anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wielowariantowość

Hisert
#9 Pomysłodawca#

Witam, mam ogromny problem z wielowariantowością. Niby produkty łączą się w warianty ale jak wchodzę w daną grupę to nie widnieje wielowariantowość. Co robić?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Hisert Cześć. Czy masz na myśli wielowariantowość ofertową, czy wielowariantowość produktową?  

Żeby produkty łączyły się w wielowarianty prawidłowo, ważne jest, żeby miały uzupełnione parametry identyfikujące. Zdjęcie (miniatura) produktowe powinno być w każdym produkcie takie samo (np. to samo ułożenie butów w różnych kolorach). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Hisert
#9 Pomysłodawca#

No właśnie w tym problem że nie rozumiem różnicy między ofertą produktową a ofertową. Dla mnie produktowa jest wtedy gdy mam np. sukienkę w różnych kolorach i rozmiarach a ofertowa gdy mam spodnie i do tego w osobnej aukcji pasek do nich.  

 

oznacz moderatorów

Hisert
#9 Pomysłodawca#

Ja mam w ofercie tę pierwszą wersję a i tak mimo tych samych zdjęć i parametrów aukcje nie chcą się połączyć. Raczej niby się łączą ale klient ich nie widzi? 

 

oznacz moderatorów

Hisert
#9 Pomysłodawca#

Hisert_0-1712302777062.pngHisert_1-1712302814487.png

 

Hisert_2-1712302850933.pngHisert_3-1712302888044.png

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Hisert Niestety nie mamy możliwości zajęcia się kwestią wariantów produktowych na forum. Proszę, napisz do nas w tej sprawie przez formularz

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Hisert Warianty ofertowe możesz tworzyć sam w narzędziu, jak na drugim dodanym przez Ciebie zrzucie. Natomiast warianty produktowe są tworzone na podstawie katalogu produktów. Na pierwszym zrzucie widać, że oferta wchodzi w skład wariantu produktowego. Może rozpoznać warianty produktowe po tym suwaku: 

w_kiwi_0-1712307061805.png

 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Alegoria24_pl
#9 Pomysłodawca#

Problem z wielowariantowością jest znany od wielu lat i w żaden sposób Allegro nie próbuje go rozwiązać. Na naszym przykładzie:

- oferty łączone są w warianty produktowe w sposób chaotyczny i losowy, np. tych 2 ofert system nie potrafi połączyć w jedną:

https://allegro.pl/oferta/koszulka-unisex-xl-z-grafika-d-mroza-poleander-cyberiada-st-lema-152686072...

https://allegro.pl/oferta/koszulka-unisex-l-z-grafika-d-mroza-poleander-cyberiada-st-lema-1526860721...

- moderatorki @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  polecą Ci zgłoszenie ofert do połączenia przez formularz kontaktowy

- spędzisz kilkanaście godzin na przygotowaniu listy produktów do połączenia według wytycznych Allegro

- po miesiącu oraz kilku Twoich interwencjach następującą dostaniesz absurdalną odpowiedź, że "dział ekspercki nie wyraził zgody na połączenie wariantów, bo przedstawiają różne produkty, nie warianty tego samego produktu", która kompletnie nie ma związku z rzeczywistością

- następnie Allegro zapyta się, jak bardzo jesteś zadowolony z rozwiązania Twojej sprawy

Moja rada: run! 😉

oznacz moderatorów