anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spadek sprzedaży w tym miesiącu.

margot285
#7 Wielbiciel#

Witam. Czy zauważyliście ostatnio spadek sprzedaży?  Czy tylko u mnie jest o połowę mniejsza ?

oznacz moderatorów
51 ODPOWIEDZI 51

Telectro_pl
#8 Zapaleniec#

Jak mogę wiedzieć? jaka branża, w jaki sposób promujesz sklep? jak długo sklep (strona) jest na rynku. Dzięki 

oznacz moderatorów

_Bardotka_
#9 Pomysłodawca#

Też się chętnie dowiem 🙂 Ja w ogóle nie wiem od czego się tutaj zabrać. 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@_Bardotka_ Zacznij od strony na facebooku, jej prowadzenie nic nie kosztuje, a jak dobrze trafisz z fajnym postem, to reklama może sama fajnie rozejść się w sieci. Trochę ciekawostek, trochę o produktach, trochę postów z jajami.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

_Bardotka_
#9 Pomysłodawca#

Tylko bez strony promować co? Sprzedaż tutaj? 😉 W zasadzie jest mi to bez znaczenia gdzie sprzedam, nie przeszkadzają mi wysokie prowizje, nie sprzedaję na śmiesznej marży. Chcę sprzedawać, chcę pracować i mogłam to robić nawet 18 godzin dziennie jak była taka potrzeba. Zrezygnowałam ze sprzedaży stacjonarnej na rzecz handlu w internecie, a tu się okazuje, że stacjonarnie miałam stabilnie minimum tyle samo, co w lepszych miesiącach tutaj.. No i bez nerwów, a i zwrotów też brak 😉

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@_Bardotka_ Jedni używają sprzedaży na allegro w celu promowania swoich sklepów internetowych (wychwytywania nowych klientów), można tez zrobić odwrotnie. Tylko teraz jest tak, ze ten klient na allegro będąc na Twojej aukcji jest zachęcany reklamami do odwiedzenia innych sklepów, więc gdzie zrobi finalny zakup nie wiadomo.

Tak na przykład kotas - ma swój sklep, więc jak tutaj sprzeda towar za 10 tys. i zarobi 300 zł, to jest 300 zł do przodu i zapewne kilka klientów pozyskanych na przyszłość. Ty na przykład zainwestujesz 1.000 w reklamy i efekt może być mizerny lub żaden, czyli tysiak w plecy. Ot taka różnica finalna w portfelu.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Bardotka_  napisał(a):

Tylko bez strony promować co? Sprzedaż tutaj? 😉 W zasadzie jest mi to bez znaczenia gdzie sprzedam, nie przeszkadzają mi wysokie prowizje, nie sprzedaję na śmiesznej marży. Chcę sprzedawać, chcę pracować i mogłam to robić nawet 18 godzin dziennie jak była taka potrzeba. Zrezygnowałam ze sprzedaży stacjonarnej na rzecz handlu w internecie, a tu się okazuje, że stacjonarnie miałam stabilnie minimum tyle samo, co w lepszych miesiącach tutaj.. No i bez nerwów, a i zwrotów też brak 😉


Złe podejście będziesz promował allegro, a i tak klient wchodząc na aukcję znajdzie tańsze produkty 😞 Jak masz duże marże to pomyśl nad Ads allegro ale tu trzeba zbadać konkurencję zanim wywalisz kupę kasy na reklamy a przyciągniesz klientów do ofert konkurencji 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Telectro_pl  napisał(a):

Jak mogę wiedzieć? jaka branża, w jaki sposób promujesz sklep? jak długo sklep (strona) jest na rynku. Dzięki 


Kolekcjonerska, sam się już promuje po 16 latach to głównie pozyskuje się nowych klienta i jak dbasz to zostaje 🙂 Na allegro tego nie zrobisz tu klienta nie zatrzymasz przez system katalogów, najtaniej tu, najtaniej tam itp. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

Nie wiem z czego może u ciebie wynikać spadek sprzedaży ale odpowiedzią może być T..U. Rozmawiałem ostatnio z kurierem inpostu czy coś się dzieje bo przyjeżdża późno po odbiór paczek a zwykle był o 13/14, odpowiedź ma więcej przesyłek z TU niż z Allegro. Jeśli rzeczywiście tak jest to nawet jak nie sprzedajesz badziewia z Chin to mniejszy ruch na Allegro przekłada się na mniejszą sprzedaż.

oznacz moderatorów

Telectro_pl
#8 Zapaleniec#

Nie sprzedaje żadnej elektroniki z chin. Sprzęt jaki oferuje to używane telefony, konsole itp

oznacz moderatorów

lagobonito
#8 Zapaleniec#

Na Allegro zrobiło się drogo. Z drugiej strony bardzo łatwo jest teraz uzyskać znaczący rabat dla większego zamówienia zamawiając bezpośrednio w sklepach internetowych.  Nawet w zwykłych stacjonarnych sklepach jest taniej lub tak samo, co wcześniej nie było częste.

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

tak 🙂 ale skoro koszty na allegro są chore obecnie - to trzeba je przenieść na kupującego.

Wielu - kupuje dalej bo wygoda i przyzwyczajenie. Sam tak często robię - tz. jak kupuję drobne rzeczy. Jak mam wydać nieco wiecej $ to już Allegro raczej siada z rynkiem.

Jak dla mnie - to nawet odleciało - zatem uważam ,że na Allegro dalej będą kupować ludzie tanioszki - ale po droższe rzeczy - już niekoniecznie 

 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@lagobonito Większych zakupów nie robi się na Allegro, bo to nieopłacalne. Tutaj takie niewielkie zakupy, za którymi nie opłaca się chodzić, a na sklepach koszt przesyłki zbyt duży. Ale większe zakupy tylko inne sklepy. W niektórych dostaję 1-2 razy w roku ofertę specjalną z taką zniżką, że robię zakup na cały rok 🙂

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów