anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający- jakie ma prawa?

LadyBlackdreamss
#7 Wielbiciel#

Kupujący wybrał sposób dostawy, który nie jest owiany tajemnicą, a potem wystawił negatywa, że ta firma kurierska się nie sprawdza. Kupujący oskarżył sprzedającego, że sprzedaje podrobiony towar, co jest wyssane z palca. Kupujący wystawił negatywa za sposób spakowania przesyłki. Kupujący straszył sądem za to, że sprzedający włożył mu do paczki ulotkę. Kupujący wystawił negatywa, bo mleko, które kupił mu się nie spieniło. Czy jako sprzedający mam na Allegro w ogóle jakieś prawa? Proszę o radę jak mogę się wybronić w takich sytuacjach?

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LadyBlackdreamss Niestety, ale kupujący może Ci nas..... na głowę, a Ty masz się ukłonić, podziękować i podać papier. 

"Wielkie ego jest jak wielka tarcza osłaniająca wielka pustkę za nią"

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Wezwanie do usuniecia negatywa przedsadowne od kancelarii z pieczatka i potem pozew cywilny za naruszenie dobr osobistych firmy. Sugeruje aobie wykupic abonament w jakiejs kancelarii i dac jej pelnomocnictwo niech gonia ta dzicz 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I w większości mają rację, za przewoźnika odpowiada kupujący a wybrał go z twojej listy>prawda,?, źle spakowany towar> przez kogo>kupującego?, a wy sądzicie że tylko wy jesteście "cacy" są źli po jednej i drugiej stronie, są tu sprzedajacy którzy piszą na forum że nie mają problemów z kupującymi i są tacy że każą kupujących "spuszczać na drzewo".

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 spuść się w końcu na drzewo banany prostować i przestań nazywać mnie sprzedającym bo mam konto kilkanaście lat i nie sprzedałem nigdy nic na allegro i w necie jestem tylko i wyłącznie konsumentem

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@az1rael Nie denerwuj się > fauna miała na myśli mnie > on przejął pałeczkę po dawnej "naczelnej" > a przynajmniej próbuje tylko IQ za niskie

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Ziolko39 to jest mój tekst "podłapał" i do mnie często sapie 😄 biedny nie rozumie że ja bronie litery i ducha prawa a on tylko kupujących

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Ziolko39 Masz rację , podobna retoryka...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Sprzedający ma w zasadzie 1 prawo - do płacenia prowizji za sprzedaż. O innych prawach i opiece ze strony portalu nie słyszałem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Poczytaj sobie o sprzedających a nie sprzedawczykach na Allegro, oni sobie dobrze radzą i wielokrotnie tu pisali że nie mają z tym problemu. Przypomnę że to jest własność Allegro i nikt tu nie jest zmuszany do sprzedaży, a jak sprzedaje to akceptuje regulamin.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:112411135 Pozwól że pomogę ci w samozaoraniu : W przeciągu miesiąca dwa negatywy : 1. Dlaczego dostałem towar w nowym pudełku? gdzie jest EKO? dlaczego nie używacie opakowań z recyclingu ( nic o samym towarze)! 2. Dlaczego dostałem towar w jakimś używanym pudełku? Płacę to wymagam i chcę mieć nowe pudełko ( nic o towarze, mowa o pudełku transportowym a nie opakowaniu samego towaru ) !

Dziękuję, dobranoc.

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przecież on na początku mówił że nie ma ze sprzedającymi nic wspólnego jest tylko kupującym , powtarzał w swoich wypowiedziach wielokrotnie, jak i wielokrotnie pisał o spuszczaniu kupujących na drzewo, a poźniej pisze że sprzedaje, minął się z prawdą???

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A takie fajne były te kosmetyki, tylko nie swoja sprzedaż.😮

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:112411135 do twojej wiadomości nikt mi nie odebrał dostępu tylko zachorowałem na raka i do tej pory się leczę i nikt mnie nie wywalał z roboty poczytaj sobie kodeks pracy o absencji powyżej 182 dni ciągiem i zasiłku rehabilitacyjnym

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@az1rael Nie musisz się tłumaczyć > nie zauważyłeś naszego dobrego, starego trolla pod nowym nickiem > on się posunie do każdego oszczerstwa i wrzuci fake'owe linki aby zaistnieć.

Ale i tak zaraz zniknie z AG

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Od 1 stycznia 2022 roku okres zasiłkowy wynosi 182 dni i wliczają się do niego wszystkie okresy choroby, o ile przerwa między nimi nie jest dłuższa niż 60 dni.

170dni od przyjęcia na oddział a przed przyjęciem musiałem wykonać jeszcze kilka konsultacji lekarskich u lekarzy różnych specjalizacji oraz pobrać materiał labolatoryjny do badań a także wykonać szereg badań typu usg tomograf rezonans pomiędzy jedna a drugą wizytą onkologiczną w celu potwierdzenia diagnozy wszystko robione w centrum onkologii w kielcach gdzie zalatwienie 2 rzeczy z listy jednego dnia jest osiagalne a 3 graniczy z cudem.  Jesli uwazasz ze mozna zrobic takie badania i być jednocześnie w pracy w tych samych godzinach w odleglosci ok 70km od siebie to sie mylisz. Bylem na l4 i wczesniej z podejrzeniem nowotworu a do pracy wrocilem na kilka dni zdac obowiazki i wdrozyc zastepstwo jak juz mialem ustalony termin przyjecia na oddzial. Stosunek pracy owszem ustal ale przez zastosowaniu przepisow o absencji chorobowej a nie przez zle wykonywanie obowiazkow a sklep jak mnie nie ma dorobil sie 3x tyle negatywow bo nie ma kto ogarniac tematu jak trzeba. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash ja ostatnio miałem klienta ( stałego ) co napisał że jak można to proszę pakować w mniejsze pudełka bo to nie ekologiczne, patrzę w historię a tam co tydzień zamówienie na 20 - 30 zł po jednym produkcje, napisałem mu że bardziej ekologicznie będzie jak zamówi raz w miesiącu za 200 zł ograniczy podjazdy kurierów i ilość kartonów, wysłał buźkę i zamawia teraz raz a porządnie 😄

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LadyBlackdreamss
#7 Wielbiciel#

Dokładnie. Towar 100% jakościowy,najtańszy na allegro i wysłany szybko, ale negatyw, bo nie był zapakowany w pachnący, kolorowy i śliczny kartonik, który tuż po rozpakowaniu trafi do kosza. Może konkurencja w takim właśnie mu wyśle, tyle tylko, że będzie musiał dopłacić kilka złotówek. więc się pytam, kupujesz produkt czy karton?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@LadyBlackdreamss niestety ale to już pokutuje od dłuższego czasu...według @Client:112411135 czy @LEW433 kupujący nie musi umieć czytać czy pisać, a jak już potrafi to nie musi tego rozumieć... no i potem są takie kwiatki jak np zakup przedmiotu w kolorze białym ( najtańszy) i w wiadomości do sprzedającego : proszę o wysyłkę czerwonego ( ok 20% droższy), po odmowie i przekierowaniu na właściwą aukcję - negatyw.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LadyBlackdreamss
#7 Wielbiciel#

Jeszcze przy okazji dostaniesz listę złotych rad i tego, co musisz robić i dlaczego nie robisz.

Ja naprawdę nie chcę dostawać negatywów ani wyzwisk np z powodu tego, że jakieś kolesiówie nie spieniło się mleko. czy naprawdę jako sprzedający odpowiadam również za to? Może powinnam jej kupić lepszy spieniacz? Albo, ludzie kupują produkt X i produkt Y, następnie zgłaszają zwrot produktu Y, który został zakupiony wyłącznie po to by nie płacić za wysyłkę, ale ja za to płacę, więc z takich transakcji niejednokrotnie jestem na minusie. 

Też jestem kupującym na allegro i nigdy, przenigdy nie traktuję nikogo jak sługę, tylko dlatego, że zarobi na mnie 5zł...

oznacz moderatorów