anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wydłużony czas dostawy/przewozu?

diegoaragon
#10 Popularyzator#

Dlaczego mam w ofertach wydłużony czas dostawy/pracy przewoźnika? 

Inpost  - dostawa w 2 dni robocze dlaczego?

Zrzut ekranu 2023-12-23 122928.png

Przecież powinno być  :

wysyłka 2 dni  + dostaw Inpost 1 dni robocze  =  dostawa na piątek 29.12.2023 !!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgodnie ze screen powyżej zakup/opłata: 23.12; nadanie przesyłki czwartek 28.12 i dostawa NIE na 2.01.2024, TYLKO NA piątek 29.12.2023.

W dniach 27-29.12.2023 Inpost pracuje normalnie Sprawdź, jak będą pracować przewoźnicy w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku - Aktualności...

Przy tworzeniu cennika dostawy podajecie czas przewozu dla Inpost: 1dzień

Zrzut ekranu 2023-12-23 124712.png

 

Pilnie proszę o poprawę w obliczeniach, Kupujący są wprowadzani w błąd!

 

Dziękuję Kinga

-----

ps. Pragnę nadmienić, że mam 100% przesyłek wysłanych w terminie  w 30-90 dni. 

Zrzut ekranu 2023-12-23 131657.png

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@diegoaragon wyjaśniam to i dam znać, gdy otrzymam odpowiedź! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@la_nika miną ponad miesiąc !  Czy już coś wyjaśniło się?

 

Kinga

----

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@diegoaragon przepraszam, że czekałaś na odpowiedź! Już wyjaśniam jak zostało to obliczone.
Zamówienie zostało złożone w sobotę 23 grudnia (w dzień niepracujący). Najbliższy dzień pracujący to 27 grudnia i od tej daty były 2 dni na wysłanie, czyli przewidujemy wysłanie na 29 grudnia do tej daty dodajmy 1 dzień na transport uwzględniający wolny 1 stycznia, dlatego przewidywany czas dostawy wskazał 2 stycznia.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@la_nika 

Pierwszy dzień pracujący po ŚWIĘTACH to ŚRODA 27 grudnia.

Drugi dzień pracujący po ŚWIĘTACH to CZWARTEK 28 grudnia - czyli dzień mojej deklaracji na wysyłkę. Przecież nie przewidujecie wysłania 29 gru, tylko wysłanie do 28 gru co dokładnie widać na screen.

Trzeci dzień pracujący po ŚWIĘTACH to PIĄTEK 29 grudnia - dzień dotarcia przesyłki do Kupującego.

 

Może jednak dopytaj jeszcze raz, bo Twoja odpowiedź zaprzecza temu co widać na screen.

 

Kinga

---

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@diegoaragon nie doszło tutaj do pomyłki. Czas przewozu to jeden dzień, ale deklarowany czas wysyłki to dwa dni, więc algorytm zakłada, że wyślesz przesyłkę do końca dnia 28, kurier może odebrać ją 29 grudnia + 1 dzień na przewóz. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@la_nika kurie nie może odebrać 29 grudnia, bo będzie to wysyłka po terminie i statystyki wysyłki polecą na "łeb na szyję".

Zrzut ekranu 2024-02-02 192119.png

Algorytm nie ma zakładać tylko podczas obliczania przewidywanego czasu dostawy, jaki wyświetlany jest klientowi w ofercie brać pod uwagę wiele czynników, m.in.:
 - rzeczywiste (historyczne i aktualne) dane dotyczące tego, jak wysyłane są paczki. Informacje o tym pozyskiwane są ze statusów przesyłek.
- deklarowany przez mnie czas wysyłki w ofertach,
- rzeczywiste (historyczne i aktualne) dane dotyczące tego, ile czasu przewoźnik potrzebuje na jej dostarczenie,
- deklarowany przez przewoźników czas przewozu.

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/przewidywany-czas-dostawy-twojej-przesylki-AVlrm8wY3Sg

Więc jednak w WEEKENDY, w moich ofertach z czasem dostawy jest coś nie tak 😡

---

Kinga

oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

Allegro w moich ofertach - w WEEKENDY -  bezpodstawnie wydłuża czas pracy przewoźnika.

Za co ta KARA?  Skąd 2 dni na dostawę przesyłki opłaconych w weekend ? 


Zrzut ekranu 2024-02-03 185303.png

Zamówienia z weekendu zawsze wysyłam we wtorek, zgodnie z deklaracją wysyłki "2 dni" oraz zgodnie z tym co pokazuje Allegro na screen. 

Więc skąd wydłużenie pracy przewoźnika dla zamówień z weekendu?   W tygodniu od poniedziałku do piątku wszystko wyświetla się prawidłowo.

Pamiętam jak na tym forum, kilka lat temu admin @msniezek napisał, aby przewidywany czas dostawy wyświetlał się prawidłowo należy wysyłać towar dokładnie w dniem deklaracji wysyłki. I ja tak robię!!

  • Ma 100% wysyłek w terminie
  • 99% przesyłek dostarczonych do Kupującego na następny dzień roboczy po nadaniu, bez względu na przewoźnika.

-----

Kinga

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@diegoaragon jeśli czas na nadanie przesyłki masz do końca dnia 6 lutego do tego 1 dzień na jej transport, to algorytm zakłada, że kupujący otrzyma ją 8 lutego. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@la_nika    @msniezek

Tak jak napisałam problem z wydłużoną pracą przewoźnika dotyczy w moim przepadku tylko WEEKENDÓW.

W tygodniu od poniedziałku do piątku wszystko wyświetla się prawidłowo, a też nadanie przesyłki jest pokazywane do końca dnia 🤔

Zrzut ekranu 2024-02-04 085244.png

----

Kinga

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@diegoaragon przewidywany czas dostawy w weekendy wyliczamy w inny sposób niż w dni robocze, opieramy go o statystyki sprzedających, które wyliczamy na podstawie zamówień sprzedającego złożonych w weekendy. 
Dopytuję jeszcze o ten konkretny przypadek i dam znać, gdy otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

Dzień dobry @la_nika  długo traw te dopytywanie - MINĄŁ MIESIĄC ! Czy tak długi czas na informację od Allegro to standard ?

Sprzedawcy rozliczani są za brak odpowiedzi już po 24h.

----

Kinga

 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Dzień dobry @diegoaragon! Przepraszam, że czekałaś na odpowiedź. 
Otrzymałam informację, że czas dostawy w weekend nie pochodzi ze statystyk klienta, ale z modelu Machine Learning, który opiera się na wielu czynnikach, a wynik modelu może być zmienny. Dlatego informacje dotyczące czasu dostawy w weekend różnią się od przewidywanego czasu dostawy w dni robocze. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@la_nika  w jakim czasie model uczenia maszynowego (Machine Learning) "pojmie", że od zawsze zmówienia opłacone w weekend, przy ustawionych 2dniach na wysyłkę wyruszają ode mnie w drogę WE WTOREK i u Kupującego są już W ŚRODĘ ? 

 ---

Kinga

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Oficjalnie Inpost Paczkomat deklaruje dostawę w ciągu 2 dni roboczych, a gwarantuje dostawę w ciągu 5 dni roboczych. Natomiast Inpost Kurier gwarantuje dostawę w ciągu 5 dni roboczych. Mowa o zwykłym Inpoście bez przedrostka Allegro.

Natomiast Allegro Inpost Kurier i Allegro Inpost Paczkomat deklarują dostawę w ciągu 2 dni roboczych, ale nie ma tu gwarantowanego terminu doręczenia. Nadawcy nie przysługuje więc prawo do reklamacji z tytułu opóźnienia przesyłki powyżej gwarantowanego terminu doręczenia, bo takiego nie ma.

Tak więc Allegro nie zawyża, a zaniża podane terminy doręczeń. 

oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@pecela nie znamy zapisu umów między Allegro a przewoźnikami, ale znamy oficjalne stanowisko Allegro co do czasu przewozu przesyłek dla poszczególnych sposobów dostaw:

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/cennik-dostawy/czasy-przewozu

---

Kinga

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Wszystko jest w regulaminach usług dostępnych na stronie Inpostu.

A przy okazji wyżej zrobiłem mały błąd. Dla usług Inpost z przedrostkiem Allegro deklarowany termin doręczenie to D+1. Nie jest to jednak termin gwarantowany. 

oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@pecela D+1 i oto chodzi, bo od kilku miesięcy Allegro w moich ofertach w weekendy pokazuje termin doręczenia D+2 i chyba sami nie wiedzą dlaczego.

 

ps. ja na szczęście znam różnicę między terminem gwarantowanym a przewidywanym 😊 

----

Kinga

oznacz moderatorów