anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie dotyczące zwrotów

lublin-bmw
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry , mam takie pytanie zajmuję się sprzedaża części uzywanych do samochodow. Towary wystawiam jako firma na allegro . Kupujący dnia 07,07.2023 zakupił ode mnie częsć samochodową uzywaną , uzywał jej od lipca 2023r do teraz . Dnia 05.03.2024 żąda teraz zwrotu pieniedzy podajac przyczyne wada wykryta podczas uzytkowania . Co mam teraz jako firma zrobić ? Czy mam obowiązek taki towar uzywany od tylu miesiecy przyjąc i zwrocic pieniadze kupującemu ? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

@lublin-bmw to jest reklamacja , do której musisz się odnieść , żądaj odesłania przedmiotu do weryfikacji wraz z dokumentem potwierdzającym montaż elementu przez podmiot posiadający stosowne uprawnienia  , jako przedsiębiorca i fachowiec określisz przyczynę wystąpienia wady i podejmiesz decyzję .

oznacz moderatorów

lublin-bmw
#8 Zapaleniec#

Dziękuje  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie masz obowiązku przyjmowania zwrotu, masz obowiązek rozpatrzenie reklamacji i mas zna to 14dni, możesz taką reklamację rozpatrzyć na odległość, morlesz kazać odesłać część, możesz uznać i coś zaproponować np. obniżenie ceny, naprawę itd., możesz odrzucić.

oznacz moderatorów

lublin-bmw
#8 Zapaleniec#

Dziekuje 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@lublin-bmw @LEW433 @mdrogeria przypomnę tylko że sprzedawca pokrywa koszt odesłania oraz demontażu czyli jak znam januszy zakupowych z allegro pewnie wpadł na genialny pomysł że jak wyjęcie części teraz spowoduje rozbabranie połowy auta to sprzedawca odda kasę bo koszty. @lublin-bmw co to za część sprzedałeś? Niestety stara nowa używana odpowiadasz z reklamacji za niezgodność z opisem 2 lata a polecam sobie zastosować coś byś wiedział że to twoja część. Najlepsze byłoby wypalanie loga firmy laserem na części wtedy masz 100% pewności

oznacz moderatorów