anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usunięto oferty z tym samym EAN

MarcinSaks
#8 Zapaleniec#

Witam, usuneliście mi kilkadziesiąt aukcji, pod powodem ten sam EAN. Problem jest jednka inny jak mam wystwić pilota do TV, skoro jeden konkretny model pilota pasuje do kilkudziesieciu, a czasem i ponad 100 modeli TV? Kupujący wyszukują po modelu TV, a nie kodzie ean !!! Co mam do każdego tworzyć nowy EAN??? Już widzę jaki bałagan zrobiliście u innych sprzedawców np. cześci do samochodów,gdzie jedna część pasuje do wielu modeli ...

Proszę więc o informację jak mam wystawiać pilota dedykowanego do konretnego modelu TV, skoro mogę wystawić jedną aukcję a takich modeli TV jest około 80-90 ?

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

MarcinSaks
#8 Zapaleniec#

Dlatego powinno być tak wpisujesz w wyszukiwarkę: pilot Philips 65pus7334 oryginał i tak szukasz i masz… ale tego już nie zrobisz bo Allegro zabrania dedykowanych aukcji do produktu który ma zastosowanie w tym wypadku ponad 100 modelach Philipsa z ostatnich 4 lat…

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Dokładnie. Ja tak kiedyś szukałem wieszaka na telewizor. Po przejrzeniu chyba 6 stron ofert  tego samego wieszaka,  od tej samej firmy, tylko różnie nazywanego  , dostałęm ciężkiej **piiip**icy mięśnia sercowego .  W końcu skoczyłem do sklepu stacjonarnego , kupiłem profile, wiertła i sobie sam zrobiłem . 

oznacz moderatorów

servicecard
#9 Pomysłodawca#

95% ludzi szukających pilota nie czyta opisów. Nikt nie wpisze w wyszukiwarkę pilot Sony i nie przeszuka 100 stron w poszukiwaniu swojego modelu tylko wpisze bardziej precyzyjne dane. Piloty programowane są dedykowane do konkretnych modeli i nie jest to ciągle to samo.

Spróbuj poszukać pilota w telefonie.... to jest dopiero wyczyn... 

oznacz moderatorów

MarcinSaks
#8 Zapaleniec#

Pilot oryginalny (bo takie sprzedaje) pasuje czy to w Sony Philips LG  przeważnie od kilkunastu do kilkuset modeli TV. A dodatkowo powiem tak… TV Sony czy ma 30 lat czy ma 1 rok, to pilot oryginalny zawsze pasuje… inna sprawa Sony modele pilotów których zakończyła się produkcja zastępuje nowszym modelem… więc aby je zaoferować zarówno do modelu starszego jak i nowszego to nie mam jak tego zrobić… to samo będzie w motoryzacji (klienci nie znają numerów części) a jak szukają np. klocków hamulcowych to wpisują markę, model i rocznik … a do ilu takie klocki pasują tak samo do wielu… 

oznacz moderatorów

YIVO
#11 Animator#

W punk! 🙂

oznacz moderatorów

YIVO
#11 Animator#

Na tym przykładzie ostatnie "usprawnienie" ma jeszcze jakiś sens. Ale jak to ma funkcjonować w przypadku części zamiennych, np. do samochodów? Przecież niejednokrotnie jakaś część zamienna pasuje do danej grupy gdzie w skład wchodzi kilka marek oraz modeli, nadal nie jest to jednak część uniwersalna bo przeznaczona tylko do tych konkretnych modeli, jeśli dla przykładu ktoś szuka części do A3 a jest stosowana również w innych markach i modelach no to nie ma innej opcji niż zorbienie kilku ofert z różnymi tytułami, część ciągle ta sama z tym samym EAN ale zastosowanie/kompatybilność szeroka, podkreślając jednak, nie uniwersalna.

oznacz moderatorów

MarcinSaks
#8 Zapaleniec#

Czyli rozumiem że w parametrach pilota Philips który jest dedykowany do 100 tv  mam wpisać dedykowany do: (i tu lista tych 100 modeli) ? I najważniejsze czy klient jak wpisze w wyszukiwarkę model TV bo tak są poszukiwane piloty, to mu wyszuka tę ofertę? Tak jak pisałem w Philips jeden pilot pasuje przeważnie od kilku do kilkuset modeli TV… dlatego wcześnie w tytule aukcji był podany model TV i na tej aukcji był sprzedany oryginał taki jak był przy nowym TV… 

To jak to rozwiązać? A może zacząć sprzedawać używane/powystawowe/po zwrocie???

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Szybciej jest wpisać 100 modeli w parametry lub opis, czy stworzyć 100 ofert, gdzie też trzeba wpisywać w tytuł różne różne modele. Nie róbcie $%^*@# z logiki i syfu z listy ofert.

oznacz moderatorów

rtvpio
#8 Zapaleniec#

Witam
Mam ten sam problem z pilotami , nie da się wpisać we własny parametr do czego pasuje pilot bo tam jest miejsce tylko do 50 znaków a modeli telewizorów jest np. 100 typów , po za tym przy wyszukiwaniu parametry nie są przeszukiwane, a wszyscy wyszukują pilota po modelu telewizora bo modelu pilota nikt nie zna. Ten sam pilot pasuje do różnych modeli telewizorów i te modele były rozróżniane w tytule aukcji, Może być jedna oferta z danym pilotem ale musi być możliwość wyszukania do jakiego modelu telewizora ten pilot pasuje. Proszę o informacje jak wystawić taką aukcje , gdzie wpisać modele telewizorów aby można było je wyszukać

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@rtvpio umieścić w opisie. W szukajce jest opcja zaznaczenia by przeszukiwała również opisy.

oznacz moderatorów

Iron-Bike
#9 Pomysłodawca#

O tym jest ta cała dyskusja, że klienci właśnie nie szukają po opisie tylko po tytułach, a nie da się zamieścić kilkudziesięciu czy kilkuset modeli w tytule jednego ogłoszenia. A Allegro, zamiast pomóc znaleźć rozwiązanie i np. umożliwić w wybranych kategoriach ustawienie zmiennych tytułów i opisów dla jednego przedmiotu, albo chociażby ustawić domyślne szukanie po opisach, to zrzuca ten problem na sprzedawców i usuwa im ogłoszenia. Żenujące podejście!

Swoją drogą to kolejny już przykład jak bardzo do d... jest cały ten katalog. Ciekaw jestem ile utrzymanie tego burdelu kosztuje, o ile niższe prowizje mogłyby być gdyby nie trzeba było zatrudniać ludzi i zużywać zasobów do prowadzenia tego nikomu niepotrzebnego badziewia. W złą stronę to idzie, coraz bardziej się upodobnia do Amаzona, którego nie lubię ze względu na brak przejrzystości ofert, która do niedawna była zaletą Allegro, ale zaczęło się zmieniać na gorsze...

oznacz moderatorów

rtvpio
#8 Zapaleniec#

W opisie są umieszczone modele do których pasuje pilot ale opisy nie są przeszukiwane a nikt nie wyszykuje w opisach bo mało kto wie że jest w ogóle taka opcja i że akurat pilota do swojego telewizora musi szukać w opisach

oznacz moderatorów

YIVO
#11 Animator#

Mało tego, większość użytkowników dokonuje zakupów przez urządzenia mobilne, w pionowym widoku mobilnym nie da się właczyć opcji "szukaj w opisie", aby to zrobić trzeba obrócić urządzenie aby ekran był w widoku poziomym

oznacz moderatorów

servicecard
#9 Pomysłodawca#

Kim Ty jesteś, że tak usilnie bronisz kretyńskich zmian wprowadzanych przez Allegro przez ludzi (ignorantów) nie mających zielonego pojęcia o tym co oni właśnie zrobili? Nam zatrzymali w 95% sprzedaż w tym właśnie okresie pilotów, z którymi pracujemy od 20 lat i jakoś przez 20 lat było wszystko dobrze a teraz jakiś **piiip** mówi nam, ze dobrze to jest tak jak teraz jest! Ogarnij się i przestań bronić kretyńskich pomysłów! A jak nie rozumiesz o czym piszemy to łaskawie przestań **piiip**ć głupoty. Jako przykład możemy wymienić piloty produkowane przez firmę ELMAK - niezależnie jakie one były (te zastępcze - obecnie zresztą już nie produkowane) miały one jeden kod ean. Podobnie jest z tymi, które programujemy - jest jeden typ i tyle - nikt nie jest w stanie wpisać kilkuset tysięcy modeli do których może pasować pilot w jakichś parametrach, pomijając już to, ze skąd potem ktoś ma wiedzieć co sobie Klient wybrał z tych to przeszukanych parametrów.

oznacz moderatorów

Iron-Bike
#9 Pomysłodawca#

W którymś innym wątku ktoś pisał, że jak zrobi się różne ceny - choćby o 1 grosz - to już system widzi to jako różne oferty, nawet jak mają ten sam EAN. Może spróbujcie zróżnicować ceny tych pilotów, zaprogramowane do różnych telewizorów w różnych cenach taniej lub drożej o grosze, to będziecie mogli znowu wystawić je jako piloty dedykowane do konkretnych modeli. Wiem że nie do końca fair wobec kupujących, że mają płacić różne ceny za w zasadzie ten sam towar, ale to Allegro ustala głupie zasady, do których nie da się dostosować inaczej.

oznacz moderatorów

servicecard
#9 Pomysłodawca#

Co do "Allegro ustala głupie zasady, do których nie da się dostosować inaczej" masz rację - sami tworzą bzdurne zasady, które zmieniają jak im się podoba, bez jakiejkolwiek wiedzy o tym co robią. 

Najpierw było, że ma mieć inną nazwę - zrobiliśmy. Przez 17 lat to funkcjonowało. Teraz mimo, że te nazwy są różne - to wymyślili coś innego bez żadnych konsultacji, zapytań. Jak zwykle. Co do ceny różnej o 1 grosz - to  przy 450 pozycjach nie widzę tego, bo dla klienta Allegro  1 grosz "robi różnicę". Poza tym sprawdzają EAN, miniaturkę i produkt, z którym oferta jest połączona - więc cena nie jest brana pod uwagę. 

oznacz moderatorów

YIVO
#11 Animator#

To działało kiedyś, po ostatnich zmianach cena nie ma znaczenia, patrzą tylko na EAN i zdjęcie główne.

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

W waszym dziale potrzebny by był taki katalog w katalogu, coś jak tecdoc dla części samochodowych. Tak żeby się indeksował w wyszukiwarce a nie trzeba było tworzyć setki ofert na ten sam produkt tylko po to by wszystkie modele wymienić w tytule.

Musicie się spiąć i męczyć o to allegro.

oznacz moderatorów

servicecard
#9 Pomysłodawca#

Jak na razie, to po zgłoszeniu problemu w poniedziałek po informacji " Proszę o chwilę cierpliwości. Jak tylko otrzymam informację w tej sprawie, powrócę do Pani z wiadomością." - CISZA. Sami stworzyli  problem i nie wiedzą jak rozwiązać?

oznacz moderatorów

YIVO
#11 Animator#

Wiecie już coś w temacie? Bo my też walczymy, mamy ten sam problem ale inna kategoria produktów, dziennie setki email z usuniętymi ofertami. Od 2 tygodni bram odpowiedzi od opiekuna Allegro.

oznacz moderatorów