anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spadek sprzedaży w tym miesiącu.

margot285
#7 Wielbiciel#

Witam. Czy zauważyliście ostatnio spadek sprzedaży?  Czy tylko u mnie jest o połowę mniejsza ?

oznacz moderatorów
51 ODPOWIEDZI 51

mitesek
#10 Popularyzator#

to sa dane rdr... przecież nawet grudzień był słaby (a dodali jeszcze numer z czasem wysyłek)... nie ma co bronić Allegro - wystarczy pogadać z byle kurierem z dowolnej firmy, to powie jakie paczki wożą 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

1. Zbyt wysokie prowizje, opłaty, promowania - na serwisie robi się zbyt drogo. Co więcej, "lepszy" i trudno dostępny towar nie jest wystawiany na Allegro, bo sprzedawcom aż serce się kroi, że tak ciężko go zdobyć, a większość zysku zabierze serwis.

2. Wyszukać cokolwiek na serwisie to masakra.

3. Zalew chińskich sprzedawców, w większości oferujących jakieś odpady, z możliwością zwrotu do Chin... tolerowanie przez serwis obsługi chińskich sklepów na poziomie 50-70%, gdy polski sklep dostanie blokadę już nawet na ok. 90-95%.

4. Zalew chińskiego badziewia+opłaty - w wielu kategoriach polscy sprzedawcy już się wycofali zupełnie ze sprzedaży....

5. Burdel z katalogiem, co innego w tytule z aukcji, co innego w opisie. Opis aukcji w sumie już taki sam, ci co wprowadzili coś ciekawego na Allegro zostali perfidnie okradzeni ze swojej pracy.

6. Miniaturki z białym tłem i wymyślne wymagania odnośnie zdjęć - kupowanie na Allegro stało się nudne i czysto techniczne. Nie ma już radości z kupowania. Chińskie portale choć sprzedają często odpadowy badziew, naginają opinie, opisy, jakość, 70-80% rzeczy mija się z opisem z aukcji, to ludzie lubią tam kupować. Śliczne zdjęcia, zaskakujące filmy, aż miło się tam spędza czas na kupowaniu, a nawet jak przyjdzie zazwyczaj szajs, to jego cena była na tyle niska, że można przeboleć.

7. Chiński sprzedawca ma obniżane podatki do eksportu, dopłaty do transportu, nie interesuje go VAT, opłaty za utylizacje opakowań i towaru, brak kosztu certyfikatów, mnóstwo innych dopłat i dopłateczek, co powoduje że wystawiając ten sam towar za pół ceny zarobi netto więcej niż rodzimy sprzedawca.

8. Traktowanie Sprzedawców przez serwis "z buta", takie współczesne niewolnictwo, za które pobierane są horrendalne opłaty, a rzetelnej współpracy po prostu brak. 

9. Tu liczą się tylko tabelki w Exelu, a kolejne pomysły serwisu dążą tylko do tego, by w tabelkach był ciągły progres za wszelką cenę. A jakie przyniesie to skutki, to już pełna olewka.

itd.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

BabciAli
#7 Wielbiciel#

Ewidentnie zaczynają likwidować małych sprzedawców,dziwne jest też to że główny spadek przynajmniej u mnie zaczął się od zmian 15 lutego

 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@BabciAli Z widocznością ofert zaczęli kombinować już w zeszłym roku, pierwsze duże przegięcie było w lipcu, gdy wprowadzili widoki biznesowe.

Chodzi o to, żeby zmusić sprzedawców do korzystania z ADS/promowań. Zresztą kiedyś na ads były 1-2 pierwsze pozycje, teraz jest już to 10+

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

_Bardotka_
#9 Pomysłodawca#

Szczerze, to tylko usiąść i płakać. Jak to możliwe aby przez dobę nie wpadła choćby jedna sprzedaż

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Bardotka_ pewnie że jest to możliwe od kilku miesięcy mam często nawet dwie doby bez zakupów co wcześniej nigdy nie miało miejsca 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Telectro_pl
#8 Zapaleniec#

Od 15 lutego sprzedaż spadła o 70% do poprzedniego miesiąca oraz około 70% rok do roku. Styczeń był ok, luty do 15 był ok, od 15.02 jakby coś magicznego się stało i sprzedaż jest na tragicznym poziomie. Czasem mamy 0-2 paczki. Gdzie z reguły było to 8-10 a po weekendzie 20-30+. Cen nie zmienialiśmy, opisów nie zmienialiśmy. Dodam, że jak już się coś sprzeda to z reguły drobnica po 30-100 zł. Droższe rzeczy stoją. PS. handluje używaną elektroniką. 

oznacz moderatorów

BabciAli
#7 Wielbiciel#

Kochani sprawdźcie swoje oceny,mieliśmy identycznie i po 15.02 połączyło moje produkty z innymi firmami co miały inny EAN ale nazwę produktu taka samą sprawa ciężka do wykrycia bo oczywiście po wylogowaniu sprawdzałem oceny i pierwsze 3 razy oceny super,moje ale w czwartek próbie nie moje i bardzo źle później znowu moje i tak na zmianę.nie wiem czemu tak się dzieje że raz ten sam produkt miał moje oceny a raz moje i konkurencji gdzie były bardzo ,źle.poprawilem katalog i sprzedaż wróciła.pozdro

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@BabciAli prezentację ocen produktowych polecam sprawdzać na różnych przeglądarkach a dodatkowo najlepiej mieć tam zalogowane różne konta, prezentacja produktu często zależy od "wersji" którą allegro wyświetla konkretnej osobie. 

@Telectro_pl To ja mam dziwne spostrzeżenie, że na koncie na którym mamy dużo sprzedaży jest ich odrobinę więcej, w przypadku kont z mniejszą ilością ofert/sprzedaży jest totalne zero. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek do czego to zmierza ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sklepRTVanteny
#9 Pomysłodawca#

zmierza do tego aby zlikwidować wszystkich małych sprzedawców i pozostawić tylko wielkie firmy.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@kostas11 nie wiem, ja tego tak nie analizuje. 
Dla mnie sam fakt, że cokolwiek sprzedajemy jest zastanawiający. W mojej liście zakupów przewijają się tylko używane części do samochodów mojego Taty, foliopaki, etykiety, koperty i artykuły biurowe. 
Pozostałe zamówienia od początku 2023 roku to jakieś 6 sztuk o łącznej wartości 500zł. 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

to samo 🙂 konto główne - w marcu całkiem dobrze o dziwo - konto "poboczne" - prawie nic.

I to tak od lutego faktycznie jakby prąd wyłączył tam.

Luty tak czy siak był mega słaby 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

a dziś to ja sanatorium - NIC. Nie wiem jak u Was. Idą święta - do tego są na samym końcu ms. - pewnie będzie juz lipa do kwietnia.... 

oznacz moderatorów

Telectro_pl
#8 Zapaleniec#

U mnie główne, zjazd tak jak pisałem wyżej. Poboczne - klapa na maksa 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Butiktalulla @Telectro_pl ja ostatnie zamówienia miałem we wtorek, środą 0 sprzedaży dziś też nic a w sklepie internetowym lecą zamówienia cały czas 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

jak Ci nadrabia sklep to tyle dobrze i chwała. Jak mogę dopytać - promujesz go jakoś ? Sam dopiero co odpaliłem ale zero ruchu na nim i przymierzam się na promowanie od wiosny ale za bardzo nie wiem jak.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Butiktalulla raczej odwrotnie allegro to dodatek z sentymentu tu siedzę, od 16 lat równocześnie sprzedawałem tu i tu i na tym wygrałem 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

tak rozumiem - źle się wysłowiłem. Czy sklep promujesz i jak to nei tajemnica - to jakiś wieki budżet ms ?  Albo inaczej jak możesz poradzić - jak zacząć promować i jaki budżet warto przeznaczyć 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Butiktalulla  napisał(a):

tak rozumiem - źle się wysłowiłem. Czy sklep promujesz i jak to nei tajemnica - to jakiś wieki budżet ms ?  Albo inaczej jak możesz poradzić - jak zacząć promować i jaki budżet warto przeznaczyć 🙂


Po pierwsze to nie są informacje które podaje się publicznie, bo po co szkolić konkurencję 😄 Po drugie to są testy, sprawdzanie konkurencji każda branża ma różne budżety i koszty i marżę 🙂

Mówisz o promowaniu na allegro czy własny sklep internetowy ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów