anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

VAT 0% na Allegro.cz

SMA-Krosno
#8 Zapaleniec#

 @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Czy są plany na rozwiązanie kwestii sprzedaży B2B na rynku .cz?

Analizujemy możliwość wejścia na Allegro.cz. Jednak z tego co czytam, w przypadku zakupu na firmę Allegro i tak pobierze od klienta 23% VAT, które ja powinnam mu zwrócić. W naszej dużej organizacji takie ręczne procesy są niemożliwe do wdrożenia.  Jakie są plany Allegro odnośnie rozwiązania tej sytuacji? 

Czy ewentualnie jest możliwość wykluczenia sprzedaży B2B (na FV) wyłącznie dla rynku .cz, przy pozostawieniu jej na rynku PL?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@SMA-Krosno Nie, takie wyłączenie nie jest możliwe.

Nie wykluczamy, że w przyszłości proces zakupu przez firmę będzie działał w Allegro.cz tak samo jak w Allegro.pl. O wprowadzeniu usprawnień w tym obszarze poinformujemy Was jak zwykle z wyprzedzeniem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@nat_not ale to nie jest odpowiedź na całość zapytania !!!

w przypadku zakupu na firmę Allegro i tak pobierze od klienta 23% VAT, które ja powinnam mu zwrócić.

Kiedy to poprawicie, a jak OSA radzi se z takimi przypadkami ???? Prowizję płacicie od tych 23 % i oddajecie Vat na konto kupującego B2B ???

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Safe_Home_Europe
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, też prosiłabym o informacje kiedy allegro wprowadzi poprawki w tym obszarze. 

 Jako firma czeska sprzedająca do Polski, nie możemy przez allegro sprzedawać firmam. Klienci ciągle się nas na to pytają, ale jedyne co im możemy powiedzieć, to że czekamy na zmiany, które musi wprowadzić allegro. Będziemy czekać, mam nadzieje tylko, że nie za długo. 

 

Pozdrawiam. 

Safe Home Europe 

 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Safe_Home_Europe na tę chwilę Allegro nie wspiera takich transakcji. Oczywiście, gdy to się zmieni, poinformujemy Was o tym.
Co mogę podpowiedzieć, to z tego co wiemy, to sprzedający radzą sobie z tym tematem przez zwroty kwoty odpowiadającej VAT lub traktując cenę oferty na platformie jako netto.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika dziwne weszliście na rynki zagraniczne i nie ma podstawowego rozwiązania !!!

przez zwroty kwoty odpowiadającej VAT

A czy wtedy zwrócicie prowizję od zwróconego Vat u ?

lub traktując cenę oferty na platformie jako netto

A usuniecie negatywy ? przecież wtedy towar wyjdzie droższy o Vat dla kupującego 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów