anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Upomnienie od allego za wykorzystanie nowego narzędzia: DODAJ ZDJĘCIA I OPIS Z KATALOGU

MAMY ROZWIĄZANIE!
GADCOM_SG
#9 Pomysłodawca#

Witam szanownych forumowiczów, chciałem podzielić się z Wami swoimi doświadczeniami związanymi z nową funkcjonalnością serwisu allegro. Mianowicie przy dodawaniu nowej oferty skorzystałem z opcji - "dodaj zdjęcia i opis z katalogu. Wszystko fajnie, pięknie, zdjęcia i opis załadowany do oferty, ogłoszenie aktywne.

Dziś otrzymuję wiadomość:

Otrzymaliśmy zgłoszenie od uprawnionego podmiotu, który współpracuje z nami w ramach programu Współpraca w Ochronie Praw.

W opisach Twoich ofert zostały umieszczone zdjęcia i grafiki, do których wyłączne autorskie prawa majątkowe posiada inny podmiot. Takie materiały możesz zamieścić wyłącznie za zgodą podmiotu uprawnionego (lub podmiotu przez niego upoważnionego).

Czytałem powyższe kilka razy, i nie dowierzałem. Allegro oferuje nową funkcjonalność, po czym za korzystanie z nowych rozwiązań otrzymujemy upomnienie od allegro, które mogą w konsekwencji /tu cytuję tekst z upomnienia/:

  • bezpośredni wpływ na obniżenie Jakości Twojej sprzedaży

  • ograniczenie dostępu do usługi Super Sprzedawca

  • konsekwencją może być nawet zawieszenie Twojego konta

  • możliwość podjęcia kroków prawnych przez właściciela autorskich praw majątkowych do zdjęć

Zapytałem więc uprzejmie, w czym jest problem. Odpowiedź:

odjęliśmy działania po weryfikacji wiarygodnego zgłoszenia od firmy XXXXXXX, podmiotu uprawnionego do reprezentowania właściciela marki XXXXXXXX.

W zgłoszeniu wykazano naruszenie praw autorskich do zdjęć/grafik zamieszczonych w opisie Pana oferty. W ofercie zostały wykorzystane zdjęcia lub grafiki, do których wyłączne autorskie prawa majątkowe posiada inny podmiot.

Do podjęcia działań zobowiązani jesteśmy po otrzymaniu zgłoszenia będącego tzw. wiarygodną wiadomością w rozumieniu art. 14 ust. 3. Ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Prosimy o niewystawianie ofert z wykorzystaniem zdjęć, do których autorskie prawa majątkowe posiada inny podmiot. Takie materiały może Pan zamieścić wyłącznie za zgodą podmiotu uprawnionego (lub podmiotu przez niego upoważnionego).

 

Czy ktoś z Was miał podobny przypadek? Jak można oferować funkcjonalność, która w konsekwencji może doprowadzić do podjęcia kroków prawnych przez właściciela autorskich praw majątkowych do zdjęć?

 

oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Oj, chyba ktoś się zaczyna dobierać do zawłaszczonych zdjęć... 

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

zastanawia mnie jedno, ciekawy jestem czy osoba, która utworzyła ten produkt również dostanie upomnienie, i druga sprawa, czy allegro usuwa taki produkt/zdjęcia ze swojej bazy. Bo to chyba logiczne, że tak powinni zrobić, skoro twierdzą, że nie mają do nich praw autorskich i udostępniają materiały bez zgody podmiotu dysponującego tymi prawami.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
-Butik-Julisia-
#10 Popularyzator#

pewnie nie - na kogo trafi na tego bęc !

Miałem tak raz - wystawiajac na jakimś koncie - produkty z hurtownii.

Mi zamknęli i upomienie - a X aukcji o tym samym EAN - dalej wisiała i pewnie wisi do dziś 🙂

 

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

oj @mikeza - tutaj jedyna logika to fuzzy logic 🤣

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@GADCOM_SG odpisz do Allegro, że dysponujesz zgodą od... Allegro. I jeśli ktoś ma wyjaśnić tą sytuację, to raczej portal, nie Ty. 😄

Co do ochrony praw do zdjęć, to wyjaśnienie tego z Allegro jest jak gra w szachy z gołębiem. Oni Cię karzą, ze względu na samo oświadczenie jakiegoś podmiotu, bez dowodów. Twoje natomiast oświadczenie, że to bzdura mają w d.... A tak naprawdę jeśli do administratora portalu, tu zarządcy bazaru, Ty oświadczasz, że nie łamiesz praw, to Allegro jest kryte i odpowiedzialność im żadna nie grozi. Natomiast zgłaszającemu łamanie praw zostaje droga sądowa i tam udowodnienie swoich racji.

oznacz moderatorów
GADCOM_SG
#9 Pomysłodawca#

Czekam na odpowiedź zwrotną, liczę, że usuną upomnienie, które otrzymałem i ogarną temat tej "super funkcjonalności". @ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
juraszekczesci
#10 Popularyzator#

Spoko mi typ zawinał zdjęcia z mojej aukcji hamsko wkleił w swoją jeszcze "przed" tą super funkcja. 
Napisałem do allegro wywalili na mnie jajka, żebym sam się dogadał z gościem haha kino kabaret i kpina. Dlatego jak inny może dlaczego ja nie. 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Upomnieć to powinni sami siebie ,w końcu sami stworzyli katalog i zasady korzystania z niego .

oznacz moderatorów
Instinct41
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie

oznacz moderatorów
-Butik-Julisia-
#10 Popularyzator#

dodam jeszcze jeden aspekt odnośnie katalogu - już nieco poza tą dyskusją ale wg. mnie też znaczący.

Myśle ,że Allegro to na rękę bo prowizja wiadomo - a jakość to pal pies.

Chodzi mi o wysyp nowych sprzedawców co rujnują Allegro długoterminowo wg. mnie - tych co to się spina z X hurtowniami i robi dropy nie widząc towaru - sprzedają od majtek bo smartfony.

Naaoglądali się Youtuba jak to można w dropie zrobić 100 tyś w drugim miesiącu działalności.

Potem dopiero widzą jak się wykładają na swoich błędach - część się zawija a wchodza nowi z nadzieją na duże zyski 🙂 

 

 

oznacz moderatorów
-Butik-Julisia-
#10 Popularyzator#

aha - katalog w sensie - że mają gotowca zatem praktycznie zero pracy - idą na gotwe na paru % - a ktoś się narobił wcześniej aby wprowadzić produkt. 

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@GADCOM_SG odnośnie tej funkcjonalności i tego jak bezmyślnie Allegro kopiuje wszystko jak leci, łącznie z opisami - pobrałem właśnie dane zmywarki AEG, w opisie "podarowanym" przez Allegro jest taka wzmianka:

"Proszę przed kliknięciem KupTeraz o kontakt, sprawdzę aktualny stan magazynowy i wyjaśnię jak wydłużyć Gwarancję do 5 lat.

Warto pytać sprzedawcę o aktualne PROMOCJE."

@ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  możecie wyjaśnić dlaczego opisy, które udostępniacie sprzedawcą, naruszają zasady tworzenia ofert?

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@medalik_2009 - odwalasz robotę nieistniejącego bota Allegro w kwestii analizy opisów ofert... Dobrze płacą? 😉

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@biosorcerer robię to ku chwale Allegro i całego handlu internetowego. Zgodnie z apelem admina tego forum. 😄

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@medalik_2009 Chwała Ci za to WIELKI BOCIE . 

A tak serio, to dziwię się, że skrypty nie trzepią takich ofert - skoro są niezgodne z regulaminem, tylko użytkownicy mają zgłaszać. Z drugiej strony skrypt by zawisł na pierwszej ofercie majfrenda 🤣

oznacz moderatorów
GADCOM_SG
#9 Pomysłodawca#

Rozmowa z pomocą allegro to jak "walenie głową w mur", na prośbę o usunięcie upomnienia otrzymałem tą samą odpowiedź co poprzednio  ... więc temat nowej funkcjonalności, która miała ułatwić wystawianie ofert jest jedną wielką .........

@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@GADCOM_SG Konsultuję Twoją sprawę z odpowiednim zespołem i dam Ci znać, kiedy otrzymam odpowiedź. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Qwin_sklep
#11 Animator#

Czy udało się coś ustalić w tej sprawie? Czy korzystanie z nowej funkcjonalności jednak niesie groźbę kary ze strony Allegro?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@GADCOM_SG Przepraszam Cię, że tyle to trwa. Twoją sprawę traktujemy priorytetowo i kiedy tylko otrzymam więcej szczegółów, to wrócę tutaj z odpowiedzią. Poproszę Cię o jeszcze chwilę cierpliwości. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów