anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający z Chin - bezprawne użycie materiałów

resec
#8 Zapaleniec#

Witam,

jesteśmy sprzedającym użytkownikiem na Allegro. W swojej ofercie posiadmay wiaty garażowe, które produkujemy w Polsce w naszym zakładzie. Sprzedajemy ich sporo na Allegro w ostatnim czasie. Dzisiaj klient wysłał mi zapytanie:

Dzień dobry ,
Mam pytanie na aukcji znalazłem wiatę z identycznym opisem transport dodatkowo płatny dłuższy czas oczekiwania bo z Chin. Mimo wszystko 3 razy taniej rozumiem ze sprzedają Państwo ten sam produkt?
Pozdrawiam

Oczywiście nie mamy nic wspólnego z tym sprzedającym. On wykorzystuje wszystkie nasze zdjęcia i opisy, oczywiście bezpodstawnie.

Niestety tego typu działania wpływają negatywnie na nasz wizerunek, jako sprzedawcy, który kupuje coś w Chinach za bezcen i później wysyła towar w Polsce.

Czy istnieje jakiś sposób, żeby zgłosić takiego sprzedawcę, jako nieuczciwego?

Link do nieuczciwej aukcji: https://allegro.pl/oferta/wiata-garazowa-595x495cm-plyta-pvc-podwojna-14196423691
Tutaj link do mojej aukcji: https://allegro.pl/oferta/wiata-garazowa-595x495cm-plyta-pvc-podwojna-12269634263?fromVariant=139554...



Pozdrawiam
Łukasz

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

resec
#8 Zapaleniec#

Zrzut ekranu 2023-08-22 105030.png

oznacz moderatorów

resec
#8 Zapaleniec#

Tu rozmowa z przedstawicielem Allegro. Tak traktują polskich przedsiębiorców, którzy próbują ratować sytuację.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@resec jak chcą wypłacać kasę z allegro protect to ich sprawa. Polski sprzedawca z takim asortymentem miałby zawieszone konto w 5 minut - nie byłoby gadki, że nie mogą komuś zabronić sprzedaży i narzucić cen, tylko zawiesiliby konto i kazali wysłać zdjęcie dowodu wraz z towarem.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Ich, jak ich. Ze swojego przecież nie płacą... 😉

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Zapewne zmieni Pan opinię o "serwisie Allegro" 😉 - tego konsultant może być pewien.

oznacz moderatorów

resec
#8 Zapaleniec#

Myślę, że moją opinię mają gdzieś 🙂 A  konsultant (jeżeli to była prawdziwa osoba, a nie bot) wyłączy komputer, zdejmie słuchawki i pójdzie na jakiegoś falafela 🙂

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Walki z allegro o prawa do zdjęć i opisów raczej nie wygrasz, chyba że w sądzie. Spróbowałabym o handel podróbkami, jesteś producentem. On sprzedaje co innego pod tym samym kodem czyli podróbki... 

oznacz moderatorów

misiaczekmr
#10 Popularyzator#

poświęć te kilka stów i kup, zobacz co przyjdzie ( o ile w ogóle przyjdzie w terminie), jak się nie wywiąże albo przyśle inny produkt to dyskusje, negatyw, allegro protect itd.
moze mu zablokują konto? nie ma żadnych opinii.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@resec  wystawiając zgodziłeś się, trafia do katalogu i inni z tego korzystają 😞 ale pisz do UOKiK sprawdzi czy to jest zgodnie z prawem, samo allegro pobiera do swojego sklepu takie zdjęcia i opisy 🙂 

5.5.

Od momentu opublikowania Oferty, Sprzedający jest związany jej treścią. Sprzedający może dokonać zmian treści Oferty do czasu złożenia pierwszej oferty przez Licytanta. W przypadku Oferty z opcją Kup Teraz, Sprzedający nie może dokonać skutecznej zmiany jej treści wobec Kupujących, z którymi zawarł umowę sprzedaży w ramach Oferty. Zakazane jest dokonywanie zmian przez Sprzedającego treści Oferty, które stanowią zmianę oferowanego Towaru bądź jego właściwości. Użytkownik z chwilą wprowadzenia do Oferty treści stanowiących przedmiot ochrony prawa autorskiego, w szczególności znaków, logotypów, wizerunku, opisu oraz zdjęć („Treść”), zezwala Spółce na nieodpłatne, niewyłączne, nieograniczone czasowo i terytorialnie korzystanie z tych Treści w następującym zakresie:

a. utrwalania i zwielokrotniania wszelkimi technikami, w tym także przez dokonywanie zapisu oraz kopii na wszelkiego rodzaju nośnikach papierowych, elektronicznych, magnetycznych bądź optycznych;

b. rozpowszechniania za pośrednictwem sieci telekomunikacyjnych (w tym internet i sieci GSM) w jakikolwiek sposób i przy użyciu jakiejkolwiek technologii, w szczególności poprzez: rozpowszechnianie w taki sposób, aby każdy mógł mieć dostęp do Treści w miejscu i czasie przez siebie wybranym oraz inne sposoby eksploatacji w sieciach telekomunikacyjnych bez względu na możliwe do zastosowania sposoby ograniczania dostępu; publiczne wyświetlenie oraz odtworzenie, w tym również poprzez mechanizmy automatycznego odtwarzania Treści na stronach internetowych;

c. publicznego wykonania, wystawiania, wyświetlania, odtwarzania oraz nadawania i reemisji;

d. użyczania i wprowadzania do obrotu.

Zgoda Użytkownika obejmuje także tworzenie opracowań Treści przez Spółkę i korzystanie z tych opracowań w zakresie, w którym Spółka jest uprawniona do korzystania z Treści oraz na udzielanie dalszych zgód w zakresie odpowiadającym udzielonej Spółce zgodzie.

Użytkownik wyraża zgodę na wykonywanie autorskich praw osobistych do Treści przez Spółkę oraz oświadcza, że nie będzie wykonywał tych praw w stosunku do Spółki oraz podmiotów, którym Spółka udzieli dalszych zgód na korzystanie z Treści.

Użytkownik gwarantuje, że jest uprawniony do złożenia powyższych oświadczeń i zgód objętych Regulaminem i wprowadzenia Treści do Oferty oraz że Treści i korzystanie z Treści przez Spółkę zgodnie z Regulaminem nie narusza praw osób trzecich. Użytkownik zwolni Spółkę oraz podmioty, którym Spółka udzieli dalszych zgód na korzystanie z Treści, z wszelkiej odpowiedzialności wynikającej ze zgodnego z Regulaminem korzystania z Treści.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

resec
#8 Zapaleniec#

Już napisałem do UOKIK.

Tak jak wspomniałem - rozumiem pobieranie opisów i zdjęć np. do iPhone 14. Ma to wtedy sens, ale nie ma to sensu, jeżeli jest producent i ten producent wystawia swoje zdjęcia zdjęcia i opisy, nie sprzedaje tego do innych dystrybutorów. Jest jeden na rynku Allegro.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Trochę dziwna jest ta polityka Allegro, które toleruje mało wiarygodnych sprzedawców zza granicy (nie tylko z Chin), wyciskając jednocześnie polskich przedsiębiorców jak cytrynę (bo są pod ręką).

Zapewne jest to obliczone na epatowanie ilością wystawionych ofert, może znów chcą się komuś sprzedać 😎

Jeśli chodzi o kradzież opisów przez Chińczyków, to mam to samo. Ostatnio pojawiły się chińskie "firmy" także w mojej branży, i zrzynają aż miło - mimo że w kolekcjonerstwie nie obowiązuje produktyzacja. Na szczęście kupujący są kumaci i omijają ich szerokim łukiem...

oznacz moderatorów

elemino
#11 Animator#

@resec  skoro jesteście producentem i jedynym sprzedawcą swoich produktów to sprzedający z Chin nie sprzedaje takiego samego towaru i nie powinien być podpięty pod wasz produkt.

Czy ktoś z moderatorów może się wypowiedzieć w tej sprawie?

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

To nie jest zgodne z regulaminem. Pod produkt w katalogu można podłączyć taki sam towar a nie jego podróbkę. 

 

oznacz moderatorów

resec
#8 Zapaleniec#

Tak, jesteśmy jedynym producentem tych wiat. Są to tylko i wyłącznie nasze zdjęcia. Rozumiem, że podpiąłem to pod katalog produktów, i taki jest regulamin, ale już ustalam z prawnikiem czy jest to w pełni legalny zapis na Allegro. 

Płacąc ogromne rachunki za prowizję myślałem, że jakieś bezpieczeństwo od Allegro będzie zapewnione. 

 

Nie wiem czy można to łączyć, ale w ostatnich dniach zmniejszyła się sprzedaż. Czyli Allegro generalnie dla siebie zrobiło prawdziwy interes. Teraz po prostu nie mają żadnych wpływów.

Brawo dla Was!!!! @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Wszyscy narzekają na produkty z Chin i co,  nadal kupują bo tańsze a czy lepsze nie i problem z odesłaniem i wówczas lament.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

to akurat fake - konto, bo juz jest zawieszone. Nie pierwszy raz się z tym spotykam. Ceny 2-3 krotnie niższe niż w Polsce, czas dostawy np. miesiąc. Ile mozna kasy zarobić zanim klienci zaczną składać wnioski do POK. Ju widzę jak allegro będzie ścigać w Chinach tego gościa 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Dokładnie. Zresztą kilka dni temu pisałem  tu jak to wygląda ale jakoś magicznie mój post zniknął 😉 Widocznie był zbyt prawdziwy.

oznacz moderatorów

resec
#8 Zapaleniec#

Coś zaczyna się dziać - konto zostało zawieszone. Podejrzewam, że zaraz znajdą się jeszcze inni sprzedający, ale jedyna pozytywna wiadomość na ten moment.

oznacz moderatorów