anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wprowadzimy zmiany w panelu Jakość mojej sprzedaży

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

Wiemy, że wielu z Was czekało na tę zapowiedź. 🙂 W pierwszej połowie lutego 2024 r. wprowadzimy zmiany w panelu Jakość mojej sprzedaży:

  • usuniemy część miar – zmniejszymy ich liczbę z 21 do 9,
  • usuniemy podział miar – nie będziemy dzielić ich na obszary, tak jak robimy to obecnie,
  • zmienimy część miar – w zależności od miary zmienimy jej nazwę, definicję lub/i sposób liczenia punktów,
  • zmienimy sposób wyświetlania miar – między innymi zrezygnujemy z pokazywania opisów, a dodamy opcję sortowania.

Dzięki zmianom uprościmy sposób liczenia i przyznawania punktów. W efekcie system miar będzie prostszy – zwłaszcza dla tych z Was, którzy dopiero rozpoczynają sprzedaż na Allegro. Panel Jakość mojej sprzedaży będzie bardziej intuicyjny i związany bezpośrednio z Waszą sprzedażą. Zmniejszymy też liczbę miar. Dzięki temu będziecie mieli możliwość większej kontroli swoich wyników. Będziemy przyznawać punkty za te aspekty działalności na Allegro, które mają rzeczywisty związek z jakością sprzedaży. Nie będziemy więc już przyznawać punktów między innymi za obrót czy udział w akcjach promocyjnych. 

Po wprowadzeniu zmian w lutym punkty będziemy przyznawać w miarach: 

* Jeśli w ciągu ostatnich 30 dni kupujący nie zada Wam pytania lub nie napisze wiadomości w Dyskusji, nie dostaniecie punktów w miarach Terminowe odpowiedzi i Średni czas odpowiedzi. Przyznamy je w miarach: Brak pytań od klientów i Brak wiadomości w Dyskusjach. 

** jeśli w ciągu 30 dni żaden z Waszych klientów nie zwróci zamówienia, to nie dostaniecie punktów w tej mierze. Przyznamy je w mierze Brak zwrotów od klientów

Punkty będziemy przyznawać tak, jak dotychczas – na podstawie danych o Waszej działalności na Allegro z ostatnich 30 dni. W panelu Jakość mojej sprzedaży będziecie widzieć swoje wyniki za dzień poprzedni. 

Zmienimy jednak ogólną punktację. Za jakość sprzedaży będziemy przyznawać maksymalnie 500 punktów. Szczegóły w tabeli. 

Liczba punktów

Wynik

od 413 do 500

Super +

od 285 do 412

Super

od 100 do 284

Dobry

od 0 do 99

Neutralny

od -3000 do -1

Wymaga poprawy

poniżej -3000

Nieakceptowalny

 

Już dziś w zakładce “Nowe miary”, którą dodaliśmy w panelu Jakość mojej sprzedaży możecie sprawdzić, jak ta zmiana wpłynie na Wasz poziom Jakości. 🙂 

ko_alka_0-1699261701307.png

 

Do tej zakładki stopniowo będziemy dodawać kolejne informacje. Już niedługo znajdziecie w niej między innymi:

  • raporty dotyczące poszczególnych miar
  • szczegółowe informacje o tym, jak liczymy punkty w każdej z miar
  • informacje o swoim udziale w programie Super Sprzedawca. 

Przygotowaliśmy również artykuł, z którego dowiecie się, jak możecie poprawić swoje wyniki i zyskać więcej punktów w nowych miarach. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Allegro.Magiczne miejsce gdzie nadal uważają że herbata robi sie słodka od samego mieszania....

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@ko_alka a co z pytaniami "z czapy" . Typu : proponuję ubezpieczenie,  albo widziałem kiedyś przedmiot X ( nie sprzedaję przedmiotu X) na Allegro - może wiesz gdzie mogę go kupić? lub - w opisie jest że ta część pasuje do Y a ja mam X czy jak na siłę wepchnę to też będzie pasowac? Za to też będziecie dawali po głowie?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash Na wszystkie wiadomości należy odpowiedzieć, to pozostaje bez zmian. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

drakenek
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka Czyli żeby mieć maksymalną ilość punktów w miarze "Szybka wysysłka" należy zamówienia złożone w niedzielę o 20:00 wysłać jeszcze tego samego dnia?

Gorąca prośba, żeby ktoś się nad tym pochylił i wprowadził jakieś realne ramy tej miary. (np. wykluczenie weekendów i świąt) Obecnie mamy wg nowych miar max we wszystkich miarach, a "Szybka wysyłka" ledwo 69/160 mimo, że wszystkie wysyłki są wysyłane zgodnie z deklaracją (1 dzień). Po prostu większość zamówień wpada nam wieczorami i w weekendy 😞

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@drakenek Ta miara została skonstruowana w sposób umożliwiający osiągnięcie maksymalnych poziomów bez wysyłania paczek w weekendy — maksymalna liczba punktów jest już od 54% paczek wysłanych w dniu zakupu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

OptimumCreation
#10 Popularyzator#

"Większość przesyłek nadajesz z opóźnieniem i niewielu Twoich klientów może śledzić status przesyłki na swoim koncie w Allegro. Popraw swój wynik - wysyłaj przesyłki w zadeklarowanym przez Ciebie terminie. Twoi klienci na pewno to docenią!". Ten komunikat w chwili obecnej ma się nijak do tego, jakie mam terminy dostawy, jak szybko ogarniam wysyłkę, jak szybko wprowadzam nr listów przewozowych i paczki wychodzą. Oczywiście zamówienie paletowe złożone w piątek o godzinie np. 10 wyjdzie w poniedziałek, więc tak sobie "leży" do poniedziałku.

Może to zostanie ogarnięte, bo w moim przypadku mamy do czynienia z fikcją liczenia punktów.

 

Druga kwestia do zmiany to: "Niewielu klientów szybko otrzymuje Twoje przesyłki. Popracuj nad tym - kupujący będą bardziej zadowoleni z transakcji, a Ty zyskasz szansę na lepsze oceny.". Może ktoś sprawdzi realnie jak wyglądają dostawy u sprzedających, że wiele z nich dociera w 24/48h mimo deklarowanego dłuższego terminu realizacji. I może warto też sprawdzać, że czasami klienci przesuwają terminy odbioru

oznacz moderatorów

sklep_solpio
#12 Orędownik#

np. u mnie w dużej mierze widzę ile przesyłki leżą w paczkomacie, lub klient sobie przekierował paczkę DPD bez mojej konsultacji i naliczyli mi dopłatę 100% za to paranoja 

oznacz moderatorów

OptimumCreation
#10 Popularyzator#

sprawdziłem właśnie jak to wygląda wg. nowych wyliczeń:

wysyłka w terminie: 39,13% i -153 punkty. naprawdę?
szybka wysyłka 0% naprawdę? wychodzi na to, że wszystkie zamówienia wysyłam dopiero kolejnego dnia

oznacz moderatorów

MDS_plus
#1 Nowicjusz#

Zawsze można skorzystać z magazynów allegro, to gwarancja na 100% zadowolenia klientów i pustej kieszeni 😉

oznacz moderatorów

BikeOutlet_pl
#10 Popularyzator#

"Czasu odpowiedzi na pytania klientów i wiadomości w Dyskusjach nie liczymy w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy – zgodnie z polskim kalendarzem. Na te wiadomości możesz odpowiedzieć:

  • w poniedziałek do 00:00 - jeśli kupujący wyśle wiadomość/pytanie w sobotę lub niedzielę
  • w najbliższym dniu roboczym do 00:00 - jeśli kupujący wyśle wiadomość/pytanie w dzień ustawowo wolny od pracy."

 

Czyli na pytanie zadane w sobotę lub niedzielę będę musiał odpowiedzieć najpóźniej w niedzielę do godz. 23.59..? To chyba Wasz "najlepszy" pomysł..
Jak klient zada pytanie w niedzielę o godz. 23.55, to mam 4 min. na odpowiedź? No po prostu REWELACJA!!!

oznacz moderatorów

sklep_solpio
#12 Orędownik#

Szybka wysyłka

szczegóły
0 / 160 pkt
0 pkt
0%

klient opłaci o 23:59 i mam wysłać tego samego dnia ? halo komuś dobrze się nastawiło ?
tym bardziej miałem przesyłki, które klienci opłacili tego samego dnia i oczywiście je wysłałem a pokazuje dalej 0%? 

oznacz moderatorów

misiaczekmr
#10 Popularyzator#

pewnie chodziło im o poniedziałek 23:59/wtorek 0:00 - tak żeby była pełna doba na odpowiedź liczona od początku poniedziałku - setki tęgich głów pracowało miesiącami nad tymi zasadami a na końcu się okazuje że nikt w Allegro nie zna się na godzinach

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Czyli będziecie teraz liczyć uczciwie z 30 dni aktywnej sprzedaży, z pominięciem urlopu lub choroby, gdy Sprzedawca nie miał żadnych ofert na Allegro? Przestaniecie dyskryminować małe firmy i karać za mniejszą ilość zamówień niż w typowym wyścigu szczurów? Nie wygląda abyście to poprawili. To nadal nie ma rzeczywistego związku z jakością, więc proszę nie oszukiwać w tych komunikatach. Nadal jest główny czynnik całkowicie losowy, niezależny od Sprzedawcy. Nadal błędy Kurierów obciążają Sprzedawców. Nadal wymagacie rzeczy niemożliwych do wykonania, jak wysyłka tego samego dnia zamówień złożonych po 20:00. Jedyna zmiana na plus to brak kar za oferowanie przedmiotów dłuższych niż 64 cm.

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA1
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka 

Jak mamy wpłynąc na brak zwrotów towarów dobieranych do Smarta i natychmiast zwracanych?

Zrezygnować ze Smarta?

Bo nie mam praktycznie zwrotów dotyczących czegokolwiek innego niż wyłudzenia darmowych wysyłek

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@AGLOPRIMA1 Przykro mi, ale w tym momencie nie mamy rozwiązania w tej sprawie. Klienci subskrybujący usługę Allegro Smart! mają prawo do zwrotu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

I mają prawo też do oszukiwania systemu Smart poprzez zakup większej ilości ze z góry założonym planem zwrócenia części zakupu. OK, ale to nie powinno nigdy pogarszać ocen jakości pracy Sprzedawców! Macie błędny system ocen jakości także w tej nowej wersji. Wylewacie dziecko z kąpielą i mówicie "no trudno".

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA1
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka 

to czemu wprowadzacie do systemu ocen sprzedawcy coś na co nie ma wpływu, ba wymuszacie działania na jego niekorzyść?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@AGLOPRIMA1 Jeśli będziecie mieli zwroty, to nie stracicie punktów, po prostu będą przyznawane w innej mierze, w Szybkie zwroty wpłat do klientów

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Dla mnie problemem jest brak zwrotów. Mały Sprzedawca który nie ma zwrotów jest karany mniejszą ilością punktów. Z jakiej racji? Bo Allegro nie potrafi przeanalizować 200 ostatnich transakcji, tylko musi mieć 30 dni do statystyk? To jest ekstremalnie niesprawiedliwe i nie ma nic wspólnego z jakością. To samo w kategorii Dyskusje. Sprzedawca stwarzający problemy Kupującym otrzymuje więcej punktów jakości niż Sprzedawca nie mający żadnych Dyskusji. Chory system! Ostatnio prosiłem klientów o zrobienie zwrotów i dyskusji, bo to polepsza jakość. Jesteście nienormalni! W kategorii pytań kolejny bubel. Waga oceny jest zapaskudzona ilością ofert. Nie mierzy żadnej jakości tylko ilość! Kompletna bzdura, bo większą jakość uzyska ten sprzedawca co ma mniej ofert i starannie się nimi zajmuje, niż ten co jedzie w wyścigu szczurów i nie nadąża. Porąbany system nagradzający złą jakość, a każący za dobrą jakość. Dyskryminujący małe firmy. Ilość ofert, ilość zamówień nie powinny wpływać na ocenę jakości, a jeśli już to odwrotnie niż jest obecnie.

oznacz moderatorów