anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Użyczenie praw autorskich za pośrednictwem Allegro

mczerwinski3
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry

Czy mogę za pośrednictwem Allegro sprzedać - użyczyć prawa autorskie do zdjęć, które wykonałem? Technicznie planowałbym to tak, że po zakupie wysłałbym mailem albo po prostu w przesyłce podpisane pismo użyczające prawa autorskie (treść umowy widniałaby w ogłoszeniu) i link do zdjęć w wysokiej rozdzielczości, w zdjęciach w pozycji zakupu byłyby miniaturki. Wydaje mi się to wszystko logiczne, czy jednak jest zgodne z zasadami Allegro?

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że jeżeli taka transakcja jest regulaminowo możliwa, to nie spełnia warunku "sprzedaży okazjonalnej" i musiałbym odprowadzić od niej podatek (działalność nierejestrowana) ale to już poza Allegro. 

Pozdrawiam
Marek Czerwiński 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Client:44052296
#21 Demiurg#

@mczerwinski3 chyba nie ma tego na liście pozycji zakazanych (Jakich przedmiotów nie można wystawiać na Allegro, a jakie można wystawiać warunkowo) tylko musiałbyś to umieścić w odpowiedniej kategorii i odpowiednio utworzyć opis.

Może @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  powiedzą więcej na ten temat 

oznacz moderatorów

mczerwinski3
#8 Zapaleniec#

Dziękuję. Przeanalizowałem zasady - co prawda jest "Na Allegro nie możesz sprzedawać adresów stron WWW (linków), adresów serwerów FTP oraz informacji lub instrukcji, które nie mają charakteru usługowego. " ale tu nie chodzi o sprzedaż linku tylko udostępnienie własności intelektualnej. Poproszę jeszcze prawnika o propozycję umowy o przeniesienie praw autorskich. 

Pozdrawiam Marek Cz

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Prawnik a Allegro to może nie być to samo, lepiej zapytać Allegro. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

mczerwinski3
#8 Zapaleniec#

Oczywiście, jak najbardziej tylko jeżeli będzie zielone światło ze strony Allegro to trzeba będzie jeszcze to sensownie ułożyć żeby miało ręce i nogi. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mczerwinski3 W której kategorii chciałbyś wystawić taką ofertę? 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

mczerwinski3
#8 Zapaleniec#

Nie mam pomysłu. Ale wydaje mi się, że jeżeli zdjęcia byłyby stricte artystyczne, to do jakiejś kategorii artystycznej. Dokumentowe (zdjęcia archiwalne jakichś nieistniejących albo zmienionych miejsc) - do historycznej. O ile w obecnej chwili wystawiam rzeczy wyłącznie po to, by się ich pozbyć (opróżniam generalnie piwnicę), to w wypadku zdjęć myślałbym docelowo nawet pójść w kierunku może zarejestrowanej działalności - zaczynając od opodatkowanej działalności nierejestrowanej. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mczerwinski3 Konsultuję tę sprawę. Niestety prawdopodobnie  odpowiedź otrzymam dopiero po weekendzie, dlatego proszę Cię o cierpliwość.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

mczerwinski3
#8 Zapaleniec#

Nie ma problemu

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mczerwinski3 Przepraszam, że musiałeś długo czekać na odpowiedź.

Przekazano mi, że wystawienie proponowanej przez Ciebie oferty byłoby możliwe jedynie w kategorii ogłoszeniowej, bez opcji Kup Teraz.  

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

mczerwinski3
#8 Zapaleniec#

Dziękuję bardzo za informacje

Pozdrawiam
Marek Cz

oznacz moderatorów