anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W jakis sposób zrobić promocję na kilka miesięcy (obniżka ceny) bez problemów z prawem?

Mossad_enemy
#7 Wielbiciel#

Widzę, że niektórzy sprzedawcy mają swoje produkty w tzw. promocji - obniżona przekreślona cena. Śledzę kilka ofert, część z nich jest już w promocji od stycznia (mamy zaraz połowę marca) a allegro zamiast wyświetlać

"najniższa cena z ostatnich 30 dni"

wyświetla

"najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką"

Jak zrobic taką promocję LEGALNIE? (i czemu inni mogą?)

Pytałem konsultantów o tą sprawę, jak pokazuję im ofertę co ma promocję od 3 miesięcy nagle kontakt się urywa. Gdy pytam ponownie, cisza...

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Mossad_enemy Wydaje mi się, że chodzi Ci o oferty z akcji Allegro Days i AlleObniżki. Sprawdź tutaj jak wziąć udział w tych kampaniach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Mossad_enemy
#7 Wielbiciel#

chodzi mi o "okazja" czyli przekreślenie ceny spoza tych form, które podałaś. Można bez limitu czasu jechać z ofertami na tym? Nie ma lipy z omnibusem?

 

Bo w panelu jest podane że na max 30 dni.. a widze oferty (screeny) mam co lecą na tym od stycznia...

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Mossad_enemy "Okazja" to oznaczenie ofert w Strefie Okazji. Tutaj znajdziesz szczegóły. Zgłaszasz oferty do tej opcji promowania, ale decyzja o ich przyjęciu zapada w Strefie Okazji. Jeśli będzie pozytywna, oznaczenie jest widoczne dla kupujących przez 30 dni.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Mossad_enemy
#7 Wielbiciel#

ale mam obserwowane oferty, które to oznaczenie maja już od 3 miesięcy, o co chodzi? Tu nie chodzi o "okazję" ale "OBNIŻKA" taka akcja że jest przekreślona cena.

oznacz moderatorów

Mossad_enemy
#7 Wielbiciel#

też cisza, serio niezłe jaja.

oznacz moderatorów

Mossad_enemy
#7 Wielbiciel#

Ciągnę już n-ty wątek dotyczący znacznego przekraczania przez oferty oznaczane symbolem "OKAZJA" czasu tzw. obniżki przewidzianego dyrektywą Omnibus - 30 dni.

Oferty z przekreślona ceną tzw. obniżka wiszą sobie kilka miesięcy i NIC. Można tak? To nawet Lidl/Biedronka by się bały.

Moderatorzy udaja że nic nie wiedzą, na pytania w pomocy allegro gdy dochodzimy już do przykładowych ofert mających tzw. wieczną promocję od kilku miesięcy, cisza, urywa się kontakt.

Czy wy serio tak?

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Lidl czy biedronka pewnie nie mają już w planowanych budżetach dziesiątek milionów przeznaczonych na kary. Przy opłatach rzędu 20-50% i tak dobrze się wychodzi...

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Mossad_enemy Podaj przykłady konkretnych ofert, o które chodzi.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Mossad_enemy
#7 Wielbiciel#

zgłoszenie nr "40411196"  ref:!00D240aE05.!500Ti068wHv:ref

(nie chce tu podawac numerów ale zobacz jak wątek się zatrzymał, CISZA nagle.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Mossad_enemy Z tego co widzę otrzymałeś informację, że sprawa jest konsultowana z odpowiednim działem. Pozostaje więc czekać na odpowiedź.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Mossad_enemy
#7 Wielbiciel#

ale takie odpowiedzi dostaje ciągle.. i temat ucicha, jak można "konsultować" tygodniami? W tym problem, wchodzę w tematykę naginania prawa dyrektywy i cisza...przykład jak wyżej (mija już 2 tygodnie i co? CISZA.)

Ok, czaje ze mozna prawo omijac, tylko dlaczego moze to robic tylko część sprzedawców? Jak już łamiemy, to niech allegro da znać że każdy może.. a tak pisze, chce skorzystac  z wiecznej promocji i cisza, nie chcą odpisać czy mogę.

oznacz moderatorów