anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wielowariantowość

gelek7
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

wielokrotnie podczas pracy nad wielowariantowością byłem informowany, ze aby utworzyc wariant produktowy konieczne sa niemal identyczne miniatury, mogą sie roznic najwyzej kolorem, natomiast dzis widze w mojej ofercie zupełnie inne miniatury innych sprzedawcow. Proszę o informację jakie obecnie panują zasady, czy coś mnie ominęło?

https://allegro.pl/oferta/2x-bokserki-meskie-luzne-atlantic-100-bawelniane-czarne-l-14556870998

Bez-nazwy-1.jpgBez-nazwy-2.jpg

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

Halfrunt
#18 Luminarz#

WYŁĄCZ OPCJĘ: "Pokaż warianty od innych sprzedających"

wówczas będziesz widział tylko swoje produkty w wielowariantowości.

Allgro jednak chce się podzielić sprzedażą z innymi mniej radzącymi sobie sprzedającymi i wciskają w wariany produktowe oferty innych sprzedających

 

oznacz moderatorów

gelek7
#9 Pomysłodawca#

Przepraszam bardzo, ale co mi to da, że ja sobie wyłączę tę opcję, skoro klient zobaczy inne wzory? 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Tobie może i nic nie da, ale takie są standardy, a o to pytałaś.....

oznacz moderatorów

gelek7
#9 Pomysłodawca#

Pytałem na jakiej obecnie zasadzie łączy się warianty produktowe, czy miniatury mogą być zupełnie różne?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@gelek7 Miniatury mogą być różne, jeśli produkty na podstawie innych parametrów identyfikujących trafiły do jednej grupy produktowej. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

gelek7
#9 Pomysłodawca#

Czyli rozumiem, że aktualnie w pierwszej kolejności grupujecie po parametrach, nie po miniaturach?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@gelek7 To zależy od kategorii i asortymentu. W przypadku, który pokazałeś na zrzucie, wygląda na to, że są to te same bokserki, tylko w na różnych pozycjach w Katalogu - dlatego zostały połączone w jedną grupę. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

gelek7
#9 Pomysłodawca#

Przepraszam bardzo, ale w tym wypadku z mojej oferty czarnych bokserek w rozmiarze XL, można się przeklikać poprzez warianty na czarne bokserki w rozmiarze XL od innych sprzedawców. Uważam że to nie w porządku, ponieważ taka opcja miała dotyczyć wariantów, których dany sprzedawca nie posiada w swojej ofercie.

3 razy ten sam produkt przypięty do mojej oferty jako wariant:

https://allegro.pl/oferta/bokserki-meskie-2-pack-bawelniane-luzne-wygodne-2bmb-003-czarne-atlantic-1...

https://allegro.pl/oferta/atlantic-bokserki-meskie-2bmb-003-szorty-cza-2pak-12440938830?context=7d73...

https://allegro.pl/oferta/bokserki-atlantic-luzne-2bmb-003-xl-czarny-2szt-11597961914?context=7d733e...

Czy możecie to zmienić, aby nie powielać produktów w wariantach?



 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@gelek7 Jeśli chcesz wprowadzić jakiekolwiek zmiany w wielowariantach produktowych, to tylko przez https://allegro.pl/pomoc/kontakt z wypełnionym plikiem

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

gelek7
#9 Pomysłodawca#

A jak zgłosić powielone produkty?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@gelek7 Opisz jakiego rozwiązania oczekujesz w wiadomości przez formularz. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

gelek7
#9 Pomysłodawca#

Ok, dzięki.

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

z wariantów zrobił się jeden wielki ściek - jak Allegro zaczęło pokazywać "warianty" innych sprzedawców a ograniczyło logiczne łączenie w warianty - sprzedawcom. 

W mojej branży u mnie - jak i u innych sprzedawców - 95% wariantów poszło w piach.

Obowiązują jakieś warianty nie produktowe a ofertowe ? Generalnie chyba tylko Allegro wie oco chodzi - bo Klienci już nie widzą tych wariantów w 95% u sprzedawców - bo sprzedawcy nie chcą się szarpać i je próbowąc nawet tworzyć.

Sam miałem super poukłądane warianty np rajstop - po kolorach - obecnie nie mam już nic.

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@gelek7 Cześć, miniatury oferty, a miniatury produktowe to różne rzeczy.

Do tego oprócz zgodności miniatur brane są pod uwagę inne parametr (tzw. parametry identyfikujące). Miniatura produktu jest jednym z tych parametrów identyfikujących. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

a ja bym prosił o wyjaśnienie czym się różnią :  miniatury oferty, a miniatury produktowe

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Butiktalulla Miniatura produktu to pierwsze zdjęcie w produkcie w Katalogu (do sprawdzenia np. w formularz "Zgłoś błąd w produkcie").

Miniatura oferty to zdjęcie, które w formularzu wystawiania ustawisz jako pierwsze. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

gelek7
#9 Pomysłodawca#

Cześć, rozumiem, że miniatura ofertowa i produktowa, to co innego. Tutaj mamy różne miniatury produktowe, a są one połączone w wariant, jakie obecnie są zasady?

Bez-nazwy-3.jpg

oznacz moderatorów