anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Gwarancja najniższej ceny z Baseus!" - jako baner sklepu - sprawa dla UOKIK ?

renata86aa
#9 Pomysłodawca#

Podczas przeglądania ofert zainteresowała mnie grafika jaką używa sprzedający - o zgrozo - Oficjalny sklep Baseus. 

Łudząco podoba do "gwarancji najniższej ceny Allegro" - a tutaj  "Gwarancja najniższej ceny z Baseus!"

na ten moment - myślę że niebawem się to zmieni - piękną grafikę możemy podziwiać np w tym ogłoszeniu które jak podkreślam na ten moment nie uczestniczy w żadnym programie gwarancji cen: https://allegro.pl/oferta/baseus-kabel-usb-c-type-c-pd-100w-quick-charge-3-0-12636630473

A oto jak powinno wyglądać to zgodnie z etyką handlu zobaczcie np tutaj:

https://allegro.pl/oferta/mcdodo-kabel-katowy-usb-c-pd-2-0-qc-4-5a-100w-1-2m-12462925822 "mcdood niech moc będzie z tobą 

Sprzedający stworzył ją pomimo braku wskazania informacji czego dokładnie dot gwarancja oraz jakie warunki określają ową gwarancję. 

Postanowiłam przyjrzeć się sprawie i przygotowałam dokumentację graficzną w postaci screenów ofert tego sprzedającego. Niestety zdecydowana większość nie posiada nawet zbliżonych cen do najniższych. 

Rozważam zgłoszenie sprawy do UOKIK w mojej opinii to jawne wprowadzanie w błąd, przed tym jednak mam pytanie do allegro jak zapatruje się na taką politykę ? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  gwarancja 13.jpg

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

LEW433
#21 Demiurg#

LEW433_0-1693600342081.png

sprytne, zauważ że pisze że najniższa cena z Baseus  a nie na Allegro czy tam...

oznacz moderatorów

renata86aa
#9 Pomysłodawca#

Tak, mogłaby być to nawet "gwarancja najlepszej ceny u Janusza" niemniej zgodnie z prawem i etyką gwarancja najniższej ceny co najmniej powinna w tym wypadku wystąpić - jak pozkauje screen oferta nie posiad najlepszej ceny, oraz powinna zostać określone warunki na jakiej podstawie ktoś ową gwarancję uznaje i co w przypadku kiedy taka gwarancja jak tu nie mam miejsca.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@renata86aa tu masz drugi oficjalny sklep a tak naprawdę żaden nie jest oficjalnym sklepem 🙂 https://allegro.pl/oferta/baseus-szybki-kabel-usb-c-usb-c-100w-5a-2m-mocny-12360593977 tu masz ten sam kabel za 20 zł 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

renata86aa
#9 Pomysłodawca#

No tak dokładnie widziałam te ofertę, jako kupująca czuje sie oszukana widząc taka grafikę przy tak słabe ofercie

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@renata86aa każdy orze jak może, a coraz gorzej tu się sprzedaje, więc się nie dziwię 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Aaa jak techniczne można sobie wsadzić taką grafikę w konto, bo ja nie widzę u siebie takiej możliwości.

oznacz moderatorów

renata86aa
#9 Pomysłodawca#

To jest grafika jedynie dostępna dla „właścicieli Marek”

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

To są różne kable podpięte pod jeden EAN. Różnią się minimalnie.

Mi się własnie wygląd zmienił na aukcjach. Możliwe też, ze ceny się zmieniły, a gwarancja najniższej ceny aktualizuje się co godzinę.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

renata86aa
#9 Pomysłodawca#

Nie to nie jest oznaczone Allegro tylko jakieś fakeowe od sprzedawcy. To jest baner dostępny jedynie w strefie Marek taka informacje doszukałam 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@renata86aa Teraz widzę 🙂 Dobra, wygląda to tak Najpierw aukcja była z najniższa ceną, gdy stała się popularna, to najniższa cenę za ten kabel zrobili na innej aukcji. A tutaj wstawili własny baner (zapewne opcja w drogich abonamentach), by zmylić kupujących odnośnie najtańszego kabla. Sprawa do Allegro.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

renata86aa
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  dokładnie czekam na informacje od Allegro czy swoim „najlepszym” partnerom pozwalają na takie zabiegi

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@renata86aa Konsultuję tę sprawę. Odezwę się, kiedy będę wiedzieć więcej.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Monikakoniecz
#9 Pomysłodawca#

dziwna faktycznie taka forma gwarancji

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@nat_not długo będziecie to konsultować, sprzedawca wprowadza w błąd konsumentów, łamie prawo i to oficjalna marka 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Kto na takie coś pozwala?

@renata86aa masz w pełni rację - zgłaszając swoje obawy

taki napis może zostać uznany za czyn nieuczciwej konkurencji

oraz wprowadzanie w błąd konsumentów przez serwis

i nadaje się do zgłoszenia do regulatorów rynku

 

podobne zapisy były już określane jako klauzule abuzywne

 

nie wiem dlaczego allegro brnie z uporem maniaka w takie sytuacje bo jest ich więcej

 

ja bym kupił produkt u takiego sprzedawcy i zażądał z gwarancji najniższej ceny wyrównania

ceny by była najniższa na ich koszt

i bym to dosadnie ocenił w komentarzach zarówno produktu i sprzedawcy

oznacz moderatorów