anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W jaki sposób radzicie sobie z widełkami prowizji na allegro?

metal-shop
#9 Pomysłodawca#

Witam, 

W jaki sposób sobie radzicie z widełkami prowizji. Mam kłopot z ustalaniem cen aby kleiło się to wszystko. 
Allegro bierze prowizje od produktu oraz przesyłki i zdarzają się sytuacje, że mam produkt który kosztuje 3 zł a ktoś go zamawia z dostawą za 18 zł ^^ 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Z taka drobnicą to jest problem, pakiety zestawy a inni rezygnują z tego asortymentu.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@metal-shop  my po prostu patrzymy na całość w skali miesiąca. jeśłi po odjeciu kosztów jesteśmy na plusie to ok jełsi po odjeciu kosztów zaczynamy sie zbliżac do zera - znaczy trzeba podnieść ceny.

I dla jasności nie patrzymy tylko na koszty allegro lecz na wszystkie koszty związane ze sprzedażą inetrnetową: prowizje, wysyłki , pracownicy, opakowania relkama itd. 

Wyliczac pojedyncze ceny "tak aby coś zostało" już dawno przestaliśmy. Jak coś nie rotuje trzeba sie pozbyć poniżej kosztów, jełsi czegos sprzedaje sie wiecej mozna podnieśc cene . 

oznacz moderatorów

metal-shop
#9 Pomysłodawca#

Korzystacie z jakiś narzędzie zewnętrznych które ułatwiają takie wyliczenia ? Ja aktualnie korzystam tylko i wyłącznie z baselinker'a żeby nie tracić czasu na drukowanie paragonów/faktur oraz etykiet 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@metal-shop tu nie ma co filozofować, trzeba dać taką marżę, żeby pokryła wszystkie prowizje, dopłaty, reklamacje, zwroty. Wiadomo, że na jednym produkcie wyjdzie więcej, na drugim mniej. Ja biorę różne czynniki, między innymi czasochłonność pakowania, produkty szybkie i łatwe do wysłania mogą być na mniejszej marży, a takie ,które generują czas i koszty (większe pudełka, dodatkowe zabezpieczenia) sprzedaje się z większą prowizją. Z niektórych wręcz zrezygnowałem, bo ryzyko uszkodzenia i fatyga z tym związana była zbyt duża w porównaniu do zarobku. Nie ma po prostu złotej reguły, a takie sztuczne wyliczenia w programach nic nie dają, bo realia są zupełnie inne.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

AkcOgrod-pl
#10 Popularyzator#

Tego nie wyliczysz bo raz kupi ktoś takiej drobnicy na 45zł na smart i wybierze paczkomat (wtedy masz prowizję od towaru plus dopłatę do wysyłki bodajże 1,49). Innym razem ktoś wybierze drobnicy za 65zł i zależnie od wybranej dostawy masz już wyższą dopłatę do przesyłki. A innym razem wybierze jedną sztukę za 5zł i najdroższą dostawę za która dopłacasz i jeszcze płacisz prowizję od towaru i przesyłki.

Jak ktoś już tu pisał, tylko zestawienie miesięczne ma tu sens.

Jeśli możesz sobie na to pozwolić to potraktuj mniej rentowną sprzedaż jako nabijanie wyników i komentarzy. Taka drobnica na której teoretycznie nie zarabiasz podnosi poziom konta (o ile masz dużo takiej sprzedaży) przez co masz wyższą pozycję droższych ofert. Ja na tym "jadę". Ale to już musi być przemyślane i dostosowane do twoich warunków.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@AkcOgrod-pl dokładnie, ogólnie drobnymi rzeczami nie opłaca się handlować, ale często są np. potrzebne do dobrania przez klienta do smarta, ja sam jak kupuję to tak robię i dorzucam sobie do koszyka jakieś drobiazgi, żeby dobić do 45zł

z drugiej strony będzie więcej ofert, wiec większy asortyment, to klienci również lubią, bo mogą sobie coś tam pooglądać 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@metal-shop nie policzysz tego dla poszczególnych produktów, bierzesz przychód np. 10000 zł z miesiąca, marża 30 % daje Ci 2300 zł dochodu minus allegro 1600 zł minus kartony np. 200 zł zostaje Ci 500 zł jak za mało podnosisz procentowo wszystkie ceny np. o 5 % 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów