anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uszkodzenie paczki przez kuriera?

YACCON
#9 Pomysłodawca#

Witam. 

Jak zabezpieczacie się przed odebraniem uszkodzonej paczki od kuriera przez kupującego?

Piszecie na aukcji np. reklamacja tylko z protokołem uszkodzenia spisana w obecności kuriera?

Czy sprawdź w obecności kuriera?

A może jakaś naklejka ostrzegawcza na paczce?

Już drugą  paczkę  klient chce zwrócić bo towar jest uszkodzony. Teraz wraca rurka stelaża do basenu. Wygląda jakby ktoś po niej przejechał walcem.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

az1rael
#21 Demiurg#

@YACCON prawa nie znasz albo kupującemu stosujesz art 34.4 uk albo kupujący wspólpracuje i sam składa reklamację lub udostepnia ci wszelkie dane do zlożenia reklamacji przez ciebie łaski nie robi bo zastosowanje art 34.4 uk po 7 dniach od odebrania nie wniósł zastrzeżen do odbioru czyli zawartość była cała

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak ponosi a jak była uszkodzona paczka to ponosi za użytkowanie?:art 34.4 uk

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@YACCON spisz protokół szkody i napisz że za odesłany towar odpowiada nadawca, złóż reklamację a potem obciąż kupującego jak odrzucą za złe pakowanie. Ważne też czy to reklamacja czy odstąpienie bez podania przyczyny 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

drobok
#10 Popularyzator#

kurier nie ma obowiązku wozić protokołu szkody, a paczki przed podpisaniem ci nie wyda. Najprościej zamawiać do paczkomatu, nikt nie wciśnie sąsiadowi, masz monitoring a przy odbiorze możesz zaznaczyć że paczka uszkodzona. Najważniejsze to magrywać rozpakowanie gdyby chcieli ci wcisnąć uszkodzony towar lub niepełne zamówienie.

oznacz moderatorów

YACCON
#9 Pomysłodawca#

Ala ja jestem wysyłającym. Ostatnio kurier uszkodził nawet stalowe rurki od basenu 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@YACCON wszystko masz na stronie przewożnika w necie kurier ci nie potrzebny. Tam złożysz protokół i reklamację wraz z dokementacją zdjęciową

oznacz moderatorów