anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sposób na obliczenie zyskku na czysto

Prodej_pl
#2 Obserwator#

Cześć. Macie jakiś sposób, aby policzyło wam z kont zysk sprzedaży z danego okresu czasu odliczając od tego koszty prowizji, opłaty za promowania, przesyłki Smart i poczta polska, monety itd.
W rozliczeniach z Allegro są wszystkie rzeczy dopisywane do rachunku, a w jakości sprzedaży jest podany obrót, ale z ostatnich 30 dni
Wygenerowanie zestawienia operacji też chyba średnio przydatne jest, bo zawiera jedynie wpłaty od wszystkich klientów

Na dobrą sprawę można z ostatniego dnia miesiąca zobaczyć na obrót i odjąć od podanego obrotu wszystkie opłaty. Na jednym koncie można przeboleć, ale problem pojawia się, gdy tych kont jest już dużo dużo więcej. Filtrów nie da się zapisać i pozostaje logowanie się na każde konto oraz przeklejanie do Excela i sumowanie.

Pytanie do was - czy kojarzycie jakieś lepsze rozwiązanie lub automat, który od razu będzie podawać zysk na czysto? Trochę nie chce mi się wierzyć, że jeszcze nikt nie wpadł na takie coś, chyba, że coś źle szukam i nie spotkałem się na podobny post

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

damianos99
#11 Animator#

excel trochę pracy i masz wszystko

oznacz moderatorów

Prodej_pl
#2 Obserwator#

To nie jest rozwiązanie problemu na dłuższą metę. Z resztą napisałem, że się nie sprawdza przy takiej ilości kont, bo zajmuje to stanowczo zbyt dużo czasu.

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

na co liczysz, na odpowiedź, że Allegro szykuje taki płatny kalkulator, który uświadomi dużej części sprzedających, że ich sprzedaż generalnie się nie spina? nie ma czegoś takiego jak kalkulator, który zliczy ci wszystko po API, musisz sam sobie w excelu porobić odpowiednie komórki z wyliczeniami zakupu + koszta w oparciu o zmienne % prowizji w danych kategoriach itp., ja sporo czasu poświęciłem na taki arkusz i mam wszystko, wpisuję kwotę netto w danej grupie produktowej, mam wszystko wyliczone, zysk z aukcji promo, po strefie marek, bez promo, outlety etc.

oznacz moderatorów

Prodej_pl
#2 Obserwator#

A czy nie będziesz mieć nic przeciwko, aby przesłać swój arkusz do wglądu? Znacząco ułatwiłoby to pracę i rozjaśniło na co jeszcze bardziej zwracać uwagę 🙂

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

[edytowano]

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Prodej_pl Korzystasz z jakiegoś oprogramowania do zarządzania sprzedażą? U nas mają Subiekt GT, tam jest to kwestia kilku kliknięć, od wyliczonego zysku z miesiąca odejmują kwotę netto z faktury Allegro i tyle, tylko nie pamiętam który to moduł, najprawdopodobniej Sprzedaż wg asortymentu, wykluczając usługi.

Jeżeli masz tylko kasę fiskalną, to nie wiem jak to inni robią, najprawdopodobniej liczą netto z raportu miesięcznego z kasy i minus netto z faktur Allegro

oznacz moderatorów

TworczyImpuls
#7 Wielbiciel#

Testuję u siebie profitboard i wydaje się być ok. Ma kilka niedociągnięć, ale wydaje się być dobrą alternatywą dla liczenia wszystkiego w excelu, szczególnie jak masz kilka kont. Dodatkowo możesz wgrywać adsy i podlicza Ci je do produktów.

oznacz moderatorów