anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

STAŁO SIĘ, pierwsze paczki z Allegro One

mdrogeria
#21 Demiurg#

No i stało się , pierwsze Łone i teraz zagwostka .... pomóżcie jeśli możecie 

Gdzie mam zaznaczyć formę danania , a konkretnie chodzi mi o nadanie w automacie .

nerrrrwę mam jak diabli .

oznacz moderatorów
64 ODPOWIEDZI 64

mdrogeria
#21 Demiurg#

@serwis-texas i tak Ci nie dam , moja ulubiona przekąska po nadaniach paczek .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria 


@mdrogeria  napisał(a):

@mix-mce noe , po zmianie też wyskakuje błąd , ale kicha 

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  i co ??? mam teraz zrobić ??


musisz nadać na własną rękę, lub niech kupujący anuluje to i zakupi ponownie z inną metodą 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@mdrogeria W Hiszpanii by powiedzieli, że włączając Alle Łone masz niezłe Cojones (wym. "Kochones").

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Mogę powiedzieć, że jestem zielona w tym temacie 🧟:symbol_recyklingu:🌳

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@ha, skończyło się tylkosięgapienie 😜

Jeśli chcesz nadać w punkcie/automacie, to po prostu nie zamawiasz podjazdu kuriera.

Choć my dzisiaj nadaliśmy w automacie paczkę nieodebraną przez kuriera od czwartku i mimo zamówionego podjazdu zielony guanotomat pochłonął paczkę.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria  my włączyliśmy w niedziele ale tylko one box/punkt bo kurier u nas nie działa.

W niedziele juz sobie napisałem wzory dwóch pism reklamacyjnych jedno do ONE drugie do allegro na spadek jakości sprzedaży. 

Póki co wczoraj były dwie paczki ONE i dzisiaj  były dwie kolejne . Powiem Ci że jestem mile zaskoczony . Kurier przyjechał i to nawet w wyznaczonych godzinach . Co prawda przedział mamy duży bo od momentu nadania do 15 ale miedzy 14 a 15 był i wczoraj i dziś

Z rozmowy z kurierem wynikło że mają ogromne naciski z firmy na paczki ONE - aby były poodbierane i dostarczone - zdaje sie że po poprzednim falstarcie Allegro sie wymieniło paroma pismami z UPSem i póki co naprawde przynajmniej na odbiory nie moge narzekać.

Tak że moja rada jako "doświadczonego" DWUDNIOWEGO nadawcy ONE . Włączyć tylko one punkt /box i dawac zlecenie podjazdu . Jest ono darmowe nawet dla pojedynczej paczki .I mam nadzieje że będziesz mógł sposkojnie bułeczki wcinać 🙂

Smacznego

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@_Likos_ gratuluję w Twoim rejonie spoko kuriera UPS. W Częstochowie też nie narzekam, natomiast Zawiercie - https://spolecznosc.allegro.pl/t5/allegro-one-dla-sprzedawc%C3%B3w/allegro-one-historia-nieodebranej...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ To nie rozwiązuje mojego problemu  ,potrzebny mi jeszcze jeden kurier .... DPD odpada bo wiadomo , na DHL nie chę patrzeć , pozostaje UPS  ,obawiam się o podjazdy , mam po drodze 2 punkty E-Paka , może to by załatwiło sprawę . UPS- a da się nadać bez umowy prze WzA ?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria  zdaje sie że jest cos takiego jak allegro UPS i on zdaje sie kwalifikuje do smarta i nadaje sie przez WZA. Tylko że tam jest już zdaje sie minimum paczek lub dopłata do podjazdu. My póki co mamy pocztex i dpd juz od jakiegoś czasu i nie narzekamy.

O allegro UPS musiałbyś poczytać

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@mdrogeria tak, wszystkie Allegro Standard można nadawać przez WzA. Ograniczenia są jedynie przy Inpoście, gdzie musisz mieć umowę własną, no i Poczta bez podjazdów.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@medalik_2009 dzięki  , pozostaje ta opcja , mam nadzieję ,że nie będzie znowu jakiegoś ZONK - a , pozostaje podjechać do punktu nadań i pogadać . Pocztę oraz Inpost mam od początku jeszcze nie zacząłem ząbkować .😁

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@mdrogeria zgadza się, najlepiej dowiedzieć się u źródła jak to wygląda. Mamy np. 100 m od siebie 2 Żabki ale latamy nadawać przesyłki DPD 300 m dalej, do DPD Pickup w świecie alkoholi. Bo w ŚA kurier paczki zbiera zwykle ok. 15-ej, w Żabkach rano o 8-ej. Chyba, że wleci paczka DPD po 15-ej, to wtedy leci paczucha do Żabki.

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@mdrogeria z DPD nie ma problemu, znaczy się jest ale tylko za pośrednictwem Allegro. Żeby było OK nadaje max o paczki 60x60x60 i nie mam porąbanych dopłat - waga oczywiście obliczana gabarytowo.

 

Większe paczki robię jako normalnie płatne i też się sprzedaje 

 

Ostatnio wkradł mi się błąd przy wystawianiu oferty gdzie dałem Allegro DPD rozmiar paczki 80x40x8 i dopłata za paletę 19.99zł 🤣

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria ja właśnie szykowałem jako drugi kurier UPS, nadajesz przez WzA i zanosisz do punktu, otworzyli mi punkt więc mam problem z głowy, tu poczytaj opinie https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/opinie-o-allegro-ups/m-p/652476

________
Κώστας
oznacz moderatorów

jomardyan
#9 Pomysłodawca#

Skorzystałem z Allegro One od pierwszego dnia i polecam. Nigdy nie miałem żadnych problemów ani z kurierami, ani z dostawami do klientów. 😎

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@jomardyan a ile tych paczek nadałeś ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

jomardyan
#9 Pomysłodawca#

Dużo, na pewno 2000+
Policz sobie przez rok  co najmniej 10 szt. dziennie 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@jomardyan  @kostas11 

To bardzo cieszące. Jeżeli ktoś mówi że jest OK to musimy to przyjąć do wiadomości.

Poczyniłbym tylko trochę głębszą analizę. Sprawdziłem Jomardyan i są z Łodzi. Wiadomo że paczki idą do One Box w dużych miastach czyli

duże miasto => duże miasto.

Może być gorzej (większa ilość opinii na AG) gdy mamy wysyłkę,

odbiera UPS (mała miejscowość)

punkt nadania (mała miejscowość)

Tak bym to analizował. Obiło mi się jeszcze o oczy że @_Likos_  chwalił chyba One Box Kuriera ale nie wiem skąd on jest.

 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@serwis-texas  nie one box kuriera lecz one box / punkt . Obsługiwany przez UPS. Jestem z małej miejscowości 🙂

I może nie tyle chwaliłem co jestem mile zaskoczony że kurier sie regularnie pojawia po odbiory. U nas UPS widac raz na rok i miałem mnóstwo obaw czy w ogóle bedzie podjeżdzął do każdego zlecenie czy też pokaże sie raz na tydzień. Lecz póki co naprawde nawet jak były dwie paczki to odbiór mieliśmy regularny i to w zadeklarowanych godzinach. Wiec póki co z tym nie ma problemów.

Lecz One włączyliśmy dopiwro w ostatnią niedziele wiec jakieś szersze wnioski bedzie można wyciągnąć pod koniec roku. Ale jak na początek mam pozytywne wrażenia.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@_Likos_ 

Dobrze zapamiętałem że to Ty i "chyba" też prawidłowo użyłem bo nie miałem pewności czy to zwykły box czy kurierowy. Ja na razie wożę do automatu i punktu odbioru UPS bo mam mega blisko. Zamawiać kuriera z poziomu WzA mi się nie chce. Pobawię się jeszcze do końca tygodnia i będę kombinował stały podjazd. Trzymajta się wszyscy z tym zielonym 🙂

oznacz moderatorów