anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Twoje wyniki w nowych miarach - kilka pytań do Allegro.

MAMY ROZWIĄZANIE!
euphoria_art
#11 Animator#

Allegro bardzo źle ocenia sprzedawców, dlaczego wszystko jest wrzucone do jednego wora?

1.  "szybka wysyłka" (procent ofert które zostały wysłane przez ciebie w dniu zakupu).

- co jeśli wszystkie moje aukcje to licytacje i kończą się systematycznie około godziny 22:00

Jak Allegro zamierza to wysłać tego samego dnia?

2.Brak zwrotów od klientów (w ciągu ostatnich 30 dni żaden z twoich klientów nie zwrócił zamówienia).

- posiadane punkty 20 / 50 pkt czyli jak zacznę sprzedawać buble i będę miał zwroty to punktacja będzie wyglądać 50/50?

3. Wysyłka w terminie (Procent zamówień które zostały wysłane przez ciebie w zadeklarowanym terminie)

- systematycznie przynajmniej raz na 30 dni zdarza się że kupujący zapłaci od razu po wygraniu aukcji i żąda wysyłki za tydzień bo go nie ma w domu. Ja wysyłam za tydzień i spada mi z tego powodu punktacja.

Co radzi Allegro wysyłać od razu  i mieć punkty a prośbę kupującego olać?

 

Bardzo proszę Administratora Allegro o odpowiedzenie na 3 powyższe pytania.

Pozdrawiam.

 

 

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@euphoria_art skonsultuję Twoje pytania z ekspertami i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@euphoria_art jak obiecałam wracam z odpowiedziami na Twoje pytania. Odnosząc się do:

1. Owszem, w przypadku licytacji szanse są niewielkie, ale nic nie stoi na przeszkodzie byś zmienił rodzaj ofert na kup teraz i wtedy próbował zyskać punkty w tej mierze. 

2. Punkty zależą od liczby zamówień lub tego jak szybko zwracasz pieniądze. W przypadku pierwszej opcji możesz zdobyć więcej punktów jeśli zdobędziesz więcej zamówień: 
 
"Maksymalnie w tej mierze możesz zdobyć 50 punktów – w zależności od ogólnej liczby zamówień z ostatnich 30 dni. Jeśli masz: 
 
  • 200 i więcej zamówień – dostaniesz 50 punktów
  • od 150 do 199 zamówień – dostaniesz 40 punktów
  • od 100 do 149 zamówień – dostaniesz 30 punktów
  • od 50 do 99 zamówień – dostaniesz 20 punktów
  • od 10 do 49 zamówień – dostaniesz 10 punktów." 

3. Jeśli zdarzają się u Ciebie sytuacje, w których kupujący prosi Cię o opóźnienie wysyłki i masz na to dowód w postaci np. wiadomości, możesz przesłać te informacje do nas, a my wówczas wykluczymy to zamówienie z Twoich statystyk. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Butiktalulla
#13 Ambasador#

1. Owszem, w przypadku licytacji szanse są niewielkie, ale nic nie stoi na przeszkodzie byś zmienił rodzaj ofert na kup teraz i wtedy próbował zyskać punkty w tej mierze. 

Próbować ?:)  W przypadku nowych miar które wprowadzacie w lutym 2024 - tz. wysyłka tego samego dnia będzie miała OGROMNĄ wagę - jak widzę - 160 puntków na 500 możliwych - to już jest MIAZZZGAAA. Wg. nowej miary - Wysyłka w terminie - ma TYLKO 40 punktów.

Oczywiście jestem za tym aby nadawać szybko paczki - sam tego oczekuje od dostawców ale.... właśnie ale.....

Mali sprzedawcy jak ja ( ale nie tylko mali - bardziej to już bedzie zależeć od fuxa i lokalizacji w jakiej działasz )  - dostaną po dupie - u mnie godzina graniczna np. na inpost to 14ta. Często kurier tupie już po paczki 14:05

Powiedzcie mi - jak mam zdobywać punkty od lutego za szybką wysyłkę tego samego dnia - jak Klienci zwykle mi się "odpalają" wieczorami ?  Często 90% zamówień to późno popołudniowe i wieczorne sprawy.

Miara nie ma logiki.

 

 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Butiktalulla Może to nie miara nie zna logiki tylko allegro rządzi się swoimi prawami które czasami z logiką mają niewiele wspólnego.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Wrzucę tu swoje 3 grosze odnośnie licytacji . W niektórych kategoriach (zwłaszcza kolekcjonerskich) klienci wolą licytować niż kupować za narzucone ceny w opcji kup teraz .Sprawdzałem to wielokrotnie i nawet w okresie przedświątecznym tylko jeden przedmiot się mi sprzedał w tej opcji gdzie w licytacji miałem trudy by wszystko ogarnąć w terminie deklarowanym . Aby coś sprzedać w licytacji najczęściej wystawia się kończenie na godziny wieczorne gdzie zazwyczaj jest najlepszy zbyt a niestety wasz system punktacji "uwala" takich sprzedawców . Klient bardzo często płaci zaraz po zakupie i nie ma możliwości wysłania tego samego dnia . Powinniście coś wymyśleć aby ta forma sprzedaży nie odbijała się negatywnie na sprzedawcach ,a jest ona potrzebna i łatwiej nią coś sprzedać.

oznacz moderatorów
euphoria_art
#11 Animator#

Dziękuje za odpowiedź,

1. W przypadku obrazów lepsza jest licytacja. Kup teraz to tylko kilka aukcji.

Aukcje powyżej godziny załóżmy 20:00 powinny być brane do "szybkiej wysyłki" następnego roboczego dnia. Wtedy było by to bardziej sprawiedliwe.

2. Nie ma opcji że wyprodukuje przez miesiąc minimum 200 obrazów i je sprzedam przez Allegro.  Ta miara jest niesprawiedliwa. Sprzedawcy mali i duzi powinni być równo traktowani.

3.

Punkt 3. rozwiązałbym przyciskiem ze strony kupującego "odrocz wysyłkę" z opcją wpisania daty nadania.

Kontakt z kupującym był telefoniczny i nie mam dowodu, mam notatkę -wysłać po 2 stycznia którą sporządziłem po rozmowie z kupującym.  Nr. zamówienia to 51d3dcd1-9db3-11ee-8464-d336f2aa6767 może uda się to wykluczyć.

 

 

oznacz moderatorów
Butiktalulla
#13 Ambasador#

Aukcje powyżej godziny załóżmy 20:00 powinny być brane do "szybkiej wysyłki" następnego roboczego dnia. Wtedy było by to bardziej sprawiedliwe.

W SEDNO - wtedy ma to sens. 

 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@euphoria_art @Butiktalulla Ma to sens i tak powinno być ,szkoda tylko że allegro ma inne zdanie na ten temat.

oznacz moderatorów
Butiktalulla
#13 Ambasador#

dodam ,że w przypadku inposta - mam tą graniczną 14ta.

A w przypadku spedycji jaką Allegro chce promowac i rozwijać - czyli ich one boxy - zlecenia muszę dać maks o 12 tej - a kurier bywa do 13tej zwykle.

I szybkie wysyłki - taaaaaaaaa - musiał bym to wyp... z oferty wpierw - noo ale wtedy czekaj - strace smart ? ma to sens 🙂 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@euphoria_art przykro mi, ale musimy mieć potwierdzenie na piśmie - może być zdjęcie lub zrzut wiadomości z centrum wiadomości, notatka do zamówienia złożonego przez kupującego lub wiadomość mailowa. Sama Twoja notatka po rozmowie telefonicznej niestety nie wystarczy, dlatego na przyszłość uczulam, abyś poprosił kupującego o takie potwierdzenie na piśmie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

My natomiast pakujemy paczki od godziny 2 w nocy do 10 rano. Tak pracujemy na giełdzie. Dlatego nie mamy dużo wysyłek tego samego dnia i też nam lecą punkty. Allegro namawia nas do poprawy, ale jak?

oznacz moderatorów
euphoria_art
#11 Animator#

Jakim problemem dla Allegro byłaby zmiana punktu:

"szybka wysyłka" (procent ofert które zostały wysłane przez ciebie w dniu zakupu)

na

"szybka wysyłka" (procent ofert które zostały wysłane przez ciebie w ciągu 20 godzin od zakupu)

Wtedy wilk byłby syty i owca cała 🙂

oznacz moderatorów
euphoria_art
#11 Animator#

Przez głupie zasady nie wszyscy mogą coś poprawić, dla niektórych sprzedawców allegro to sposób na życie, a obniżenie punktacji ma wpływ na wyniki wyszukiwania ofert, wtedy taki sprzedawca ma cienki miesiąc i nie ma co do gara włożyć a Allegro brnie dalej w nie tą stronę i nas nie słucha. Nie mam dobrego zdania o całych tych zmianach na Allegro. Pamiętam czasy jak prowizja była 3% a teraz Allegro zrobiło z nas tresowane dojne krowy.

Jak myślicie kiedy może być kolejna podwyżka prowizji np do 20% i czy jest to realne?

oznacz moderatorów
Butiktalulla
#13 Ambasador#

już na Allegro jest mega drogo. No bo musi. Coraz więcej Klientów to widzi.

Wygoda to to - dzięki czemu kupują dalej - ale wygoda także ma swoją cenę.

Dodatkowo - od czasu aż zostały wprowadzone debilne porównywarki cen na aukcji ( kto ma najtaniej itd )   - głównym kryterium na tym portalu jest cena - a opowiadał mi kiedyś mądry dyrektor handlowy - ,że walka cenowa zawsze zabiję sprzedawcę. 

oznacz moderatorów