anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Symboliczna opłata za zwrot 5zł kto jest za?

Pulse
#10 Popularyzator#

Jak wszyscy wiemy Allegro jest EKO o czym mogą świadczyć chociażby zielone paczkomaty Allegro ONE.

Jednak zwroty nie są EKO, towar jedzie w jedną stronę, w drugą stronę, tracimy kartony, taśmy, foliopaki, papier, czas i zasoby.
Klienci klikają bez opamiętania i bez opamiętania też zwracają. To nie jest EKO.
Klienci często bardzo nonszalancko traktują tą sprawę. Sprzedawca dopłaci do SMARTA, poniesie koszt, potem jeszcze poniesie koszt materiałów i pracy potrzebną na procesowanie zwrotów.


Symboliczna opłata za zwrot 5zł, od zwracającego dla Sprzedawcy zredukowałaby ilość zwrotów w mojej ocenie przynajmniej o 30%

KTO JEST ZA?

Dodam, że nawet w USA ultra liberalna polityka zwrotowa to już przeszłość i powoli wracają opłaty za ponowne umieszczenie towaru na półce z tytułu zwrotu.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

2 zł zrobiłoby robotę 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Nie można wprowadzić takiej opłaty, gdyż konsumentowi należą się wszystkie wpłacone środki (za produkt i dostawę) jeśli odstępuje od umowy.

Inną kwestią jest podniesienie kosztów zwracanej przesyłki po odstąpieniu, ta opłata powstrzymała by często bezmyślne zakupy.

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Jestem za !

Ja już mam dość. CzęściScreenshot_20230818_110001_com.android.mms.jpg elektroniczne kupią, przymierzą, połamią i odsyłają bo im allegro na to pozwala.

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@Pulse myślę że samo ograniczenie zwrotów na koncie Kupującego do np 2-3 w ciągu miesiąca załatwiłoby już problem 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci "myślę że samo ograniczenie zwrotów na koncie Kupującego do np 2-3 w ciągu miesiąca załatwiłoby już problem " - to akurat byloby złamaniem prawa ( ustawy konsumenckiej)

Wystarczyłoby aby smart nie obejmował darmowych zwrotów. Dostawa niech będzie za darmo a zwrot - na koszt kupujacego ( zgodnie z prawem)

To by rozwiązało problem.

Oczywiście w najbliższym czasie z pewnością nie zostanie zrealizowane.

oznacz moderatorów