anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedaż za 2,40 zł opłaty 1,99 zł !! (83 % ceny sprzedaży)

MAMY ROZWIĄZANIE!
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

zaintrygowało mnie jakim cudem klient kupił bateryjki za 2,40 zł, wpłacił 2,40 zł  i mam mu je wysłać paczkomatem za darmo podczas gdy jest napisane że w ramach SMART wysyłka za darmo od 40 zł ??  to pierwsze pytanie.

Od razu zajrzałem do rozrachunków z Allegro ile ja do tego dokładam i wyszło 1,99 zł (1 zł prowizja +0, 99 paczkomat)

nigdy bym nie zwrócił uwagi na to że płacę kosmiczną prowizję 41,67%  gdyby nie ta darmowa wysyłka przy zakupie za 2,40 zł. 

Może mi ktoś wyjaśni jak to możliwe ? każdy dobiera jakiś drobiazg żeby tylko dobić do 40 zł a tu zakup za 2,40 zł i wyślij mu za darmo, jakaś specjalna promocja jest dla niektórych klientów czy co ?  zakup.jpgzakup2.jpg

  

 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
kostas11
#21 Demiurg#

@ELEKTROMARKET tak są przedłużone testy ale nie powinni Ci w tym przypadku doliczać 0,99 zł 😞 Pamiętaj że tu masz minimalną prowizję 0,50 gr. Więc 1 zł to normalna prowizja 🙂

Test potrwa do 30 kwietnia 2023 roku.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

"nie pobierzemy od Ciebie opłaty za przesyłkę Smart! – pokryjemy całkowity koszt dostawy takiego zamówienia"  ale jak widzę opłata została pobrana jak zwykle 0,99 zł.

Z prowizji minimum 1 zł wynika że nie opłaca się wystawiać nic za kilka złotych, bo się dokłada do tych transakcji zaraz się wezmę za kasowanie takich aukcji 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Dawno już tu zauważyli że się "drobnicy" nie opłaca sprzedawać, możesz stworzyć zestawy.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ELEKTROMARKET dlatego na początku dopisałem że nie powinni doliczyć Ci 0,99 zł a co do tanich produktów to lepiej sprzedawaj kartonami po 40 szt . jak konkurencja 😄

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  możecie zerknąć czemu pobrali za smarta przy zakupie poniżej 40 zł ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

skąd wiadomo, że pobrali ? przecież tam godziny się nie zgadzają, paczka policzona o 19:30, a sprzedaż o 23:30 ? coś tam się nie zgadza.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

faktycznie masz rację, nie zauważyłem że przy pozycji "Allegro Paczkomaty InPost" jest rozwijane menu i ta opłata dotyczy innej przesyłki ale tak to zgrupowali że pomyślałem że to dotyczy tych nieszczęsnych bateryjek, już wiem wszystko co chciałem wiedzieć, dziękuję wszystkim za obszerne wyjaśnienia.    

oznacz moderatorów
Client:96810784
#13 Ambasador#
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

to nie może być opłata za tą przesyłkę. sprzedałeś przedmiot o 23:32, a 4 godziny wcześniej o 19:36 zapłaciłeś za paczkę ? to niemożliwe.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza ale masz oko, przeoczyłem to 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

nie wiem jak to działa w inpost, ale wydaje mi się, że opłata powinna pojawić się w rozliczeniu dopiero po nadaniu przesyłki, bo ktoś może wygenerować list przewozowy, a paczki nie nada. W takiej sytuacji zapewne nie będzie w rozliczeniu kosztów tego nadania.

Ale jest tak jak pisałeś wcześniej, te promocyjne wysyłki poniżej 40zł są darmowe dla sprzedawców.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza ja np. z piątku paczki zabrane ze sklepu koło 14 mam rozliczone  😄

30 wrz 2022, 14:30
30 wrz 2022, 16:13
30 wrz 2022, 19:37
1 paź 2022, 18:29
2 paź 2022, 13:12
________
Κώστας
oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

Paczki są rozliczane chyba w momencie wyciągnięcia towaru ze skrytki przez kupującego.

oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

@ELEKTROMARKET rozwiń tę opłatę INPOST to będziesz miał przekierowanie do sprzedaży której dotyczy.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@starling_shop Paczki zabrane i zeskanowane ze sklepu około 14 nie mogły być doręczone w ten sam dzień 🙂

A dopłaty do smarta mam z godzin jak poniżej 

30 wrz 2022, 14:30
30 wrz 2022, 16:13
30 wrz 2022, 19:37
________
Κώστας
oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

To na pewno opłaty do tych zamówień?

Rozwiń szczegóły i porównaj z datą dostarczenia w śledzeniu.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

to trochę bałagan jak widzę. No cóż na poczcie wygląda to dużo lepiej. Paczka zeskanowana i od razu pojawia się w rozliczeniach. W przypadku DPD to trochę bardziej skomplikowane, bo paczki są liczone dopiero w momencie doręczenia do klienta, z tego co się orientuję.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza przeleciałem wstecz i faktycznie pocztę mam rozliczoną z godziną skanowania a InPost w różnych godzinach a nawet dniach mimo że wszystkie są skanowane razem 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

dlatego czasem mi wyskoczy w rozrachunkach -12,99 zł za wysyłkę DPD i musze szukać gdzie tak nagrzeszyłem 

oznacz moderatorów