anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Różnica 1gr na fakturze vat

AlePiesio
#13 Ambasador#

Witam, mam pytanie. Kupiłem produkt za 58,00zł i tyle zapłaciłem.

Fakturę vat 23% dostałem na 58.01 zł.

Zwróciłem produkt, fakture również dostałem na -58.01 zł (do zwrotu) . 

Czy to jest prawidłowo wystawiona faktura? Zostanie mi zwrócone 58,01zł a ja zapłaciłem 58,00zł. 

Skąd ten 1gr rożnicy?

Nie jestem vatowcem, sprzedający jest. 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

komis-bell
#21 Demiurg#

@AlePiesio A nie prościej będzie zapytać o to samego sprzedającego?

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Pewnie że tak ale tutaj więcej osób się wypowie 😉

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@AlePiesio  różnica wynika prawdopodobnie ze sposobu naliczania VATu . na paragonie podstawą do naliczenia jest cena brutto - w takiej z reguły kupuje konsument i tak nalicza program. Natomiast sposób naliczenia na FV to z reguły cena netto + % Vatu

My np korzystamy z Subiekta GT i kiedy wypisujemy paragon - nie ma problemu z cenami natomiast kiedy wipisujemy FV często własnie wychodzą 1 groszowe różnice. Dopiero kiedy ręcznie zmienimy aby program liczył według cen brutto - różnice te znikają i FV są wystawiane dokładnie na taką samą kwote jaką zapłacił kupujący ( jaką cene brutto wystawiliśmy)

Po prostu przy wystawianiu paragonu obowiązuje z urzędu cena brutto, przy wystawianiu FV z regóły jest to cena netto + stawka VAT, Czasem przy zaokraglaniu wartości procentowej do 0,01 powstają takie jednogroszowe różnice 

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@AlePiesio 

Różnica wynika ze sposobu przeliczania ceny ustawionego w programie do fakturowanie. Zakupy na Allegro odbywają się w cenach brutto i jeżeli system sprzedawcy przelicza ceny z netto na brutto to mogą występować takie różnice. Nie jest to błąd i żadna księgowa nie powinna mieć problemu z rozliczeniem takiego dokumentu. 

Sam wystawiałem takie faktury przez prawie 2 lata zanim zmieniliśmy ustawienia programu.

oznacz moderatorów