anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W jaki sposób Allegro zapobiega wystawianiu negatywnych ocen przez konkurencję?

Zielone_witaminy
#8 Zapaleniec#

Cześć. Ostatnio na yt trafiłem na filmik o tym jak można zniszczyć konkurencję, tworząc kilka kont i wystawiając  im negatywy. Natomiast tu czytałem o sytuacji w której ten sam klient 3 razy z różnych kont zamawiał towar nie płacił i wystawiał negatywa (Podobno adres wysyłki był ten sam).

I tu moje pytanie czy allegro w jakiś sposób to monitoruje czy komentarze negatywne są wystawiane np. z tego samego ip ? Czy jest jakaś możliwość obrony przed takimi praktykami ?

A jeśli nie, to może to też działać w drugą stronę przy wystawianiu pozytywnych opinie. Zakładanie kilku prywatnych kont robienie zakupów bez wpłaty i wystawianie sobie pozytywów.

Wiem, że regulamin tego zabrania ale w jaki sposób jest to weryfikowane ?

 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

mdrogeria
#21 Demiurg#

Zielone_witaminy niedawno się trochę zmieniło . Tak do nie zapłaconej transakcji wystawi się ocenę , ale po 7 dniach z braku zapłaty transakcja zostaje automatycznie anulowana , a ocena znika .

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#17 Koryfeusz#

@mdrogeria Tak jest chyba tylko przy zakupach w opcji KUP TERAZ bo w licytacjach to automatycznie anulują dopiero po 30 dniach a to sporo czasu by komuś zniszczyć renomę.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderator
Moderator

@Zielone_witaminy nie mogę zdradzać metod działania w takich przypadkach, ale możesz być spokojny. Weryfikujemy to, więc jeśli będziesz miał podejrzenia, że ktoś w ten sposób próbuje zaszkodzić Twojej sprzedaży, bardzo proszę zgłaszaj to do nas. 

   Monika
   Moderator


   _____________
   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

xkolejorzx
#8 Zapaleniec#

Tak się Pani tylko wydaje. Chińczycy w sekcji zdrowie wystawiają sex lalki za 3 zł.. Z innego konta kupują, wystawiają opinię i sami sobie setki pozytywnych komentarzy tego samego przedmiotu. Aby przyćmić oceny negatywne. Pod tytułem sex lalka jest peruka. Przedmiot niezgodny z opisem. Takie rzeczy na allegro tylko z chińczykami lool

Jeden z wielu sprzedawców z Chin : [edycja]

Przechwytywaniea.PNGPrzechwytywanie.PNG

 

 

oznacz moderatorów

Zielone_witaminy
#8 Zapaleniec#

Dokładnie o tym mówię to samo można zrobić w drugą stronę.

oznacz moderatorów

xkolejorzx
#8 Zapaleniec#

 To samo tu, za 3 złote majty z Chin z przesyłką i pozytywne komentarze, które śmiem twierdzić wystawione są przez sprzedawcę.

Konto Firmowe :

[edycja]

Przechwytywanie.PNGPrzechwytywaniea.PNG

oznacz moderatorów

xkolejorzx
#8 Zapaleniec#

I co ? Wyedytowane, moje zdjęcia usunięte. A setki komentarzy tego samego produktu po 5 10 tego samego dnia nadal istnieją u tych sprzedawców.

oznacz moderatorów

mr_oma
Moderator
Moderator

@xkolejorzx, przekazałam Twoje zgłoszenie do odpowiedniego działu - będziemy to weryfikować. 

   Maja
   Moderator


   _____________
   Jeśli zdanie kogoś innego trafia w Twój punkt widzenia,
   nie czekaj i przyznaj tej osobie W punkt!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Zielone_witaminy Jeśli konkurencja zadziała sprytnie, Allegro nie ma podstaw do usunięcia. 

oznacz moderatorów

Newday5
#10 Popularyzator#

Chętnie zobaczę ten film poproszę tytuł lub link?

oznacz moderatorów

Zielone_witaminy
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

FitnesFit
#7 Wielbiciel#

Jest jeszcze jedna metoda żeby uwalić komuś aukcję 8 Allegro nic z tym nie robi np masz aukcję, która dobrze się wyświetla i masz spora sprzedaż na tej aukcji. Konkurencja chce uwalić twoją aukcję i kupuje w twojej aukcji z paru kont  wystarczy z 4-5 kont i odstępuje od umowy w ten sam dzień  i gwarantuje ci, że twoja aukcja przestaje istnieć. System wyłapuje, że aukcja jest mało wartościowa skoro tyle odstaoien w tak krótkim czasie i konkurencja wie,że tak można robić i tak robią. Miałem taką sytuację zgłosiłem to ale nic z tym nie zrobili. Moja aukcja przestała istnieć spadła na samo dno wyszukiwarki z 4000 wejść zrobiło się 50 wejść miesięcznie na aukcję. Najlepsze jest to, że ewidentnie widać ze ktoś działa na szkodę a n8c z tym nie robią. Sprzedajesz nie ma odstaoien 9d umowy zadnych a tu raptem w ciągu 4 godzin 5 zakupów i 5 odstąpień od umowy tego samego produktu no niby jazdę z innego konta ale ja wiem ze to konkurencja i Allegro też o tym wie bo inaczej nie wytłumaczysz tego. 

oznacz moderatorów