anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W ofertach na allegro.cz będą możliwe tylko zakupy prywatne

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

26 czerwca 2024 wprowadzimy zmiany dotyczące zakupów w czeskim serwisie.

Czescy klienci biznesowi nie będą mogli zrobić zakupów z fakturą na firmę w ofertach, które udostępniacie na allegro.cz. Nadal będzie możliwe wystawienie faktury za zakupy prywatne. 

Dzięki temu unikniecie problemów z wystawianiem faktury z VAT 0%, o którą często proszą czescy przedsiębiorcy.

Od 26 czerwca zakupy firmowe na allegro.cz będą możliwe tylko w ofertach czeskich przedsiębiorców – na stronie business.allegro.cz.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

kostas11
#21 Demiurg#

Widzę że allegro zaczyna tworzyć swoje prawo i nowe wymagania 😞 od kiedy można odmówić wystawienia faktury na firmę ? przecież jak dostanę taką informację w wiadomości mam obowiązek wystawić taką fakturę na firmę, jak chcecie to zablokować ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Qwin_sklep
#12 Orędownik#

Fajne wsparcie dla sprzedawców, teraz będziemy świecić oczami przed firmami z Czech. Allegro tak pracowało i pracowało nad rozwiązaniem problemu aż wypracowało takiego gniota. Gratulacje.  

oznacz moderatorów

Qwin_sklep
#12 Orędownik#
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@kostas11 Całe to wejście na rynek czeski i słowacki okazało się chyba totalnym niewypałem. Ale ktoś wziął za to pieniądze, i ktoś wydał na to pieniądze.

A wracając do meritum: oczywiście, że ta zmiana jest całkowicie sprzeczna z prawem polskim, a tym bardziej z przepisami podatkowymi UE. Ktoś powinien wreszcie beknąć za tworzenie tych przepisów dla alternatywnej rzeczywistości Allegro

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter jak tak ma wyglądać podbój rynków zagranicznych to gratulacje dla osób decyzyjnych 😄 Zamiast zrobić zakupy bez Vat dla firm to jeszcze bardziej komplikują sprawę i kłopoty dla sprzedawców 😞

Pewnie że jest nie wypałem bo dla małych za duże koszty i zbyt skomplikowane, a duzi i tak jak mieli to dawno sprzedają na rynki zagraniczne, i nie jest im do tego potrzebne allegro 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@nat_not "Dzięki temu unikniecie problemów z wystawianiem faktury z VAT 0%, o którą często proszą czescy przedsiębiorcy" - ktoś naprawdę Wam głupio doradza. Wystawienie faktury z VAT 0% w ramach dostawy wewnątrzwspólnotowej nie jest dla przedsiębiorcy kłopotem, lecz obowiązkiem.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@nat_not  „Dzięki temu unikniecie problemów z wystawianiem faktury z VAT 0%, o którą często proszą czescy przedsiębiorcy.”

Poważnie? To jest prawdziwy powód? Od kiedy tak bardzo martwicie się problemami księgowymi biznesmenów z Allegro? Jak ktoś nie potrafi wystawić fv 0%, to niech sprzedaje na lokalnym targowisku a nie w Czechach 😅

oznacz moderatorów

GaleriaFlash
#10 Popularyzator#

Czy to jest oficjalne stanowisko Allegro. @nat_not czyli zablokujecie kupującemu możliwość podania numeru NIP/VAT, czy jak?

Nie lepiej wdrożyć rozwiązanie, które zweryfikuje podany numer NIP/Vat polskiego i czeskiego przedsiębiorcy i na tej podstawie zastosuje stawkę 0%? Rozumiem, że jest tu jeszcze wiele innych czynnikow jak to skąd zostanie wysłany towar i jakiego rodzaju działalność prowadzi sprzedawca ale to wszystko jest chyba do ogarnięcia? 

Jedynie Allego będzie stratne na prowizji w tej sytuacji bo zamiast pobrać kilkadziesiąt % prowizji od wartości brutto będzie prowizję musiało wyliczać od ceny netto. 

oznacz moderatorów

IMPOL_Lipno
#9 Pomysłodawca#

Widzę że mózg komuś odebrało w tym korpo

oznacz moderatorów

Steleko
#8 Zapaleniec#

akurat na rynku  czeskim sprzedaję większość na faktury VAT 0% i nie jest to żaden problem 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@Steleko Ale będzie problem, bo Ci zabronią. Oczywiście dla Twojego dobra 😎

oznacz moderatorów

TwojeBHPeu
#7 Wielbiciel#

Pojawiła się dziś komunikacja, że już wkrótce na rynku czeskim zakupy od polskich sprzedawców będzie można zrobić tylko detalicznie. Oferty biznesowe zostają wyłączone bo jest problem z transgranicznym VAT'em. Czy serio sprzedawcom, którzy ogarniają temat należy blokować możliwość sprzedaży? Za chwilę ten sam problem pojawi się pewnie na Allegro.sk i sprzedawcy hurtowi wypadną z tych rynków. Gdzie rozwiązania pośrednie? Możliwość wyboru. 

oznacz moderatorów

Sentinel-S1
#10 Popularyzator#

Wy jestescie tam chyba niespełna rozumu z tymi waszymi rozwiązaniami, wprowadzacie rynek robiąc generalnie systemowego gniota który nie uzględnia podstaw księgowości i rozliczeń miedzynarodowych, firmy zgłaszają się do czeskiego VATu zeby byc bardziej konkurencyjnymi, ponoszą koszty związane z tłumaczeniami ofert - bo wasze to jakiś dramat, przynajmniej w mojej branzy, a teraz oznajmicie ze dla naszego dobra zamykacie handel B2B. 

Patrząc przez pryzmat czasu allegro z roku na rok robi się coraz mniej poważnym patnerem biznesowym. 

Rozumiem że w związku z tym że za posednictwem allegro nie bedzie mozna handlowac B2B więc nikt nie bedzie mial nic przeciwko temu zeby w czeskich ofertach umieścic baner u góry oferty "KLIENTÓW B2B ZAPRASZAMY DO KONTAKTU I REALIZACJI ZAMÓWIEŃ POZA ALLEGRO" ?

@RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

jurexcompl
#7 Wielbiciel#

Totalna bzdura, zgodnie z prawem nie ma problemu z vatem EU w transakcjach WDT, natomiast sprzedaż dla klientów indywidualnych jest problematyczna, gdyż tu mamy limit 10tyś euro netto i później trzeba się rejestrować w urzędach krajów w których się sprzedaje. Moja firma nie zamierza się rejestrować, ponieważ to generuje szereg problemów i obowiązków, co za tym idzie sprzedaż zostanie wstrzymana.

oznacz moderatorów

Sentinel-S1
#10 Popularyzator#

Detal jest akurat dośc łatwy do ogarniecia, zgłoście sie do VAT OSS tam można bez komplikacji rozliczać detalistów, procedura OSS nie obejmuje firm, więc do limitu 10tys wchodziły by wam tylko transakcje B2B z firmami nie zgłoszonymi do VAT UE. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

jaka fajna ta unia

ile firm wtopiło, wierząc że allegro zagraniczne jest takie top trendy

oznacz moderatorów