anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Towar z hurtowni bez EAN a katalog allegro

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Pewnie to już było gdzieś klepane ale wolałbym wiedzieć,

jest polska hurtownia X w niej towary marki Y, nieliczne indeksy są na allegro w kategoriach gdzie ean nie jest (jeszcze) wymagany ale nie są to prawidłowe kategorie, chciałbym uzupełnić ofertę ale te towary nie posiadają EANu i przychodzą do mnie bez opakowań więc nawet nie mam ich jak sprawdzić.

Mógłbym kupić partię legalnych kodów EAN i sobie wystawić ale gdzieś mi się obiło o oczy że allegro planuje usuwać EANy (czy całe towary) zakupione poza GS1, ja nie jestem ani producentem ani importerem tych towarów, nie mam do nich żadnych praw więc nie mogę sobie ich oficjalnie rejestrować.

Drugie pytanie, towar jest w katalogu allegro tecdoc wystawiony jako komplet 10szt, ja to sprzedaję na sztuki, jak mam wystawić ten towar jeśli nie da się zmienić ilości szt w zestawie? Cena za 10szt to powiedzmy 60zł, ja sprzedaję po 6zł i za często mam pytania dlaczego jedna sztuka jak pisze że komplet.

Chyba wszystko.

Jakaś rada?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mix-mce Cześć. Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby hurtownia udostępniła Ci kody EAN tych produktów. 

Organizacja GS1 to jedyne oficjalne źródło kodów kreskowych w Polsce, dlatego właśnie tam należy zgłosić się po EAN w razie potrzeby. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@ko_alka hurtownie mają jakiś prawny obowiązek posiadania kodów EAN na wszystkie towary? Nic mi nie wiadomo o tym i nie mogę tego od nich wymagać.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mix-mce Hurtownia skądś ten towar pozyskuje, zatem po prostu najłatwiej jej ten kod byłoby uzyskać. Jeśli nie chcesz od nich tego wymagać, to zakup swoją pulę kodów z GS1.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@ko_alka skoro ani nie jestem producentem ani importerem to jaki jest tego sens? jaką mam gwarancję że kiedyś przy jakieś aktualizacji nie wywalicie mi wszystkich towarów bo będziecie mieć swoje własne oficjalne eany dla tych towarów? kasa wywalona w błoto

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mix-mce Jak już pisałam wcześniej, GS1 to jedyne oficjalne źródło kodów kreskowych w Polsce. Jeśli chcesz sprzedawać na Allegro, ale jednocześnie nie chcesz wprowadzać żadnych kodów EAN, to rozwiązaniem będzie wystawianie ofert na Allegro Lokalnie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ja_Nitka
#10 Popularyzator#

@mix-mce  mało prawdopodobne, że Allegro będzie mieć swoje własne eany dla towarów bo produktyzacja polega m.in. właśnie na przerzuceniu kosztów jej wprowadzenia (czyli np. zakupu tych eanów) na sprzedawców 😉

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@ko_alka @ja_Nitka 

no zawsze mogę potworzyć towary w kategoriach gdzie nie ma wymaganego eanu,

Myślę że wielu sprzedawców tak robi jak widzę ten syf w katalogu i nawet oficjalne towary są nieraz w losowych kategoriach.

Myślę że to jedyne wyjście w tej sytuacji. GS1 jest dla producentów i importerów, a nie resellerów, szkoda że allegro tego nie pojmuje.

oznacz moderatorów