anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja Do ALLEGRO, dodatkowe opłaty DPD

sypialniajwj
#1 Nowicjusz#

Witam, zgłosiłem reklamacje na dodatkowe opłaty do Allegro jako organu odpowiedniego, pieniadze za wysylke wzielo allegro i fakture wystawilo allegro. Zgloszona reklamacja dnia 4.03.2024. Z informacji o przyjeciu reklamacji wynika :

Zgłoszenie rozpatrzymy w ciągu:
  • 14 dni,
  • 30 dni, jeśli reklamacja dotyczy usług dostawy i/lub usług dodatkowych. Zwróć uwagę na to, że jest to tak zwany termin instrukcyjny, który może ulec wydłużeniu - zwłaszcza jeśli będziemy potrzebować dodatkowych informacji od wykonawców tych usług.

 

Reklamacja zostal zgloszona wprost do allegro, allegro podjelo decyzje ze sami z siebie zlozną w moim imieniu reklamacje mimo iz reklamacja zostala zlozona do allegro. Mialo to miejsce dnia 18.03.

 

"

W Państwa imieniu złożyłam reklamację do przewoźnika DPD.

"

 

Decyzje reklamacyjna od allegro otrzymałem dnia 9.04.2024 czyli po upływie 30 dni.

 

Pytanie zasadnicze jak do ustawowego terminu 30 dni na rozpatrzenie reklamacji ma sie zapisek "Zwróć uwagę na to, że jest to tak zwany termin instrukcyjny, który może ulec wydłużeniu - zwłaszcza jeśli będziemy potrzebować dodatkowych informacji od wykonawców tych usług."

 

Czy jesli allegro nie poinformowało mnie ze potrzeba wiecej czasu na rozpatrzenie to jest ok?

Czy z takim zapiskiem wydanie decyzji reklamacyjnej po roku jest zgodne z prawem?

Czy składając reklamacje do allegro , mimo 30 dniowego czasu na decyzje reklamacyjna mozna przeciagac to skladajac w moim imieniu, mimo iz skladana reklamacja jest do allegro a nie do DPD.

 

 

Allegro caly czas odpisuje wklejajac taka sama wiadomosc:

 

"

Reklamację skierowali Państwo do Allegro. W Państwa imieniu złożyłam ją do przewoźnika DPD i w dniu 18 marca w terminie 30 dni od zarejestrowania zgłoszenia poinformowałam Państwa o tym. Czas rozpatrzenia reklamacji nie został zatem przekroczony.

W dniu 9 kwietnia przesłałam Państwu decyzję reklamacyjną od przewoźnika DPD, który realizował wysyłkę Państwa paczek.

"

Przyznajac ze reklamacja zostala skierowana do Allegro.

"i w dniu 18 marca w terminie 30 dni od zarejestrowania zgłoszenia poinformowałam Państwa o tym." - czy poinformowanie o tym to jest decyzja reklamacyjna?

 

Mam wrazenie ze to dzialanie na moja szkode.

oznacz moderatorów
0 ODPOWIEDZI 0