anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W jaki sposób Allegro zapobiega wystawianiu negatywnych ocen przez konkurencję?

Zielone_witaminy
#9 Pomysłodawca#

Cześć. Ostatnio na yt trafiłem na filmik o tym jak można zniszczyć konkurencję, tworząc kilka kont i wystawiając  im negatywy. Natomiast tu czytałem o sytuacji w której ten sam klient 3 razy z różnych kont zamawiał towar nie płacił i wystawiał negatywa (Podobno adres wysyłki był ten sam).

I tu moje pytanie czy allegro w jakiś sposób to monitoruje czy komentarze negatywne są wystawiane np. z tego samego ip ? Czy jest jakaś możliwość obrony przed takimi praktykami ?

A jeśli nie, to może to też działać w drugą stronę przy wystawianiu pozytywnych opinie. Zakładanie kilku prywatnych kont robienie zakupów bez wpłaty i wystawianie sobie pozytywów.

Wiem, że regulamin tego zabrania ale w jaki sposób jest to weryfikowane ?

 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

mdrogeria
#21 Demiurg#

Zielone_witaminy niedawno się trochę zmieniło . Tak do nie zapłaconej transakcji wystawi się ocenę , ale po 7 dniach z braku zapłaty transakcja zostaje automatycznie anulowana , a ocena znika .

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mdrogeria Tak jest chyba tylko przy zakupach w opcji KUP TERAZ bo w licytacjach to automatycznie anulują dopiero po 30 dniach a to sporo czasu by komuś zniszczyć renomę.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Zielone_witaminy nie mogę zdradzać metod działania w takich przypadkach, ale możesz być spokojny. Weryfikujemy to, więc jeśli będziesz miał podejrzenia, że ktoś w ten sposób próbuje zaszkodzić Twojej sprzedaży, bardzo proszę zgłaszaj to do nas. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

xkolejorzx
#10 Popularyzator#

Tak się Pani tylko wydaje. Chińczycy w sekcji zdrowie wystawiają sex lalki za 3 zł.. Z innego konta kupują, wystawiają opinię i sami sobie setki pozytywnych komentarzy tego samego przedmiotu. Aby przyćmić oceny negatywne. Pod tytułem sex lalka jest peruka. Przedmiot niezgodny z opisem. Takie rzeczy na allegro tylko z chińczykami lool

Jeden z wielu sprzedawców z Chin : [edycja]

Przechwytywaniea.PNGPrzechwytywanie.PNG

 

 

oznacz moderatorów

Zielone_witaminy
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie o tym mówię to samo można zrobić w drugą stronę.

oznacz moderatorów

xkolejorzx
#10 Popularyzator#

 To samo tu, za 3 złote majty z Chin z przesyłką i pozytywne komentarze, które śmiem twierdzić wystawione są przez sprzedawcę.

Konto Firmowe :

[edycja]

Przechwytywanie.PNGPrzechwytywaniea.PNG

oznacz moderatorów

xkolejorzx
#10 Popularyzator#

I co ? Wyedytowane, moje zdjęcia usunięte. A setki komentarzy tego samego produktu po 5 10 tego samego dnia nadal istnieją u tych sprzedawców.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@xkolejorzx, przekazałam Twoje zgłoszenie do odpowiedniego działu - będziemy to weryfikować. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Fachoviec_pl
#8 Zapaleniec#

To ciekawe, mam sytuację taką: kupujący zakupił poprzez kup teraz produkt i zapłacił za niego, jednak w aukcji pojawił się błąd polegający na braku informacji o tzw. minimum logistycznym. Kupujący tuż po zakupie otrzymał od Nas o tym informację i nie odzywał się, za jakiś czas napisał kiedy otrzyma zakupiony produkt a w odpowiedzi uzyskał informację tę samą informację co wcześniej tj. że może odstąpić od zakupu ze zwrotem ewentualnie dokupić właściwą ilość do minimum logistycznego. Za jakiś czas wystawia wiadomość że oszuści i naciągacze po czym wystawia Negatywa - dla mnie to działanie z premedytacją takie aby zniszczyć Sprzedającego. Jesteśmy Nowym podmiotem ale takie zagrywki są poniżej pasa. Oczywiście sprzedaż padła na pysk. Allegro nie sprawdza przebiegu aukcji w żaden sposób. Myślę że trzeba uciekać z Allegro bo te praktyki powodują tylko nerwy i stratę czasu.  

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Fachoviec_pl sam piszesz że czegoś nie dopisaliście, klient kupił i nie chcecie wysłać i się dziwicie że macie negatywa 😞  było nadać co kupił i poprawić opis co by na przyszłość było jasne co się kupuje 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Fachoviec_pl
#8 Zapaleniec#

NIE BYŁO TO MOŻLIWE A KLIENT MIAŁ INFORMACJĘ O TYM ŻE MOŻE ODSTĄPIĆ OD ZAKUPU TUŻ PO JEGO DOKONANIU, WIĘC NIKT NIKOMU NIE BYŁ NICZEGO WINIEN. KWESTIA TYLKO I WYŁĄCZNIE DECYZJI.  

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Zrobiła bym to samo gdybym była kupującą w tej aukcji.   Jakiś czas temu  zrobiłam pomyłkę w podanej długości. Zamiast 1050 mm podałam 10500 mm. Podobno zero nic nie znaczy, ale nie w tym miejscu. W efekcie  kupujący płacąc 50 zł , otrzymał towar za ponad 500.  Takie są koszty braku uwagi przy wystawianiu aukcji.  Trzeba ponieść konsekwencje za to co się robi lub za to czego się nie robi a powinno się zrobić.

oznacz moderatorów

Fachoviec_pl
#8 Zapaleniec#

Pani Moniko, z całym szacunkiem co weryfikujecie, moja sprzedaż spadła do 0 przez negatywa który został wystawiony z naruszeniem Regulaminu Serwisu Allegro, w wiadomości od Klienta zostałem nazwany Kłamcą i Oszustem co narusza dobre Imię Firmy. Ok, popełniliśmy błąd w opisie o czym Klienta poinformowaliśmy pół godziny po zakupie - Klient został poinformowany o możliwym zwrocie lub innej opcji zakupu. Po kilku dniach Klient pyta co z jego zakupem kiedy go dostanie, wówczas wysyłamy ponownie informację aby się wypowiedział. Wypowiedział się nazywając Nas Oszustami i Naciągaczami i wystawił negatywa. Obsługa serwisu Allegro twierdzi że nie ma dostępu do wiadomości i nie ma możliwości nic zrobić. Sposób działania serwisu Allegro budzi Nasze zastrzeżenia, w trosce o Nasze dobro wychodzimy ze sprzedaży poprzez Allegro do innych serwisów które zapewniają poszanowanie. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Fachoviec_pl Rozumiem, że nie jesteś zadowolony z otrzymanego, negatywnego komentarza, ale nasi pracownicy informowali Cię już, że nie narusza on regulaminu Allegro. Generalnie w tej sytuacji musimy pozostać neutralni w stosunku do obu stron trasakcji, ponieważ nie wiemy jak wyglądał jej cały przebieg i czy np. nie było między Wami kontaktu przez inne kanały. Jeśli chodzi o same wiadomości między Sprzedającymi, a Kupującymi to tutaj nasi pracownicy również przekazali Ci prawidłowe inforamcje. Nie czytamy treści tych wiadomości i nie mamy podstaw, aby wyciągać z nich jakiekolwiek konsekwesncje. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Fachoviec_pl
#8 Zapaleniec#

Nie czytacie treści wiadomości to po co ten Regulamin, to na jakiej podstawie reagujecie. To kpina. Kontaktu przez inne kanały nie było i jest to wymówka aby umyć ręce. Dziękuje za informację. Teraz jestem na 100% pewien że można zniszczyć każdą firmę a serwis Allegro i tak z tym nic nie zrobi - bo nie czyta wiadomości i nie może. Dziękuje za odpowiedź, szkoda czasu.  

oznacz moderatorów

Firma_Karwil
#10 Popularyzator#

PANI MODERATOR PROSZĘ SIĘ NIE OŚMIESZAĆ.KUPUJĄCY KUPIŁ U MNIE 6 RAZY PO 7 ZAKUPIE ZADZWONIŁ I POWIEDZIAŁ CO MA DODATKOWO DOŁOŻYĆ DO PACZKI,BO JAK NIE TO WYSTAWIA 7 NEGATYWÓW.OCZYWIŚCIE NIE ULEGŁAM,A ZGŁOSIŁAM MODERATORCE ,A TA ODPISAŁA,ŻE NIC NIE MOŻNA ZROBIĆ.KUPUJĄCY WYSTAWIAŁ CO KILKA DNI NEGATYWY.GOŚCIA ZABLOKOWAŁAM ,ALE NADALE KUPUJE NA ALLEGRO I NACIĄGA KOLEJNYCH SPRZEDAJĄCYCH.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Zielone_witaminy Jeśli konkurencja zadziała sprytnie, Allegro nie ma podstaw do usunięcia. 

oznacz moderatorów

Newday5
#11 Animator#

Chętnie zobaczę ten film poproszę tytuł lub link?

oznacz moderatorów

Zielone_witaminy
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów