anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pseudo sprzedawcy z Chin - kiedy to się skończy

maxr01
#17 Koryfeusz#

Jak ma się sprawa z tymi "pseudo" sprzedawcami z Chin?

Już kiedyś zgłaszałem ten problem - jednak Allegro nie widziało w tym żadnego problemu.

Wyszukiwarka Allegro zasyfiona setkami tysięcy ofert z Chin, ciężko coś wyszukać.

Non stop są zgłoszenia od kupujących - kupujący twierdzą, że zaczyna na All robić się syf.

Co na to Allegro - ano nic nie robi. Bo ci Chińczycy, ponoć Chińczycy - dostawa w 2-3 dni , reklamacje do Chin, wystawiają po kilkadziesiąt tys. aukcji, korzystając z katalogu produktów Allegro.

Mają po kilka "kupionych" komentarzy, gdyż nie wierzę, żeby ktoś kupił produkty za takie pieniądze.

Przykłady: 

Sprzedający: rcnazh421cy286 - sprzedawał produkty pod fikcyjną marką "inna123123" , link do ofert: https://allegro.pl/uzytkownik/rcnazh421cy286 - brak ofert, 2 komentarze pozytywne, zapewne kupione, 2 negatywy, ok. 40 tys. aukcji zamknięte, brak info od Allegro, że konto zawieszone.

Sprzedający: zhuigao -25 tys. ofert - jeszcze "dycha", za sprawą prawdopodobnie kupionych komentarzy, gdyż nie wierzę, żeby ktoś zapłacił 130 zł za środek, którzy inni sprzedają za 90 zł. Ciśnieniomierz za 965 zł , który inni sprzedają za ok. 350 zł. Więcej niech sobie sprawdza Allegro ich aukcje. https://allegro.pl/uzytkownik/zhuigao , marka "inna123123" (czyżby jakaś zbieżność?)

Sprzedający: zenhenh129 - tylko 82 oferty - zaczynają wystawiać, rośnie kolejny "kwiatek".

Sprzedający: qitucanhttps://allegro.pl/uzytkownik/qitucan -  16 tys. ofert. - czy faktycznie ktoś kupił u niego towar za 300 zł , gdy inni sprzedają go za 100 zł?

Teraz apel do moderatorów serwisu.  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Proszę o weryfikację dokonanych zakupów (czy przesyłka została faktycznie wysłana i dostarczona do kupującego ) dla niżej wymienionych, przykładowych kont:

 - rcnazh421cy286 - ten już się "napasł" -  2 kupione pozytywy, 2 negatywy, wszystkie aukcje zamknięte, brak info od Allegro, że konto zawieszone bo to oszust - marka "inna123123"

zhuigao - https://allegro.pl/uzytkownik/zhuigao - marka "inna123123"

- qitucan - https://allegro.pl/uzytkownik/qitucan?order=qd - 

i wielu innych

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

nie liczyłbym na wiele

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Nie da rady

tego jest taka masa ze nawet jeśli uznać ze Allegro próbuje coś zrobić, chociaż trzeba wskazać palcem, bo sami nim nie kiwną, to w to miejsce pojawiają sie zaraz następne oferty.

trzeba przyznać ze wpuszczenie Chin na Allegro było błędem. Wycofanie sie z tego byłoby już trudne 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@maxr01 Cześć. 🙂 Czy chcesz dopytać o jakieś konkretne zakupy? Wszystkie konta są kontrolowane na bieżąco. Jedno ze zgłoszonych przez Ciebie jest zablokowane, a na pozostałych obecnie nie ma ku temu podstaw. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Czepiasz się, uczciwi sprzedawcy 😉

Może to jest polowanie na jelenia, który kupi towar w zawyżonej cenie (przy tylu ofertach zawsze ktoś się znajdzie), wtedy kupi się towar u polskiego sprzedawcy i poda adres wysyłki klienta. Zwrotów nie ma, bo trzebaby odesłać do Chin, reklamacje tak samo. Dobry sposób na zarobek bez wkładu i ryzyka 🙂

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Polski sprzedawca, aby mieć konto firma, musi mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą (Allegro nie uznaje czegoś takiego, jak działalność nierejestrowana, nawet jak jest się płatnikiem VAT-u). Tymczasem chińczyk może mieć konto firmowe nie prowadząc działalności (nie ważne czy w Polsce czy Chinach).

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@pecela przecież mają działalności. Pewnie jakieś spółki-krzaki, ale mają.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Są tacy, co wg NECPIS mają zamkniętą działalność, albo dana firma nie istnieje, a na Allegro normalnie sprzedają.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Użytkownik: rcnazh421cy286
Nazwa (en): Tangyin County Ningpai Department Store
UCSS: 92410523MA9NBJUH6U
Numer w rejestrze: 410523600561315
Data powstania: 12-12-2022
Forma prawna: Działalność indywidualna

Użytkownik: zhuigao
Nazwa firmy (en): Fuzhou Tongze Building Materials Co., Ltd
UCSS: 91350182MAC83P1A9M
Data powstania: 19-01-2023
Forma prawna: Spółka z o.o.
Kapitał założycielski: 100 000 000 RMB (ok. 57 285 714 PLN)

Użytkownik: qitucan
Nazwa firmy (en): Panzhou Zhaorong Trading Co., Ltd
UCSS: 91520222MAC6YJLC32
Data powstania: 13-02-2023
Forma prawna: Spółka z o.o.
Kapitał założycielski: 500 000 000 RMB (ok. 286 428 573 PLN)

Użytkownik: zenhenh129
Nazwa firmy (en): Qionghai Branch Trading Co., Ltd
UCSS: 91460000MABYFNFAX8
Data powstania: 23-03-2023
Forma prawna: Spółka z o.o.
Kapitał założycielski: 10 000 000 RMB (ok. 5 728 571 PLN)

oznacz moderatorów

coral_pj
#7 Wielbiciel#

Zakupy na allegro straciły sens...

Szukałem reflektometru do światłowodów - masa ofert.. wszystko z chin.

Szukałem testera PH wody - masa stron - wszystko z chin towar już od 1 zł + wysyłka 79 zł ..

Jakbym chciał towar z chin to bym wszedł na Ali...

Wpuszczenie chińczyków czy też "dropshiping" jest totalną porażką...

oznacz moderatorów

Witamy
#4 Eksplorator#

2024 nic się nie zmieniło, jest Jeszcze gorzej. Żeby cokolwiek kupić trzeba przespać się przez setki tysięcy chińskich aukcji, często W OGÓLE nie związanych z tematem. Tak się po prostu nie da kupować, Allegro idzie na dno na własne życzenie.

oznacz moderatorów

Adeno3
#7 Wielbiciel#

Mam ten sam problem. Kupiłem router od chińczyka, pierwszy napisał, że nie mają tego modelu, a nadal miał wystawioną aukcję, drugi chińczyk wysłał mi zamiast tp-linka to jakieś mercury, nie mogę się doprosić o darmowy zwrot. Trzeci chińczyk również napisał, że nie ma tego modelu, ale ma... mercury. Coś jest nie tak. Może to te same konta pod inną nazwą. Również widziałem, że niektóre mają po 2 komentarze, zapewne kupione.

oznacz moderatorów