anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Różne prowizje dla różnych sprzedawców w kategorii o regulaminowo stałej prowizji

RenataCzyzak
#8 Zapaleniec#

Witam,

Mam dwa pytania, na które trudno znaleźć mi odpowiedzi.

1. Uwzględniając koszty i cenę zakupu jednego z produktów, nie jestem w stanie konkurować z jednym ze sprzedawców na Allegro, po prostu musiałabym dokładać go każdej sprzedanej sztuki. Moim pierwszym podejrzeniem była możliwość, że producent stosuje zniżki od ilości zamówionych produktów. Po rozmowie z nim, dowiedziałam się, że otrzymuję najwyższy możliwy rabat i dokładnie taki sam, jak wyżej wspomniany konkurent, ale on może pozwolić sobie na niższe ceny sprzedaży, ponieważ ma indywidualnie wynegocjowaną umowę z Allegro i w związku z tym niższą wysokość prowizji od Allegro. Chciałabym Was (@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_) zapytać, czy to rzeczywiście możliwe, czy ktoś mnie po prostu okłamuje.

2. Pytanie jest pokrewne z pyt. 1. Czy to możliwe by negocjować z Allegro wysokość prowizji od transakcji w kategorii o nadanej stałej prowizji (np. kategoria Żywienie zwierząt - 11%, zgodnie z regulaminem opłat). Niestety, takie produkty są bardzo nisko marżowe i ich sprzedaż na Allegro z powodu doliczenia 11% prowizji przestaje być konkurencyjna w porównaniu do innych kanałów sprzedaży.

Serdecznie pozdrawiam

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

@RenataCzyzak a ten konkurent to nie OSA ???

Pewnie duże firmy negocjują prowizje, ale to są obroty idące w miliony 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#
Art.  3.  [Czyny nieuczciwej konkurencji]
1. 
Czynem nieuczciwej konkurencji jest działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy lub klienta.
2. 
Czynami nieuczciwej konkurencji są w szczególności: wprowadzające w błąd oznaczenie przedsiębiorstwa, fałszywe lub oszukańcze oznaczenie pochodzenia geograficznego towarów albo usług, wprowadzające w błąd oznaczenie towarów lub usług, naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa, nakłanianie do rozwiązania lub niewykonania umowy, naśladownictwo produktów, pomawianie lub nieuczciwe zachwalanie, utrudnianie dostępu do rynku, przekupstwo osoby pełniącej funkcję publiczną, a także nieuczciwa lub zakazana reklama, organizowanie systemu sprzedaży lawinowej, prowadzenie lub organizowanie działalności w systemie konsorcyjnym oraz nieuzasadnione wydłużanie terminów zapłaty za dostarczane towary lub wykonane usługi.
oznacz moderatorów

RenataCzyzak
#8 Zapaleniec#

Jak rozumiem, nie jest możliwe, aby różni sprzedawcy mieli różna prowizję dla tego samego produktu? 

oznacz moderatorów

RenataCzyzak
#8 Zapaleniec#

Wolę nie podawać informacji na temat konkurencji 🙂 To po prostu jeden z innych sprzedawców na Allegro posiadający zarejestrowana w PL firmę.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@RenataCzyzak Może Twoja konkurencja zapomina odprowadzić podatek 🤣

oznacz moderatorów

RenataCzyzak
#8 Zapaleniec#

Może, ale taki argument zrozumiałabym. Tutaj wyjaśnieniem było "Allegro obniżyło prowizje w ramach indywidualnych negocjacji". Dlatego też zależy mi na tym by ktoś z Allegro wypowiedział się na ten temat, czy to w ogóle możliwe.

oznacz moderatorów