anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Umowa z Pocztą Polską

Pszczola2013
#12 Orędownik#

Witam.

Dostałam propozycję podpisania umowy z Pocztą Polską i zastanawiam się czy to się opłaca i z czym się wiąże? Wysyłałabym tylko przesyłki z allegro (przez Wysyłam z allegro) a z tego co wiem aby odbierali je ode mnie muszę mieć podpisaną umowę z PP. Czy są tam jakieś kruczki na które należy zwrócić uwagę? Co poza tym że będzie poczta odbierać ode mnie przesyłki zyskuje lub ryzykuję?

Wysyłam 99% paczek przez InPost, trochę przez DPD i Allegro One i z tymi firmami nie muszę pospisywać żadnej umowy aby odbierali paczki, dlatego zastanawiam się czy warto taką umowę podpisać z PP? Nie mam też pojęcia jakie będzie zainteresowanie wysyłką PP, ale sprzedaję sporo rzeczy małych i tutaj plus bo paczka MINI (poza SMARTEM) kosztuje tylko 3,99 a sporo mam takich osób które kupują coś małego i nie mają SMARTA więc płacą na tą chwilę sporo za wysyłkę bo najtańsza to 10,95, a mogliby płacić 3,99. Byłabym wdzięczna za jakieś porady w tej kwestii bo nie mam pojęcia czy warto czy nie?

Z góry dziękuję

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

oleje041281
#8 Zapaleniec#

Nasz firma ma podpisaną umowę z pocztą polską dlatego że wysyłamy paczki między 10kg a 20 kg i poczta jako jedyna nie bierze dopłaty za to. Na dzień dzisiejszy śmiało mogę powiedzieć że to najlepsza firma kurierska z jaką mieliśmy okazję współpracować.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@oleje041281 najlepsza może nie , ale ścisła czołówka

@Pszczola2013 jeśli wysyłasz tylko allegro i nie drażni cię dowożenie paczek do placówki PP to osobiscie takiej potrzeby nie widzę .

oznacz moderatorów

oleje041281
#8 Zapaleniec#

Wszystkie przesyłki odbiera Pocztex od nas codziennie. Minimum 5 przesyłek musi być i podjazd jest za darmo. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@oleje041281 owszem może to być argument , ale ja mam placówkę PP doslownie na rzut beretem , a paczki mam drobne .

oznacz moderatorów

oleje041281
#8 Zapaleniec#

To fakt, u nas 80 procent to gabaryty 20 kg wiec placówka odpada. 

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

@oleje041281 @mdrogeria Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pomoc. Mam jeszcze jednak pytanie, ponieważ jest to dla mnie niezrozumiałe. Chcę podpisać umowę z Pocztą Polską i Pani z którą mam podpisać umowę twierdzi że przesyłki w ramach Smart mogę nadawać przez wysyłam Allegro, natomiast wszystkie które są poza Smartem muszę nadawać TYLKO przez elektronicznego nadawcę PO CENACH  które mam w umowie z Pocztą Polską, czyli sporo wyższych. Czy to faktycznie tak wygląda? Naprawdę poza SMARTEM ceny obowiazją z allegro tylko przy samodzielnym nadawaniu na poczcie?

Z tego wychodzi że przesyłki poza SMART albo nadaję sama na poczcie albo płace więcej chcąc mieć podjazd kuriera po paczki?

 

oznacz moderatorów

oleje041281
#8 Zapaleniec#

wszystkie przesyłki nadajesz przez elektronicznego nadwagę równiez te z Smart. Jeśli transakcja jest poza allegro płacisz według ich ceniona, aby był podjazd darmowy minimum 4 paczki. Mimo początkowego przerażenia programem elektroniczny nadawca ,po czasie okazuje się że jest to najlepszy manager paczek, usługi też są na najlepszym poziomiem

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

@oleje041281 Mi niestety powiedziano że owszem przesyłki Smart nadając z elektronicznego nadawcy mam po cenach z allegro ale już te poza Smart (ale kupione na allegro) płacę po cenie jaką mam na umowie z pocztą polską, wiec do każdej dopłacam. Nie przeraża mnie elektroniczny Nadawca bo nadawałam dawniej paczki MINI tylko  to że do każdej przesyłki poza SMART dopłacam. Nie mówię o sprzedaży poza allegro, chodzi mi tylko o sprzedaż na allegro.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Pszczola2013 nie , źle zrozumiałaś , wszystkie przesyłki allegro smart czy bez smarta masz liczone w/g cennika allegro, jeśli nadasz przesyłkę z transakcji poza allegro to owszem będzie policzona zgodnie z cennikiem jaki masz w umowie z Pocztą  i na to otrzymasz indywidualną fakturę  ,a allegrowskie tak jak nadane przez WzA będą w rozliczeniach allegro .

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@Pszczola2013 

Ha, no to Pan, Pani handlowiec chce się oszukać. Wszystkie przesyłki z przedrostkiem Allegro, nie ważne czy opłacone metodą SMART lub nie nadajesz zgodnie z umową Allegro => Poczta Polska. Ceny są zgodne z regulaminem Allegro i to z Allegro będziesz się rozliczać.

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

@serwis-texas @mdrogeria Bardzo dziękuję. Też mi się wydawało to dziwne, dlatego zapytałam.

oznacz moderatorów