anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

windykacja po zamknięciu konta sprzedawcy

Allegrowicz-A2
#1 Nowicjusz#

Cześć,

proszę Was o rady i pomoc w rozwiazniu dosc nieprzyjemniej sytuacji. W zeszłym roku zamknałem działalność na allegro i zgodnie z regulaminem zamknałem konta sprzedawcy a tym samym rozwiazałem umowe z allegro. W tym roku klinet zgłosił reklmację poprzez allegro, kótra do mnie nie dotrała (ani email - poczta nie działa) ani przez czat bo konto jest zamkniete. Powinna taka reklmacja trafic do mnie od klineta poprzez zgodny z prawem wpolsce list polecony. Ze względu na brak mojej odpowiedzi (przypominam konto zamkniete od ponad roku) allegro zwróciło pełna kwote klinetow (1050 zł) bez mojej odpowiedzi/racji/weryfikacji/zabrania porduktu od klienta. 

 

Teraz otrzymałem wczoraj pismo od windykacji z termien płatności wczorajszym a gorźbą wpisania do BIGu. Czego nie chce. Czy wiecie jak to rozwiazac? - nie poczuwam sie do odpowiedzialnosci za zwort do kótrego się nie mogłem ustosunkować. 

 

bede wdzieczny za pomoc.

Karol.

 

d

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Allegrowicz-A2
#1 Nowicjusz#

w złej zakładce wpisałem. do zamkniecia.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Allegrowicz-A2 Niestety ale błędem było zamknięcie konta.
Kupujący kupił od Ciebie na Allegro i ma prawo składać Ci reklamacje na Allegro.

Co do wiadomości mailowych to już inny temat i generalnie nawet po zamknięciu konta powinny być one przekazywane na Twój adres mailowy.

oznacz moderatorów

Allegrowicz-A2
#1 Nowicjusz#

Cześć,

proszę Was o rady i pomoc w rozwiazniu dosc nieprzyjemniej sytuacji. W zeszłym roku zamknałem działalność na allegro i zgodnie z regulaminem zamknałem konta sprzedawcy a tym samym rozwiazałem umowe z allegro. W tym roku klinet zgłosił reklmację poprzez allegro, kótra do mnie nie dotrała (ani email - poczta nie działa) ani przez czat bo konto jest zamkniete. Powinna taka reklmacja trafic do mnie od klineta poprzez zgodny z prawem wpolsce list polecony. Ze względu na brak mojej odpowiedzi (przypominam konto zamkniete od ponad roku) allegro zwróciło pełna kwote klinetow (1050 zł) bez mojej odpowiedzi/racji/weryfikacji/zabrania porduktu od klienta. 

 

Teraz otrzymałem wczoraj pismo od windykacji z termien płatności wczorajszym a gorźbą wpisania do BIGu. Czego nie chce. Czy wiecie jak to rozwiazac? - nie poczuwam sie do odpowiedzialnosci za zwort do kótrego się nie mogłem ustosunkować. 

 

bede wdzieczny za pomoc.

Karol.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Allegrowicz-A2 przykro mi, jednak kupujący ma prawo złożyć reklamację (z tytułu rękojmi ma na to dwa lata od zakupu) nawet jeśli konto sprzedającego jest zamknięte. Powiadomienie o dyskusji wysyłamy także w wiadomościach e-mail, a zakończenie działalności na Allegro nie jest równoznaczne z utratą konta e-mailowego.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Szczerze jak nie chcesz wpisu to powinieneś zapłacić.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Allegrowicz-A2 widzisz ... przedsiębiorcą jesteś nie do zakończenia działalności , ale to chwili ,aż  wygasną Twoje zobowiązania , jak napisał @komis-bell ,,Niestety ale błędem było zamknięcie konta.,, 

oznacz moderatorów