anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

System ocen na tytul SS jest mocno wadliwy bo spada ilosc wystawianych komentarzy. Macie tak samo?

RYSZARD-SKO
#8 Zapaleniec#

System ocen na tytul SS jest mocno wadliwy bo spada ilosc wystawianych komentarzy. Miesiecznie sprzedajemy 40 szt. na wartosc 40 000 zl z czego otrzymujemy tylko 5-10 komentarzy. Teraz trafil nam sie trudny klient, ktory zlosliwie pojechal po bandzie. Obecny stan to taki, ze przy wzorcowej obsludze, statystycznie nalezymy do najgorszych wsrod sprzedawcow. Przeciez to jest chore. Zwiekszenie ilosci wystawionych komentarzy pomogloby, ale Allegro nie ma wplywu, choc powinno. Eliminacja tego zlosliwego tez, ale Allegro umywa rece a my szanujemy swoja prace i nie bedziemy sie upokarzac. Macie tak samo? Moze ktos z Allegro to przeczyta i uderzy sie w piersi?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

az1rael
#21 Demiurg#

Wszyscy o tym wiedzą a allegro mimo że każdy się o to dopomina ma to w zadku

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nikomu się ten system nie podoba . Cały rok pozytywne opinie i super jakość i jakiś "dzwon" odpala negatywa bez uzasadnienia i nagle masz status "neutralny" i zabrany tytuł SS . System ocen obecnie stosowany jest kompletnie niesprawiedliwy i pokazuje tylko słabość jego twórców.

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Podobno Allegro pracuje nad zmianą systemu komentarzy. Ale kiedy to będzie i jak będzie wyglądało po zmianach to nikt nie wie. 
U mnie odsetek wystawionych komentarzy jest poniżej 10% wszystkich transakcji co jest moim zdaniem dramatycznym wynikiem. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Wszyscy to wiedzą że system jest wadliwy.

Był kiepski ale Allegro całkiem go zepsuło od kiedy  umożliwiono edycję komentarzy. Teraz  ocena sprzedawcy stała się towarem, bo można komentarz poprawić na super albo zmienić na jeszcze gorszy.  

Więc nikt rozsądny nie będzie sobie zawracał głowy wymyślaniem jak ocenić skoro są dwa wyjścia: albo  nadzwyczajnie (fikcja)  albo negatywnie i jest kłopot bo sprzedający zacznie akcję odwetową, co najmniej straszenie...

Więc najlepiej nie zawracać sobie głowy i nie oceniać wcale. Problem z głowy.

Ktoś ważny w zarządzie Allegro  wymyślił sobie że sprzedawcy na Allegro muszą być najlepsi i muszą mieć najlepsze oceny. Wiec niech mają te najlepsze, jest normalne że zachwyconych klientów jest coraz mniej i nie będzie przybywać. Bo wszyscy wiedzą że kupowanie na Allegro jest coraz trudniejsze i coraz bardziej ryzykowne.

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Nie zgodzę się. Zdecydowana większość transakcji przebiega bezproblemowo i kupujący bez żadnego problemu mógłby wystawić realny pozytywny komentarz ale ludziom się nie chce. Kiedyś w jakimś innym wątku na forum jakiś kupujący napisał, ze mógłby wystawiać komentarze jeśli miałby z tego jakąś reakną korzyść. A wystawianie dla wystawiania nie ma sensu. Dla sprzedawcy jednak ma sens, a dla kupującego powiedzmy sobie szczerze - to są 3 kliknięcia i 30 sekund „pracy”. Ja sama mam kupujących, którzy robili u mnie zakupy po kilkanaście razy - po każdym dostają wiadomość z prośba o kometarz po otrzymaniu paczki, a nigdy go nie wystawiają. Jednak wracają po raz kolejny wiec wiadomo, ze są zadowoleni. I szczerze mówiąc nie rozumiem czemu tak ciężko zrobić te kilka klików i dać sprzedawcy pozytywna ocenę. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Dawniej gdy kupujący mógł liczyć na miły komentarz to była też dla niego zachęta by podzielić się swoją opinią . Teraz "za darmo" to mały procent ocenia .

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608   Zgadza się, po prostu dawniej nagrodą za wystawienie komentarza był komentarz sprzedającego. I to wystarczyło, bo ilość komentarzy była jakąś  wizytówką zarówno  sprzedającego jak i kupującego. 

Ten system zlikwidowano więc może niech Allegro samo sobie pisze komentarze.  Nie mam sumienia oceniać zwykłego prostego handlu że jest czymś super nadzwyczajnym bo to nie jest prawda.

Obecnie samo wyszukanie odpowiedniej oferty to udręka, stracone kilka godzin a potem najczęściej zakup w sklepie za rogiem  bo taniej i widzę co kupuję.  Jeśli kupię jednak na Allegro, to  za co mam oceniać, że to było coś nadzwyczajnego?  Może nadzwyczajne jest to że tym razem mnie nie oszukano i  nie muszę zwracać,  lub zakładać jakichś bzdurnych dyskusji ???

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@br. Do wszczęcia dyskusji to jeszcze powinien być konkretny powód i to po wcześniejszej próbie dogadania między stronami a tak są dyskusje o nic .Ja ostatnią miałem kilka miesięcy temu tylko dlatego że klientce listonosz list polecony włożył do jej skrzynki a nie podał do ręki.

oznacz moderatorów

MagdalenaFtk
#8 Zapaleniec#

@br. na e...y nadal taki system funkcjonuje. Klienci zagraniczni chętniej wystawiają komentarze w zamian za pozytyw dla siebie. Tak jak mówisz, dla Kupujących taka strona z komentarzami to też wizytówka, wręcz nagroda dla wzorowego Kupującego. Druga sprawa to komentarze negatywne, tam kiedy ktoś w wiadomości prywatnej, nawet nie musi być założny Fall - odpowiednik dyskusji na Allegro - szantażuje, że wystawi komentarz negatywny, to po pokazaniu takiej wiadomosci w supporcie delikwent jest automatycznie na obserwacji, a taki komentarz jest kasowany bez żadnego gadania. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

I jeszcze małe uzupełnienie, komentarz miał być subiektywną, spontaniczną oceną przebiegu transakcji.  Dlaczego więc  Allegro na podstawie subiektywnych  ocen podejmuje poważne obiektywne decyzje biznesowe?

W tym jest właśnie problem a nie w tym że kupujący nie oceniają albo oceniają źle.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

RYSZARD-SKO
#8 Zapaleniec#

Ja tu sie staram nadac temat a okazuje sie, ze juz poltora roku temu byl przewalkowany wszerz i wzdluz! Allegro niestety nic niewidzi, nic nie slyszy. Po prostu liczy sie kasa! Chetnie poznam stanowisko jakiegos oficjela.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Ofijele mowią bulbullbulll

oznacz moderatorów

RYSZARD-SKO
#8 Zapaleniec#

Nabrali wody w usta i udaja, ze ich tu nie ma.😃

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

A sprawa jest prostsza niż konstrukcja cepa. Wystarczy takiemu osobnikowi zablokować możliwość kupna czegokolwiek jeżeli ma nieocenioną transakcję, ale to wymagało by zmian w regulaminie gdyż póki co komentarze są  nieobowiązkowe.

oznacz moderatorów

OptimumCreation
#10 Popularyzator#

Pewnie niebawem pojawi się opcja przy zakupach: "oceń zakupy i sprzedawcę, a dostaniesz zniżkę"... na koszt sprzedawcy 😉

oznacz moderatorów

koltat
#11 Animator#

@OptimumCreation haaa i to by było całkiem realne i jakże Allegrowe, by płacić kupującym za wystawienie komentarza, jednocześnie dopisując ten koszt do rachunku sprzedawcy. Hmmmmm

-None-
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@koltat  "... dopisując ten koszt do rachunku sprzedawcy."

Wcale nie sprzedawcy, no może chwilowo do sprzedawcy ale ostatecznie to kupujący zapłaci za swój  komentarz.

Nie ma innych pieniędzy, są tylko pieniądze kupujących.

oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

System nie jest taki zły jak go odmalowujesz po prostu premiuje sprzedawców handlujących drobnicą na dużą skalę. Jak ktoś handluje towarem po 10-20 zł to przy 40k obrotu ma 2000 tys transakcji i z tego 200 400 komentarzy. Taka sugestia dla Ciebie, może znajdź jakiś tani towar który pasowałby do twojego profilu i napędzałby Ci komentarze.

oznacz moderatorów