka informację jaki cel miało wprowadzenie "Godzina wysyłki tego samego dnia" z rozbiciem na przewoźników. Mam swoją teorię, ale chcę usłyszeć wytłumaczenie od pracownika Allegro. Także @ko_alka czekam na Twoją odpowiedź.

oznacz moderatorów

mix-mce
#12 Orędownik#

@h0bbit to ma sens tylko jeśli masz w różnych ofertach różnych przewoźników, np w jednej DPD i pocztę a drugiej tylko DPD, wtedy pokaże Ci "kup do 10:00 wysyłka dzisiaj". Innej użyteczności tej funkcji nie widzę.

oznacz moderatorów

www_bokken_pl
#10 Popularyzator#

Ale co ma wcześniejsza dostawa do zakupu i błędnej informacji w chwili dokonywania zakupu? Skoro przez 364 dni miałem wysyłkę natychmiast a ustawiłem 5 dni tzn, że wiem że nie jestem w stanie wysłać i potrzebuje 5 dni na nadanie paczki.
Po co więc w przepadku zmiany terminu wysyłki na dłuższy dalej szacowany jest czas dostawy? 
W tym przypadku powinien następować reset szacowanego czasu dostawy i powinno to być liczone na nowa dla terminu 5 dni.

oznacz moderatorów

muchaWsieci
#8 Zapaleniec#

Z jakiegoś magicznego powodu, Allegro nie potrafi zrozumieć, że sprzedaż nie jest statyczna, a DYNAMICZNA w szczególności jest to domena DOBRYCH SPRZEDAWCÓW. Są różne sytuacje kiedy wysyłka jest przyspieszana i kiedy jest opóźniana (w ramach deklarowanym czasie wysyłki). Uśrednianie czasu wysyłek jest świnstwem w kierunku sprzedawców. Wiele wypowiedzi świadczy o tym, że ta informacja Allegro wprowadza klientów w błąd , odbija się negatywnie na dobrych sprzedawcach, a Allegro wyciąga po raz enty bzdurne statystyki, których nawet Wasz własny sklep jako przykład nie potrafi wzorcowo ogarnąć. Jeżeli musi już być ta informacja to uczciwie byłoby do niej dopisać np: "dostawa we wtorek - wg. portalu Allegro/uśredniony czas wysyłki" a poniżej lub nawet powyżej jako główna deklaracja "dostawa do środy - deklaracja sprzedającego". Pogrubione informacje są kluczowe i nie mogą byc pochowane po kątach, których klient nie klika/ nie odwiedza.

// Klientowi trzeba informacje podawać w sposób przejrzysty!! Informacja musi być czytelna i oddawać prawdę. "Dostawa we wtorek" kompletnie nic nie odwzorowuje ponieważ sprzedawca dostosowuje się do klienta i sytuacji na "polu walki", a Waszych statystyk nawet klient nie widzi!!.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka intuicja mnie nie zwiodła . Program Progress miał na celu przyspieszenie realizacji zleceń przez sprzedawców i allegro osiągnęło to w pelni tylko co ? sprzedawcy dążący do najniższej ceny czy też zwiększenia zyskowności wpadli w pułapkę i teraz ponoszą za to konsekwencje .Na progress-ie nie skorzystałem bo nie zmieniłem cyklu wysyłkowego , ale za to mam teraz spokojną głowę .

Przejrzałem Wasze niecne zamiary ,,... intuicja ....

oznacz moderatorów

Marc_Oz
#11 Animator#

wynika z tego, że obliczenia statystyczne Allegro są o du_ę potłuc!!! cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha

oznacz moderatorów

CosplayCraft
#8 Zapaleniec#

Proszę wyjaśnić po co w takim razie mam możliwość ustawienia w ofertach czas realizacji zamówienia skoro Allegro i tak pokazuje przewidywany czas dostawy zamiast tego deklarowanego przez sprzedawcę. 

Być może wysyłałem zamówienia w 1 dzień, ale teraz jestem w sezonie i przewidywany czas jest obecnie nieaktualny. Rozumiem, że jak liczba zamówień się ustabilizuje i będziemy wyrabiać się na bieżąco to wtedy przewidywany czas wzrośnie mi do 2-3 dni.... 

Klienci oczywiście nie rozumieją, że to PRZEWIDYWANY czas, bo nie klikają tego małego "i". I możemy tak sobie odbijać piłeczkę. Wy mówicie, że to przewidywany czas, my mówimy, że klienci tego nie rozumieją. Obie strony mają rację, ale klient zwraca się do sprzedawcy w razie nieporozumień i nie powinien interesować się dlaczego, i jak to działa. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Moderatorka
Moderatorka

@CosplayCraft, ponieważ nasz algorytm uwzględnia wiele czynników, które są w stanie dać kupującemu wiarygodną predykcję dostawy jego przesyłki. To istotne, aby przewidywany czas dostawy był jak najbardziej zbliżony do realnego. Dlatego bierzemy pod uwagę również Twoją deklarację wraz z deklaracją przewoźników, historyczne i aktualne dane wysyłania paczki, a także sezonowość sprzedaży i wiele innych.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mix-mce
#12 Orędownik#

@mr_oma  przecież to nie ma najmniejszego sensu wypisywać kupującemu bzdury o terminie wysyłek/doręczeń na podstawie wpływu pogody i kalendarza majów na sprzedaż bułek wrocławskich a nie brać całkowicie pod uwagę ustawień jakie sprzedający wrzuca do oferty.

Jak jest w temacie, jeśli ktoś kto zwykle wysyłał w 24h ma okres że przesyłki będą wychodzić później, i nawet jeśli zmieni w ofertach czas wysyłki na 5 dni to przez 30-90 dni (jak pisała @ko_alka ) będą się jeszcze kupującemu pokazywać nieprawidłowe "sugerowane" czasy doręczeń.

po co to komu jak tylko powoduje problemy na linii kupujący-sprzedający?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@www_bokken_pl @mix-mce 

ko_alka napisała:
"Przewidywany czas dostawy nie opiera się wyłącznie na Twojej deklaracji, lecz wynika ze statystyk ..."

Mark Twain napisał kiedyś:
"Są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyki."


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

trzebunia
#7 Wielbiciel#

@A3damja to widzę tak że deklaracja terminu wysyłki liczy się tylko dla zakładki 'dostawa i płatność' czyli tam gdzie mało kto zagląda.

A problem jest w informacji pokazywanej kupującym na listingu ofert jak również na eksponowanym miejscu w widoku oferty, ta informacja brana jest tylko i wyłącznie ze statystyk.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@trzebunia 
Mark Twain nie był przeciwnikiem zbierania danych statystycznych i nie deprecjonował ich wartości. Wyraźnie krytykował jednak łatwość ich wykorzystania do otumanienia ludzi, którzy zalani potokiem liczb byli w stanie uwierzyć nawet w to, co z przytoczonymi liczbami nie miało nic wspólnego.
Nie przewidział chyba jednak sytuacji, gdy w wadliwie opracowane dane statystyczne zaczną wierzyć nawet Ci, którzy je opracują.


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mr_oma Maja przykład z życia : Sprzedający ma kilkaset drobnych przedmiotów które ma na magazynie i wysyła w 24h. Ma również w ofercie duże opakowania zbiorcze, które są specjalnie zamawiane bo schodzi ich mało. Dlatego czas wysyłki podany w tej ofercie to 5 dni. Jaką i dlaczego fałszywą datę dostawy poda wasz algorytm kupującemu w tej jednej ofercie?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mix-mce
#12 Orędownik#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

tyle pytań żadnych odpowiedzi, można prosić o jakieś stanowisko allegro?

Powtórzę żeby nie trzeba było daleko szukać.

Jeśli ktoś kto zwykle wysyłał w 24h ma okres że przesyłki będą wychodzić później, i nawet jeśli zmieni w ofertach (może wszystkie może połowę) czas wysyłki na 3+ dni to przez minimum 3-4tyg będą się jeszcze kupującemu na listingu ofert i w rzucającym się w oczy miejscu oferty pokazywać nieprawidłowe "sugerowane" czasy doręczeń (typu dostawa jutro).

Dlaczego? I dlaczego macie gdzieś nagminne problemy (dyskusje/negatywy) tworzone przez kupujących w związku z tym prowadzającym w błąd oznaczeniem?

Przypominam również że do zakładki dostawa i płatność mało kto zagląda więc możecie sobie pisać że tam są 'prawidłowe' wyliczenia ale kupujących to nie interesuje, oni widzą DUŻY ZIELONY NAPIS "DOSTAWA JUTRO" napis zaraz koło ceny i to im wystarcza.

Jako sprzedający chciałbym żeby informacje zawarte w mojej ofercie

  • zależały ode mnie (tzn ja ustawiam ja biorę odpowiedzialność) LUB
  • jeśli ustawiacie je za mnie bez mojej zgody to żebym nie ponosił za nie odpowiedzialności LUB
  • były rzetelne i prawidłowe tak by kupującego nie wprowadzały w błąd

Jak na razie żadne z tych punktów nie są spełnione.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mix-mce Dziękuję za te cenne uwagi. Przepraszam za czas oczekiwania na odpowiedź - Twoją wiadomość przekazałam do zespołu zajmującego się predykcją. Otrzymałam informację, że trwają prace nad inicjatywami, które mogłyby pomóc sprzedawcom podczas okresów zwiększonego ruchu. Pozwoli to w takich sytuacjach wpływać na prezentowany czas dostawy.

Deklaracja czasu wysyłki brana jest pod uwagę podczas wyliczania prezentowanego czasu dostawy, zatem zmiana tej deklaracji w ofercie będzie miała z czasem mieć wpływ na prezentowany czas dostawy. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

ko_alka napisała:
... trwają prace nad inicjatywami, które mogłyby pomóc sprzedawcom ...
Deklaracja czasu wysyłki brana jest pod uwagę podczas wyliczania prezentowanego czasu dostawy, zatem zmiana tej deklaracji w ofercie będzie miała z czasem mieć wpływ na prezentowany czas dostawy.
 Czyli na chwilę obecną:
Zmiana deklaracji czasu wysyłki przez sprzedającego NIE MA wpływu na prezentowany kupującemu (przez Allegro) czas dostawy (pomimo tego, że "jest brana pod uwagę") ?

Deklaracja sprzedawcy będzie miała "z czasem" wpływ na to co jest prezentowane jako czas dostawy nie wcześniej niż zostaną zakończone "prace nad inicjatywami, które mogłyby pomóc sprzedawcom" (jednak nie ma pewności czy pomogą).


Tymczasem trwa (i cytując klasyka: "trwa mać") możliwe dezinformowanie kupujących nawet mało wiarygodną (ale statystycznie "najbardziej prawdopodobną") datą doręczenia obliczaną na dotychczasowych zasadach.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@A3dam Mechanizm przelicza dane od 30 do 90 dni wstecz - dlatego z czasem (po upływie tych dni) zmiana deklaracji ma wpływ na prezentowany czas dostawy. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów