anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam czy opłaca się jeszcze wam sprzedawać na allegro ?

musicman76
#12 Orędownik#

Marże allegro ponad 10%, doliczenia w postaci koszty wysyłki paczki i naliczanie dodatkowych opłat przez kurierów, czy to wam się jeszcze w ogóle opłaca ?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Sklep-RockBeat
#9 Pomysłodawca#

Jeszcze trzeba doliczyć kupa problemów z: zwrotami które przychodzą często w słabym stanie, zniszczenia przesyłek, bardzo słabo się opłaca.

oznacz moderatorów

nietylkodlamoli
#9 Pomysłodawca#

Jest coraz gorzej. W przypadku mojego asortymentu [używane książki] to 15% prowizji + inne opłaty i abonamenty. Dodatkowo klienci zwracacze po przeczytaniu lub skopiowaniu. Coraz częściej myślę o rezygnacji z Allegro

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@musicman76 na dziś jak nie masz abonamentów, promowanie, zwrotów i wszystko idzie gładko, to bez marży 35 - 40 % nie ma sensu tu sprzedawać 😞 A jak zaczniesz promować itp. to musisz mieć dobre marże 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Yoopi3
#10 Popularyzator#

W swojej branży to ja tu widzę wielu z marżą poniżej 5%, a wielu pewnie nie wie ile płaci dopóki nie policzy sobie dokładnie.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@musicman76 Wszystko zależy od tego, na jakiej marży pracujesz. W zależności od branży czy kategorii, Allegro zżera od 16 do ponad 20%. Czyli - jak napisał @kostas11 , marżę musisz mieć co najmniej dwa razy większą. Bo jeśli na Twoim towarze Allegro ma zarabiać więcej niż Ty, to lepiej dać sobie spokój.

Poza samymi kosztami, Allegro jest niezwykle czaso- i pracochłonne: konieczność udostępniania wielu rodzajów wysyłek, ciągłe problemy z Allegro One, wymaganie terminowych odpowiedzi na "pytania" w stylu "kasa poszła", zwroty od cwaniaczków wyłudzających darmową przesyłkę Smart. itd.

Dlatego Allegro należy traktować tylko jak jeden z kanałów sprzedaży i współczuć wszystkim tym, którzy nie potrafią znaleźć innego pomysłu na biznes.

oznacz moderatorów