anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Upomnienie od allego za wykorzystanie nowego narzędzia: DODAJ ZDJĘCIA I OPIS Z KATALOGU

MAMY ROZWIĄZANIE!
GADCOM_SG
#9 Pomysłodawca#

Witam szanownych forumowiczów, chciałem podzielić się z Wami swoimi doświadczeniami związanymi z nową funkcjonalnością serwisu allegro. Mianowicie przy dodawaniu nowej oferty skorzystałem z opcji - "dodaj zdjęcia i opis z katalogu. Wszystko fajnie, pięknie, zdjęcia i opis załadowany do oferty, ogłoszenie aktywne.

Dziś otrzymuję wiadomość:

Otrzymaliśmy zgłoszenie od uprawnionego podmiotu, który współpracuje z nami w ramach programu Współpraca w Ochronie Praw.

W opisach Twoich ofert zostały umieszczone zdjęcia i grafiki, do których wyłączne autorskie prawa majątkowe posiada inny podmiot. Takie materiały możesz zamieścić wyłącznie za zgodą podmiotu uprawnionego (lub podmiotu przez niego upoważnionego).

Czytałem powyższe kilka razy, i nie dowierzałem. Allegro oferuje nową funkcjonalność, po czym za korzystanie z nowych rozwiązań otrzymujemy upomnienie od allegro, które mogą w konsekwencji /tu cytuję tekst z upomnienia/:

  • bezpośredni wpływ na obniżenie Jakości Twojej sprzedaży

  • ograniczenie dostępu do usługi Super Sprzedawca

  • konsekwencją może być nawet zawieszenie Twojego konta

  • możliwość podjęcia kroków prawnych przez właściciela autorskich praw majątkowych do zdjęć

Zapytałem więc uprzejmie, w czym jest problem. Odpowiedź:

odjęliśmy działania po weryfikacji wiarygodnego zgłoszenia od firmy XXXXXXX, podmiotu uprawnionego do reprezentowania właściciela marki XXXXXXXX.

W zgłoszeniu wykazano naruszenie praw autorskich do zdjęć/grafik zamieszczonych w opisie Pana oferty. W ofercie zostały wykorzystane zdjęcia lub grafiki, do których wyłączne autorskie prawa majątkowe posiada inny podmiot.

Do podjęcia działań zobowiązani jesteśmy po otrzymaniu zgłoszenia będącego tzw. wiarygodną wiadomością w rozumieniu art. 14 ust. 3. Ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Prosimy o niewystawianie ofert z wykorzystaniem zdjęć, do których autorskie prawa majątkowe posiada inny podmiot. Takie materiały może Pan zamieścić wyłącznie za zgodą podmiotu uprawnionego (lub podmiotu przez niego upoważnionego).

 

Czy ktoś z Was miał podobny przypadek? Jak można oferować funkcjonalność, która w konsekwencji może doprowadzić do podjęcia kroków prawnych przez właściciela autorskich praw majątkowych do zdjęć?

 

oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46
-Butik-Julisia-
#10 Popularyzator#

sami sobie ukręcili bata - katalog to nic innego jak walka cenowa - nie liczy sie jakość tylko cena.

Mnie w 15 letniej historii w sprzedaży hurtowej uczono ,że przyłącznie się do walki cenowej to destrukcja dla firmy.

Tracą na tym sprzedawcy bo po kosmicznej prowizji Allegro - zostają jakieś marne % - zatem doświadczeni sprzedawcy szukają alternatyw poza Allegro - na ich miejsce pojawiają się "młode wilki" - niedoświdczeni bo się naoglądali filmików na Yb jak to można zrobić 100 000 w miesiac nie widząc nawet towaru  - i patrząc jak to robią to odniechciewa mi się tu już nawet robić zakupów  ( sprzedawcy co ma spiętych X hurtowni od majtek po skutery i o niczym bladego pojęcia i same błędy )

Nie wiem co Wy o tym sądzicie 

oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

Cel katalogu jest bardzo prosty. Pomyślcie, jaki jeden sklep nie dostanie żadnego ostrzeżenia za korzystanie z tych zasobów 😉

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Wystawiając pojedynczo idzie ogarnąć zdjęcia czy opis. Ale wystawiając z pliku np. 1000 ofert to co potem we wszystkie oferty wejść i edytować?

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@GADCOM_SG "odjęliśmy działania po weryfikacji wiarygodnego zgłoszenia od firmy XXXXXXX, podmiotu uprawnionego do reprezentowania właściciela marki XXXXXXXX." 


Należałoby poinformować podmiot, że zdjęcia zostały Ci udostępnione przez Allegro 😉 

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Widać, że rozwiązanie problemu zależy od tego, jaka to jest firma.

W przypadku "małego sprzedawcy" - Allegro po prostu spuszcza go razem z wodą w klozecie. 

Nagle spadła mi sprzedaż pewnych produktów, sporo czasu spędziłem na ich zdjęciach (nie były dostępne w internecie). Patrzę, a tu wiele ofert z moimi zdjęciami i opisami. Piszę do Allegro, a oni mi odpisują, że zgodnie z ich regulaminem, dodając produkt do katalogu - przenoszę na nich prawa autorskie i wszyscy mogą wykorzystywać te zdjęcia.

U mnie sprzedaż ustała, konkurencja wystawiła oferty z moimi zdjęciami z niższą ceną.

A teraz widzę, że to jest jakoś inaczej. Od czego to zależy. Od wielkości firmy? Od uznania jakiegoś pracownika Allegro?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@maxr01 Każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie. Jeśli podasz mi szczegóły, to ponownie zweryfikuję Twoje zgłoszenie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

@maxr01 

Duże firmy zabezpieczają swoje prawa autorskie, również do zdjęć. Dlatego też tworzą marki, aby były bardziej rozpoznawalne i taka walka łatwiejsza. Małe firmy zazwyczaj nie robią nic w tym kierunku albo jedynym zabezpieczeniem ma być znak wodny.

Jeśli skierowałbyś sprawę do sądu, to pierwsze co musisz zrobić, to udowodnić że to Ty robiłeś te zdjęcia. Czyli musisz dysponować pełnymi, oryginalnymi zdjęciami z aparatu. Większość aparatów m domyślnie zapis z kompresją, np JPEG, ale to jest zbyt ubogi format na dowód autorstwa. W moim aparacie w sekcji jakość zdjęć, jest np opcja zapisu NEF(RAW)+JPEG ***

Dzięki temu otrzymujesz oryginalny plik z zapisem z matrycy, więc masz już szanse udowodnić swoje autorstwo (niestety ten format zabiera sporo miejsca, to naprawdę duże zdjęcie). Ten co kopiuje pliki, będzie miał inne formaty zdjęć, a na pewno nie będzie dysponował tym oryginalnym bez żadnych późniejszych przeróbek. 

Dam sobie uciąć głowę, że 99,9% małych firm nie zapisuje zdjęć bez kompresji, wiec z czym ma walczyć w sądzie? Allegro po prostu to brutalnie olewa.

***NEF to stworzony przez Nikona format pliku RAW, umożliwiający bezstratny zapis danych z aparatów fotograficznych. Zdjęcia w NEF nie podlegają kompresji, dzięki czemu wiernie odwzorowują obraz rzutowany na matrycę światłoczułą.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów